آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اينورتر 24 به 230 ولت

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام استاد تصویر مشخص نیست و مات هستش میشه تصویر بهتر یا کلا آپلود کنید
با تشکر
با سلام :
شماتیک کامل به همراه توضیحات با فیبر pcb و ..... این مدار در تاپیکی { فکر کنم : } در بخش منابع تغذیه توسط مدیر سابق alimg اپلود شده است جستجو و استفاده کنید .
البته اینم یکی دیگه که تقریبا کامله :
[hide] http://www.irantk.ir/showthread.php?t=6506 [/hide]
موفق باشید .

ashkanzx1

کاربر
2012-11-24
61
112
کره خاکی
برق.net
با سلام دوستان من دقیقا نمیتونم این مدار تحلیل کنم یعنی به صورت پی دف هست میشه بگید باید چه جور خوندش با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: frh

ashkanzx1

کاربر
2012-11-24
61
112
کره خاکی
برق.net
با سلام این مداری که آقای mohamedreza گذاشتن میشه بگید چه جوری هستش منظورم اینه صفحه اول پی دی اف که تموم میشه بقیش زیرش هستش مثلا OUT2 به تصویر زیریش که OUT2 داره باید وصل بشه میشه در مورد این ورودی خروجی ها توضیح بدید با تشکر

• Like

ashkanzx1

کاربر
2012-11-24
61
112
کره خاکی
برق.net
با سلام در شکل مدار همین پست گذاشتم سوالم اینه اون خروجی یا ورودی ها باید به کجا وصل میشن یکیشو کشیدم بقیش پس چی میشه خودتون مدار این پست باز کنید و ببینید میفهمید؟ ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر
http://upload7.ir/imgs/2014-01/73085316094443889509.jpg

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام در شکل مدار همین پست گذاشتم سوالم اینه اون خروجی یا ورودی ها باید به کجا وصل میشن یکیشو کشیدم بقیش پس چی میشه خودتون مدار این پست باز کنید و ببینید میفهمید؟ ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر
/QUOTE]
با سلام :
کل این فایل pdf شامل 7 صفحه هست که از صفحه یک الی 4 مربوط به شماتیک طبقاتی مدار هست و صفحه پنجم مربوط به شمای راهنمایی جایگذاری قطعات و سوراخکاری و صفحات 6 و 7 مربوط به فیبر چاپی .
به هنگام طراحی یک مدار پیچیده ممکن هست که یک صفحه نرم افزار طراحی کفاف ندهد در چنین مواقعی بخشی از کل یک شماتیک را در صفحه اول رسم کرده و ورودی و خروجی این صفحه را نام گذاری و کل صفحه را بنام SHET1 ذخیره و ادامه طرح را در صفحه دوم ادامه داده و باز هم ورودی یا خروجی هایی که باید با همدیکر مذتبط بشه را همنام نام گذاری و با نام SHET2 ذخیره و ادامه صفحه سوم .... تا هنگام شبیه سازی یا تحلیل مدار نرم افزار بطور هوشمند شماتیک های صفحه اول را به دوم و دوم را به سوم و... الی اخر مرتبط دانسته و سیم های همنام را به همدیگر مرتبط { وصل } دانسته و تحلیل را شروع میکند .
شما هم بای سر سیم های همنام را به همدیگر وصل نموده { فرضا OUT2>OUT2 } تا جایی برسید که مدار فقط شامل { نام } ورودی های اصلی { فرضا سیمهای باتری مثبت و منفی منبع اصلی در این طرح } و خروجی اصلی { خروجی 220 ولت } و یک سری دیگر مثل سویچ قطع وصل و نمایشگر ال ای دی و... را داشته باشد .
چنین طرح تقریبا پیچیده ای برای شروع اموزش مبتدیان توصیه نمیشود !! میتونید با استفاده از مطالب آموزشی در بخش آموزش گام به گام >> نقشه خوانی ... را مطالعه تا قلق نقشه خوانی را بدست اورده و از مدارات ساده تر شروع کنید تا انشالله برسد روزی که ما از شما انتظار کمک داشته باشیم .
موفق باشید .

ashkanzx1

کاربر
2012-11-24
61
112
کره خاکی
برق.net
با تشکر از راهنمایی بسیار عالی شما فقط یه سوال دیگه داشتم:
قسمتی که با آبی مشخص شده میره برای فن؟
قسمتی که با سبزمشخص شده چی هستش؟
قسمتی که با قرمز مشخص شده خروجی اصلی هستش؟
http://upload7.ir/imgs/2014-01/98670712884581879801.jpg
با تشکر

