آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل 2 برابر کننده ولتاژ

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام
آقای مهندس من این مدارو ساختم خوب کار کرد مدار ، فقط اگه یه سیم یا پیچ بگیرم تو دستم نزدیک کنم به خروجیش چی میشه ؟ البته فقط به اون سیم کلفت خروجی . در ضمن این مدارو میشه با ترانس های ولتاژ ایفون های سیاه سفید ساخت که کوچیک میشه اندازش .
5.jpg

البته تو ترانس های ولتاژ من خروجیش پایه ی 8 بود و ترانزیستور مورد استفاده d880 یا قوی تر شو لازم دارید با ترانزیستور d2494 یا 2n3055 یا d1047 میشه ساخت دیود هم دیود فست پر وات یا دیود معمولی پر وات سیم پیچ بالایی 4 الی 10 دور پایینی 6 الی 20 دور . که من 4 و6 دور پیچیدم نتیجه عالی بود .
اینم دیتاشیت ترانس هایولتاژ من درضمن میشه از پایه های خود ترانس هایولتاژ هم استفاده کرد تو این مدار ؟

سپاس

درود

اگه یه سیم یا پیچ بگیرم تو دستم نزدیک کنم به خروجیش چی میشه ؟

اگه ولتاژش قابل باشه چهچه میزنی .
با هر ترانس هایولتاژی جواب میده ولی ممکنه ولتاژ خروجی بیشتر یا کمتر بشه.

سپاس

aidinmamad

کاربر
2014-02-06
113
231
تبریز
سلام
پس شما چطوری با پیچ هایولتاژو گرفتین تو دستتون ؟ و عکس زیر چیه ؟
6.jpg

و این مدار خازن c7 منبع رو ترکوند چه اصلاحاتی بکنم تا درست بشه و ایا میشه از پایه های خود ترانس های ولتاژ استفاده کرد ؟ و این مدار میتونه با جریانی که تو خروجیش داره پایه مقاومت یا ال ای دی رو ذوب کنه ولتاژشم فک کنم 20000 یا 30000 ولت باشه . و ورودی مدار تقریبا 4 آمپر میکشه تو 10 ولت .
0d29b04950798f09003f5425acbe8186881b0f09.jpg

و در ضمن با ترانس های ولتاژ رنگی بهتر جواب میده .
سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام
پس شما چطوری با پیچ هایولتاژو گرفتین تو دستتون ؟
و این مدار خازن c7 منبع رو ترکوند چه اصلاحاتی بکنم تا درست بشه و ایا میشه از پایه های خود ترانس های ولتاژ استفاده کرد ؟ و این مدار میتونه با جریانی که تو خروجیش داره پایه مقاومت یا ال ای دی رو ذوب کنه ولتاژشم فک کنم 20000 یا 30000 ولت باشه . و ورودی مدار تقریبا 4 آمپر میکشه تو 10 ولت .

و در ضمن با ترانس های ولتاژ رنگی بهتر جواب میده .
سپاس

درود

اگه این هایولتاژ را به خروجی منبع تغذیه متصل کردی و انتظار داشتی منفجر نشه که نمیدونم چی بگم
اما این مدار نیاز به منبع تغذیه مجهز نداره و با یک منبع ساده یعنی یک ترانس و دیود پل و خازن هم کار میکنه

این مدار خازن c7 منبع رو ترکوند چه اصلاحاتی بکنم تا درست بشه
چی درست بشه؟
اگه منظورت تعمیر منبع تغذیه است باید تاپیک تحلیل و عیب یابی این تغذیه را مطالعه کنی و اگه نتونستی تعمیرش کنی باید نتیجه تست ها را گزارش کنی تا درستش کنیم.

پس شما چطوری با پیچ هایولتاژو گرفتین تو دستتون ؟
اینکه چرا هایولتاژ منو اذیت نمیکنه؟
آیا فقط عکس تاپیک ها را می بینی یا مطالعه هم میکنی
اگه مطالعه میکردی می دیدی سوال شما را بعنوان معما مطرح کردم و اگه قرار بود هر کسی به هایولتاژ دست بزنه و اذیت نشه دراینصورت معما نبود.

ایا میشه از پایه های خود ترانس های ولتاژ استفاده کرد ؟

بله هر پایه ای که تعداد دورش برابر با تعداد دور مورد نیاز باشه قابل استفاده است و اگه چنین پایه ای نداشته باشه نمیشه
.
و این مدار میتونه با جریانی که تو خروجیش داره پایه مقاومت یا ال ای دی رو ذوب کنه

خیر

آخرین ویرایش:

aidinmamad

کاربر
2014-02-06
113
231
تبریز
سلام
ببخشید من
تاپیک اون عکس که به هایولتاژ دست زده بودید رو​
مطالعه نکرده بودم و فقط عکسشو دیده بودم فقط میخواستم بدونم راز خاصی داشت یا همین طوری دست میزنن که گفتین راه حلی داره مرسی از راهنماییتون . و در ضمن من گفتم​
این مدار میتونه با جریانی که تو خروجیش داره پایه مقاومت یا ال ای دی رو ذوب میکنه جملم یه ذره اشتباه نوشتم منظور​
جملم​
سوالی نبود من امتحان کردم ذوب میکنه و اگه وقت پیدا کنم فیلمشو هم اینجا اپلود میکنم که ببینین . و من برای تغذیه ی مدار که گذاشتم تو بالا از منبع تغذیه استفاده کردم نه اینکه های ولتاژو بزنم به خروجی منبع تغذیه . ایا مداری بهتر از اینو دارین که ولتاژ خروجیش بیشتر باشه ؟ و در اخر من تو تاپیک منبع تغذیه سوال کردم در مورد تعمیرش .​
سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام
ببخشید من
تاپیک اون عکس که به هایولتاژ دست زده بودید رو​
مطالعه نکرده بودم و فقط عکسشو دیده بودم فقط میخواستم بدونم راز خاصی داشت یا همین طوری دست میزنن که گفتین راه حلی داره مرسی از راهنماییتون . و در ضمن من گفتم​
این مدار میتونه با جریانی که تو خروجیش داره پایه مقاومت یا ال ای دی رو ذوب میکنه جملم یه ذره اشتباه نوشتم منظور​
جملم​
سوالی نبود من امتحان کردم ذوب میکنه و اگه وقت پیدا کنم فیلمشو هم اینجا اپلود میکنم که ببینین . و من برای تغذیه ی مدار که گذاشتم تو بالا از منبع تغذیه استفاده کردم نه اینکه های ولتاژو بزنم به خروجی منبع تغذیه . ایا مداری بهتر از اینو دارین که ولتاژ خروجیش بیشتر باشه ؟ و در اخر من تو تاپیک منبع تغذیه سوال کردم در مورد تعمیرش .​
سپاس

درود

عرض کردم پس از مطالعه تاپیک نحوه عیب یابی باید پاسخ سوالات مربوطه یا گزارش کاملی ارائه کنید تا قابل اظهار نظر باشه

لذا این سوال که c7 سوخته کجا عیب داره ، قابل پاسخگویی نیست.

بنابرین مجددا عرض میکنم تاپیک زیر که نحوه عیب یابی است مطالعه کن و اگر رفع نشد گزارش مربوطه را مطرح کن.

http://www.irantk.ir/irantk37235-3/

سپاس

saied rad

کاربر
2015-08-12
19
21
سلام.
فقط میتونم بگم واقعا متآصفم از اینکه ایرانی هستم.زمانمیکه فردی شروع به اموزش میکنه درست و کامل و بدونه منت کار میکنه .
شما برای مثال یه سر برو یوتوب همه اموزشهاشون کامل و بدونه معماست.اونوقت ما ایرانیا جواب رو به شکل معما مطرح میکنیم.
با متآصفم

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام.
فقط میتونم بگم واقعا متآصفم از اینکه ایرانی هستم.زمانمیکه فردی شروع به اموزش میکنه درست و کامل و بدونه منت کار میکنه .
شما برای مثال یه سر برو یوتوب همه اموزشهاشون کامل و بدونه معماست.اونوقت ما ایرانیا جواب رو به شکل معما مطرح میکنیم.
با متآصفم

درود
عزیزم اگه کمی با اطرافیان مشورت میفرمودی ، این تاپیک موجب افسردگی و شرمساری شما از میهن و زادگاه نمیشد
اولا ازآنجاکه طرح معما در سیستم آموزشی ایران بعنوان فرهنگ غالب مطرح و رایج نشده و بموجب گناه آموزشی این تاپیک افاضات فرمودید لذا با فرض صحت که طرح معما در مباحث آموزشی این تاپیک ، گناهی نابخشودنی باشد دراینصورت مرتکب خطای فاحشی شده اید زیرا گناه یک ایرانی دلیل عاقلانه ای برای اظهار تاسف و شرمندگی از ایرانی بودن نخواهد بود.

اما صرفنظر از صحت و سقم ادعا و استدلال حضرتعالی بنظر میرسد خود را اخبار خارج از منزل نیز محروم ساخته اید زیرا در غیراینصورت ازآنجاکه در دنیا هیچ کشور فاقد گناهکار و بزه کار وجود ندارد لذا تلویحا برائت و بیزاری و اظهار تاسف خود را نسبت به کلیه کشورهای دنیا اعلام فرمودی نه فقط نسبت به ایران

ثانیا طرح معمای موثر بدون خلاقیت و ابتکار و صرف وقت علیهده میسر نمی شود لذا لازمه استفاده از این شیوه که بمراتب دشوارتر از تدریس رایج و معمول است تقبل زحمت و مسئولیت مضاعف است.

ثالثا به استناد اذعان حضرتعالی که اماکن آموزشی بی منت را کشف فرمودید و به دریای علوم بی منت دسترسی یافتید معلوم نیست با چه هدفی وقت گرانبهای خود را در دیگر اماکن تلف میفرمایید و لذا در دیگر سایت ها بویژه در سایت با منت چه میکنید ؟

رابعا یا توجه به دسترسی حضرتعلی به دریای علوم بی منت ، شایسته بود شیوه صحیح آموزش و فرهنگ صائب را با عمل خود ترویج و قطره ای از علوم اکتسابی را بی منت مطرح میفرمودید

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود
عزیزم اگه کمی با اطرافیان مشورت میفرمودی ، این تاپیک موجب افسردگی و شرمساری شما از میهن و زادگاه نمیشد
اولا ازآنجاکه طرح معما در سیستم آموزشی ایران بعنوان فرهنگ غالب مطرح و رایج نشده و بموجب گناه آموزشی این تاپیک افاضات فرمودید لذا با فرض صحت که طرح معما در مباحث آموزشی این تاپیک ، گناهی نابخشودنی باشد دراینصورت مرتکب خطای فاحشی شده اید زیرا گناه یک ایرانی دلیل عاقلانه ای برای اظهار تاسف و شرمندگی از ایرانی بودن نخواهد بود.

اما صرفنظر از صحت و سقم ادعا و استدلال حضرتعالی بنظر میرسد خود را اخبار خارج از منزل نیز محروم ساخته اید زیرا در غیراینصورت ازآنجاکه در دنیا هیچ کشور فاقد گناهکار و بزه کار وجود ندارد لذا تلویحا برائت و بیزاری و اظهار تاسف خود را نسبت به کلیه کشورهای دنیا اعلام فرمودی نه فقط نسبت به ایران

ثانیا طرح معمای موثر بدون خلاقیت و ابتکار و صرف وقت علیهده میسر نمی شود لذا لازمه استفاده از این شیوه که بمراتب دشوارتر از تدریس رایج و معمول است تقبل زحمت و مسئولیت مضاعف است.

ثالثا به استناد اذعان حضرتعالی که اماکن آموزشی بی منت را کشف فرمودید و به دریای علوم بی منت دسترسی یافتید معلوم نیست با چه هدفی وقت گرانبهای خود را در دیگر اماکن تلف میفرمایید و لذا در دیگر سایت ها بویژه در سایت با منت چه میکنید ؟

رابعا یا توجه به دسترسی حضرتعلی به دریای علوم بی منت ، شایسته بود شیوه صحیح آموزش و فرهنگ صائب را با عمل خود ترویج و قطره ای از علوم اکتسابی را بی منت مطرح میفرمودید

سپاس

10.jpg

aarash110

کاربر vip
vip
کاربر
2013-01-05
116
286
با سلام خدمت استاد گرامی

در مورد مدار دو برابر کننده

چطور می توان مدار را در مقابل اتصال کوتاه شدن محافظت کرد چون من نمونه آن را ساختم و با دو بار اتصال کوتاه شدن جهت عملکرد مدار هر دو دایود

سوخت ضمنا می خواستم آن را جهت استفاده در حشره کش نصب کنم

ممنون

آخرین ویرایش:
  • Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
با سلام خدمت استاد گرامی

در مورد مدار دو برابر کننده

چطور می توان مدار را در مقابل اتصال کوتاه شدن محافظت کرد چون من نمونه آن را ساختم و با دو بار اتصال کوتاه شدن جهت عملکرد مدار هر دو دایود

سوخت ضمنا می خواستم آن را جهت استفاده در حشره کش نصب کنم

ممنون

درود

اشتباه میکنی
اگه دیود و خازن ها مناسب باشه اتصال کوتاه بجز در ابتدای دو برابر کننده موجب صدمه نمیشه
حتی باور نمیکنم اتصال کوتاه در ابتدای دو برابر کننده هم موجب صدمه دید بشه بلکه صدمه ترانزیستور را محتمل میکنه چون با توجه به شرایط مدار ، توانایی دیود بسیار بیشتر از ترانزیستور است
یعنی اگه خروجی اتصال کوتاه بشه صدمه ای نمی بینه زیرا هر بار که جرقه ای ناشی از شکار حشرات حاصل بشه درواقع خروجی اتصال کوتاه شده

و اگر پس از جرقه اتصال نسبی آزاد نشه ولتاژ ناچیزی در خروجی خواهیم داشت که خطری نداره و اگرچه جریان خازن اول دائمی خواهد بود اما صدمه ای بهمراه نداره
احتمالا قبل از خروجی را شورت کردی و یا دیودها نامناسب بوده که صدمه دیده

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا