آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: جوش ندادن اينوتر جوش سه فاز es2500

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
سلام
میتونی از تک فاز استفاده کنی ولی ولتاژ برد کنترل رو از یه منبع مجزا به مدار کنترل بده چون قطعا ترانس دوبل 14 ولت دستگاه سه فازه و با ولتاژ تک فاز ولتاژ مناسب برای برد کنترل تامین نمیکنه در این حالت ترانس دوبل 14 سه فاز رو هم از مدار خارج کن.
موفق باشی

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
سلام
میتونی از تک فاز استفاده کنی ولی ولتاژ برد کنترل رو از یه منبع مجزا به مدار کنترل بده چون قطعا ترانس دوبل 14 ولت دستگاه سه فازه و با ولتاژ تک فاز ولتاژ مناسب برای برد کنترل تامین نمیکنه در این حالت ترانس دوبل 14 سه فاز رو هم از مدار خارج کن.
موفق باشی
فرمايشتون كاملا درسته تغذيه ورودي ترانس ٣٨٠ ولت ميباشد با ترانس ديگه كه ورودي ٢٢٠ ولت باشه استفاده ميكنم تا جواب فرمايشات اقاي غزال را بدم
متشكرم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
فرمايشتون كاملا درسته تغذيه ورودي ترانس ٣٨٠ ولت ميباشد با ترانس ديگه كه ورودي ٢٢٠ ولت باشه استفاده ميكنم تا جواب فرمايشات اقاي غزال را بدم
متشكرم

سلام
اگه ترانس افزاینده سلکتوری قدیمی که بعد از کنتور برق استفاده میشد داشته باشی میتونی ولتاژ را بمیزان ولتاژ دوفاز افزایش بدی که دراینصورت به کارآیی نرمال دستگاه نزدیکتر میشود
در برخی از دستگاههای سه فاز ، قابلیت استفاده از دو فاز هم پیش بینی شده .

سپاس

آخرین ویرایش:

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
سلام
اگه ترانس افزاینده سلکتوری قدیمی که بعد از کنتور برق استفاده میشد داشته باشی میتونی ولتاژ را بمیزان ولتاژ دوفاز افزایش بدی که دراینصورت به کارآیی نرمال دستگاه نزدیکتر میشود

سپاس
با سلام خدمت اقا غزال وديگر دوستان طبق گفته شما برق ٢٢٠ ولت رو به ورودي وصل كردم و رله را اتصال كوتاه كردم كه بر روي خازن ٣١٠ ولت ظاهر شد و چون ترانس تغذيه برد فرمان ٣٨٠ بود به جاي اون از يك ترانس دوبل ١٤ خارجي استفاده كردم
وقتي دستگاه را روشن ميكنم چراغ oc خاموش وچراغ ov روشن ميشه و روي پايه ١٥ اي سي ka3525 ولتاژ ٧/٧ ولت رو دارم و بر روي پايه هاي ٨ و ٤ هيچ ولتاژي رو ندارم وروي پايه ١٤ يك ولتاژ متغيير ٤ تا ٧ ولتي رو دارم منظورم روي مولتي متر ولتاژ همش نوسان داره و روي اي سي ٣١٤٠ روي پايه ٧ اي سي ٧.٧ ولت وبقيه پايه ها ٢ و ٦ هيچ ولتاژي ندارم
در مورد سوالي كه در مورد ترانس سلكتوري پرسيديد من يك واريابل تك فاز دارم ٢.٢ كيلو وات كه تا ١٢ امپر تحمل جريان داره و خروجيش تا ٣٠٠ ولت ميرسه فكر كنم گزينه خوبي باشه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
سلام

سپاس
با سلام خدمت اقا غزال وديگر دوستان طبق گفته شما برق ٢٢٠ ولت رو به ورودي وصل كردم و رله را اتصال كوتاه كردم كه بر روي خازن ٣١٠ ولت ظاهر شد و چون ترانس تغذيه برد فرمان ٣٨٠ بود به جاي اون از يك ترانس دوبل ١٤ خارجي استفاده كردم
وقتي دستگاه را روشن ميكنم چراغ oc خاموش وچراغ ov روشن ميشه و روي پايه ١٥ اي سي ka3525 ولتاژ ٧/٧ ولت رو دارم و بر روي پايه هاي ٨ و ٤ هيچ ولتاژي رو ندارم وروي پايه ١٤ يك ولتاژ متغيير ٤ تا ٧ ولتي رو دارم منظورم روي مولتي متر ولتاژ همش نوسان داره و روي اي سي ٣١٤٠ روي پايه ٧ اي سي ٧.٧ ولت وبقيه پايه ها ٢ و ٦ هيچ ولتاژي ندارم
در مورد سوالي كه در مورد ترانس سلكتوري پرسيديد من يك واريابل تك فاز دارم ٢.٢ كيلو وات كه تا ١٢ امپر تحمل جريان داره و خروجيش تا ٣٠٠ ولت ميرسه فكر كنم گزينه خوبي باشه