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با تشکر از راهنمایی بسیار عالی شما فقط یه سوال دیگه داشتم:
قسمتی که با آبی مشخص شده میره برای فن؟
قسمتی که با سبزمشخص شده چی هستش؟
قسمتی که با قرمز مشخص شده خروجی اصلی هستش؟
با تشکر
با سلام :
اشکان جان عزیز - اما خودمونیم تاپیک هایی که صرفا برای دانلود گذاشته شده را به {تاپیک آموزشی } تبدیل کردین هااااا ؟؟
- بخش های آموزشی هم صرفا جهت اندسته از کاربرانی که هنوز مهارت و تبحر کافی در نقشه خوانی ندارند !!! ایجاد شده .
به فاصله 90 دقیقه نشده پیگیر

ashkanzx1

کاربر
2012-11-24
61
112
کره خاکی
برق.net
قربون آقای رجبی باز شرمنده مزاحم شدم دیگه هم تاپیک تکراری نمیزنم آقای رجبی خیلی باحالی این ایمیل منه اگه شد یه میل بزنید بیشتر با هم آشنا بشیم ///////////////////// فقط یه سوال بلاخره از اون سه تا خروجی از کدومش برق 220 ولت AC بگیرم خواهش میکنم کمکم کنید
با تشکر فراوان

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
قربون آقای رجبی باز شرمنده مزاحم شدم دیگه هم تاپیک تکراری نمیزنم آقای رجبی خیلی باحالی این ایمیل منه اگه شد یه میل بزنید بیشتر با هم آشنا بشیم ///////////////////// فقط یه سوال بلاخره از اون سه تا خروجی از کدومش برق 220 ولت AC بگیرم خواهش میکنم کمکم کنید
با تشکر فراوان
با سلام :
متقابلا ممنونم :
ac در کار نیست !!!! خدمات این انجمن هم فقط در همین انجمن محدود و مقدور میباشد
این طرح را یکی از کاربران انجمن اپلود کرده متاسفانه هیچگونه توضیحات لازم به همراه طرح را ارایه نکرده و انچه از ارایش مدار طرح برمیاد در خدمت شما دوستانم .
در کل قبلا هم عرض کردم این یک طرح استثنایی { مبدل 12 ولتی به ولتاژ بالاتر تقریبا حدود 100 الی 150 ولتی } که خروجی ان بستگی به ترانس خروجی دارد که هیچ اطلاعاتی در دست نیست و انچه از ولتاژ خازنها برمیاد باید زیر 150 ولت باشد که برای کاربردی خاص { احتمالا جوشکاری و اسپارک و .... } طراحی شده است ظاهرا دوستان توجه ندارند که خروجی این مبدل به صورت dc هست لذا از فرکانس کاری ان هم اطلاع جامعی در دست نیست ....
با عنایت به تعداد و نوع قطعات مصرفی که خیلی استثنایی میباشند { فرضا تمام ترانس ها را باید طبق شماره درج شده شون و حتما از نوع تجاری تهیه کنید و... } لذا با یک نگاه ساده مدار جامع و فریبنده میباشد در حالیکه امکان مونتاژ ان غیر ممکن و در انحصار شرکتی هست که سفارش طراحی داده ...
ممکن هست سوال شود که چرا چنین طرح با این توصیفات را حذف نکردیم ؟؟؟
با توجه به ارایش مدار میتوان با تغییراتی این طرح را به نوع کاربردی دیگری انفعال داد بخصوص که بخش توان خروجی قدرت - از اصول پیشرفته تری طبعیت میکنه برای اشنایی و ایجاد حضور ذهنی اندسته از متخصصین که قصد تولید انبوه چنین سیستمی را دارند ایده آل میباشد ....
- انچه از مدار برداشت میشه کرد - دارای یک ورودی 10 الی 15 ولتی که محل ان را در شکل های زیر مشخص میکنم .
- دارای سوکتی دو سیم برای فن خنک کننده که سرعت ان به نسبت دمای تولیدی مدار کنترلی میباشد .
- دارای دو رشته سیم جهت راه اندازی اتوماتیک و قطع ان از طریق کنترلهای راه دور یا دستگاه جانبی rem
- از خروجی مدار میتوان سه نوع ولتاژ دریافت کرد :
الف : گرفتن سیم منفی از gnd { شاسی مدار } و مثبت حدود 150 ولت { احتمالا تا 220 ولت } از محل طبق شکل زیر .
ب : گرفتن دو ولتاژ متقارن بصورتیکه سه سیم داشته باشد >> 1= صفر ولت 2 = منفی 150 ولت 3= مثبت 150 از محل شکل زیر .
ج : میتوان از تقارن ولتاژ صرف نظر کرده و از سیم

ashkanzx1

کاربر
2012-11-24
61
112
کره خاکی
برق.net
پس استاد میشه یه اینورتر خوب بهم معرفی کنید بخدا گیج شدم چندتا هم مدار به شما نشون دادم گفتید قدیمی هستش خیلی ممنونم که کمک کردید و نزاشتید بسازم
لطف میکنید بزارید اون مداری که گذاشتید اول همین پست تصویرش اصلا معلوم نیست؟
با تشکر

بالا