آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل 2 برابر کننده ولتاژ

aidinmamad

کاربر
2014-02-06
113
231
تبریز
سلام
من از خیر این مدار گذشتم و رفتم یه ترانس هایولتاژ تلوزیون های رنگی رو قیمت کردم ارزون بود من تو خیلی از جاها شنیدم که میشه با اون یه شوکر خیلی خوب ساخت میخواستم اگه میشه راهنماییم کنید چه جوری میشه درستش کنم اینم عکسش که یکی درست کرده ولی مدارشو نگذاشته
41.jpg

باتشکر

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
سلام
من از خیر این مدار گذشتم و رفتم یه ترانس هایولتاژ تلوزیون های رنگی رو قیمت کردم ارزون بود من تو خیلی از جاها شنیدم که میشه با اون یه شوکر خیلی خوب ساخت میخواستم اگه میشه راهنماییم کنید چه جوری میشه درستش کنم اینم عکسش که یکی درست کرده ولی مدارشو نگذاشته
41.jpg

باتشکر

سلام

عزیزم با فرض صحت ادعای مدعی ، چه اصراری داری از جاده خاکی بری

اولا تامین جریان ترانس هایولتاژ تلویزیون ، باطری خرکی میخواد و مصرفش زیاده

ثانیا حجم باطری مورد نیاز و حجم ترانس هایولتاژ تلویزیون و مدارش ، اساسا قابل مخفی کردن و قابل حمل نیست .

ثالثا اگه هایولتاژی بتونه از این فاصله شعله بکشه و چنین نوری تولید کنه چنانچه بین پایه های خازن موازی سرامیکی شعله نکشه دراینصورت قطعا خازن موازی سرامیکی را دردم منفجر میکنه لذا این عکس واقعی نیست

رابعا نوری که در تصویر می بیند ناشی از جریان زیاد (شبیه جوشکاری ) است درحالیکه نور هایولتاژ تلویزیون ناشی از ولتاژه و فرم و جنس نورش خیلی متفاوته

خامسا بعد از ساخت چنین مداری باید فکری هم برای کاهش جریانش بکنی که چنین جریانی خون طرف را اینجور نورانی نکنه و درجا نکشه

البته بازم هست ولی تصور میکنم برای انصراف شما کافیه

توی اینترنت خیلی چیزا هست ولی نباید فوری باور کرد

و لذا می بینی بنده خدا مدعی ناشی هم بسیار ناشیانه ثابت کرده که از تصمیمش پشیمون شده و حتی یک نمونه قابل استفاده برای استفاده خودش هم نساخته و عکس همون برد مرحله تحقیقشو گذاشته

اگه شوکر پرتابل و حتی شوکر در محل ثابت مورد هدف شماست ارزانترین و ساده ترین و ایده آلترین شیوه را خدمتتون عرض کردم

حالا اگه بازم اصرار داری چند کیلو بار توی کوله پشتی بذاری بفرمایید تا مراحل ساختشو تقدیم کنم و عملا واقعیت را ببینی

سپاس

آخرین ویرایش:

aidinmamad

کاربر
2014-02-06
113
231
تبریز
سلام
من یه مدار میخوام که وسایلش از جمله چکش تو بازار به صورت حاضری باشه و از قدرت خوبی برخوردار باشه ، در ضمن شما گفتید
در مدار قبلی از​
مدار مگس کش استفاده کنم که من اصلا نتونستم چنین رو تو بازار پیدا کنم ، من یه مدار میخوام که قدرت خوبی داشته باشه و ساختنش راحت باشه .
باتشکر

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
سلام
من یه مدار میخوام که وسایلش از جمله چکش تو بازار به صورت حاضری باشه و از قدرت خوبی برخوردار باشه در ضمن شما گفتید
در مدار قبلی​
از مدار مگس کش استفاده کنم که من اصلا نتونستم چنین رو تو بازار پیدا کنم در یه مدار میخوام که قدرت خوبی داشته باشه و ساختنش راحت باشه .باتشکر

سلام

بهمین خاطر عرض کردم چرا بر جاده خاکی اصرار داری

عزیزم این مدارهایی که دنبالش هستی به این زودی نتیجه نمیده و نتیجه هم بگیری نتیجه مورد نظر شما نیست

شما بری هر الکتریکی بگی مگس کش میخوام بهت میده قیمتش هم 10 الی 15 تومنه
اوراقی مگس کش هم فراوونه ولی هر جایی ندارن باید در الکتریکی ها سوال کنی

هر موقع گرفتی مطرح کن تا حلش کنیم

من در جوانی با هایولتاژ تلویزیون 12 سیاه و سفید ساختم نه 21 رنگی ولی با این وجود مجبور شدم در بزرگترین چراغ قوه جاسازی کنم که خیلی سنگین و حجیم و تابلو بود و نهایتا با باطریهای جدید تونستم در چراغ قوه کوچکتر جاسازی کنم که تقریبا 40 سانته
اینم تاپیک توضیحاتش
http://www.irantk.ir/irantk43610/

اینم تصویرش
attachment.php

attachment.php

سپاس

aidinmamad

کاربر
2014-02-06
113
231
تبریز
با سلام
آقای مهندس اینم شوکر من ولی فقط یه مشکل داره زمان شارژ خازن ها طولانیه حدود 15 ثانیه ولی فکر کنم بشه تو مدار مبدل تغییراتی داد اگه میشه بگین مشخصات ترانزیستور ها pcr 606j و s8550 است فکر میکنم بشه ترانزیستور هایی با قدرت بیشتر جایگزین کرد .
مبدل هم مال مگس کش ها است
yxeu70zymmeh.jpg

مدار مبدل
nupb43mhtzwh.jpg

اینم فیلمش http://uplod.ir/8tl7zlw5mcli/imm_2014_09_17_21_05_19_801.avi.htm لینک 2 : http://s6.uplod.ir:182/d/2k2rf4hz4h...nsmsvawf32pms/imm_2014_09_17_21_05_19_801.avi
با تشکر

آخرین ویرایش:

asadbekam

کاربر
2009-06-22
37
80
راستی استاد من 1000 عدد منبع تغذیه 220 به 12 ولت 3آمپر واقعی نیاز دارم. شما پیشنهاد میکنید سفارش ساخت بدم یا آماده رو تهیه کنم؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
راستی استاد من 1000 عدد منبع تغذیه 220 به 12 ولت 3آمپر واقعی نیاز دارم. شما پیشنهاد میکنید سفارش ساخت بدم یا آماده رو تهیه کنم؟

درود

1000 تا ارزش تولید شخصی داره میتونی خودت بسازی
متغیر باشه یا فقط 12
محدود کننده داشته باشه یا نه
سوئیچینگ یا معمولی؟
برای چه کاری ؟

سپاس

بالا