سلام
در 35245 پایه 15
و 3140 پایه 7 تغذیه است که باید 12 ولت باشه لذا تعقیب کن و علت را پیدا کن و ببین مربوط به استفاده از تک فازه یا قطعات رگلاتور و خازن مسیر 12 ولت خرابه
با استفاده از 00 3 ولت ، ولتاژها را مجددا اندازه گیری و مقایسه کن مشخص میشه استفاده از تک فاز بجای 3 فاز عامل خرابی ولتاژه یا نه ؟

سپاس

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
با تشكر ورودي رو به واريابل ٣٠٠ ولتي وصل كردم كه ولتاژ خروجي تغذيه رسيد به ٤٢٠ ولت و ولتاژ تغذيه اي سي هم به ١١/٨ صعود پيدا كرد و ولتاژ پايه ١٤ هم روي ٥/٧ ثابت شد در هنگام عملي ولتاژ گيري متوجه شدم قطعه اي دود ميكنه ديدم يكي از چهار فت كه ٢ تاش مثبت و دو تاش منفي است يكي از فتها به شماره irf9z34n به شدت داغ ميكنه #$V686

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
با تشكر ورودي رو به واريابل ٣٠٠ ولتي وصل كردم كه ولتاژ خروجي تغذيه رسيد به ٤٢٠ ولت و ولتاژ تغذيه اي سي هم به ١١/٨ صعود پيدا كرد و ولتاژ پايه ١٤ هم روي ٥/٧ ثابت شد در هنگام عملي ولتاژ گيري متوجه شدم قطعه اي دود ميكنه ديدم يكي از چهار فت كه ٢ تاش مثبت و دو تاش منفي است يكي از فتها به شماره irf9z34n به شدت داغ ميكنه #$V686

سلام

پس با تک فاز نیاز به تغییرات دیگری هم داره
اگه بتونی 50 تا 80 ولت ایزوله ( ترانس معمولی که ثانویه آن مجزا باشه ) با 300 ولت در جهت صحیح سری کنی برای تست خوبه

پایه 14 و 11 هرکدام به دو ترانزیستور ( 8050 و 8055 ) متصله تست کن
4 فت هم خارج از برد اسیلاتوره به ترانزیستورهای فوق مرتبطه تست کن و ولتاژ درین هر 4 فت را اعلام کن

پایه 9 و 16 و 8 آی سی را اعلام کن

سپاس

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
با سپاس فراوان
پايه ترانزيستر هاي منفي ٨٥٥٠ به پايه گيت فت هاي منفي ارتباط داره ولي پايه هاي خروجي ترانزيستورهاي مثبت ٨٠٥٠ به گيت فتهاي مثبت هيچ ارتباطي نداره
فتهاي بيرون برد اسيلاتور زياد داغ ميكردند ترسيدم بسوزه از برد خارج كردم ولي سالم بودن
روي پايه سورس فتهاي مثبت ٢٥ ولت وروي گيت ١٦ ولت و روي پايه گيت منفي ١/٢ وروي پايه درين و سورس هيچ ولتاژي نداريم
فقط روي پايه ١٣ و ١٥ اي سي ١١/٨ ولت دارم
:wink::wink::p:

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
شرمنده اونجايي كه گفتم بين ترانزيستور مثبت وفتهاي مثبت ارتباطي نيست اشتبام كردم چون در مسير خروجي ترانزيستر به گيت ف ديود ٤١٤٨ و يك مقاومت وجود داره

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
شرمنده اونجايي كه گفتم بين ترانزيستور مثبت وفتهاي مثبت ارتباطي نيست اشتبام كردم چون در مسير خروجي ترانزيستر به گيت ف ديود ٤١٤٨ و يك مقاومت وجود داره

سلام
نگفتم ترانزیستورها به فت ها متصله بلکه گفتم مرتبطه ( با مقاومت و دیود ) تا پیداش کنی و تست کنی

اگه منظور شما اینه که پایه 16و 9 ولتاژ حدود 4 و یا 5 ولت نداری دراینصورت 3525 سوخته
اما ابتدا ولتاژ 12 ولت را با افزایش 300 ولت حل کن بعد 3525 را تعویض کن

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا