آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مبدل 12 ولت به 230 تمام اتوماتيك نيمه حرفه اي

mosi_s2006

کاربر
2011-08-30
7
11
سلام من یه ترانس 12 به 220 ولت 1200 وات و ورودی دوسر با سر وسط(سه سر) دارم می خوام در این مدار استفاده کنم چه تغییراتی باید در مدار بدم لطفا راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام من یه ترانس 12 به 220 ولت 1200 وات و ورودی دوسر با سر وسط(سه سر) دارم می خوام در این مدار استفاده کنم چه تغییراتی باید در مدار بدم لطفا راهنمایی کنید
با سلام :
در بخش دیگری نیز مطرح نموده اید پاسخی گذاشتم .
داشتن تنها یک ترانس نمی تونه مدار شما را تقویت کنه باید شماتیک مدار موجود خود را بزارید تا نسبت به مدارتان راهنمایی کنم .
اگر در بخش های دیگری مطرح کنید پست تان اسپم و حذف خواهدشد .
موفق باشید .

mosi_s2006

کاربر
2011-08-30
7
11
با سلام :
در بخش دیگری نیز مطرح نموده اید پاسخی گذاشتم .
داشتن تنها یک ترانس نمی تونه مدار شما را تقویت کنه باید شماتیک مدار موجود خود را بزارید تا نسبت به مدارتان راهنمایی کنم .
اگر در بخش های دیگری مطرح کنید پست تان اسپم و حذف خواهدشد .
موفق باشید .

مدار من همان شماتیک شما می باشد که در پست اول گذاشتید البته به قسمت شارژر و رله نیازی ندارم و سر های خروجی ترانس من فقط 2 سر می باشد که در صورت ورودی 12 ولت خروجی 220 ولت دارم مرسی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
مدار من همان شماتیک شما می باشد که در پست اول گذاشتید البته به قسمت شارژر و رله نیازی ندارم و سر های خروجی ترانس من فقط 2 سر می باشد که در صورت ورودی 12 ولت خروجی 220 ولت دارم مرسی
با سلام :
با توجه به نقشه باید از ترانسی که دارای سه سیم در طرف 12 داشته باشد میتوانید استفاده کنید { درخواست شما در اولین پست : ( سلام من یه ترانس 12 به 220 ولت 1200 وات و
ورودی دوسر با سر وسط(سه سر) دارم می خوام در این مدار استفاده کنم چه تغییراتی باید در مدار بدم لطفا راهنمایی کنید) در نقشه هیچ تغییری نمیتوان داد که از ترانس دو سیم استفاده کرد } ارایش نقشه برای ترانس به صورت پوش پول میباشد .
از نظر تقویت در صورت داشتن ترانس سه سیمه 1200 وات کافیست که به موازات هر موسفیت RFH25N18 تعداد دو عدد در طرفین اضافه کنید و فیوز اصلی را نیر 32 امپربزارید .
[hide] [/hide]
[hide][/hide]
[hide]{ در صورت تاکید استفاده از ترانس دو سیم : در این صورت باید از دو عدد ترانس کاملا مشابه طوری سیم بندی کنید که ورودی دو ترانس شامی سه سیمه شود و خروجی 220 ولتی هر دو ترانس را طوری موازی کنید که اختلاف فازی پیش نیاید البته بازهم این روش توصیه نمیشود } [/hide]
موفق باشید .

mosi_s2006

کاربر
2011-08-30
7
11
با تشکر بسیار فراوان از راهنماییتون ترانس منم همون ترانس سه سر 1200 واته فقط یه سوال برام مطرحه مهندس من چند تا ماسفت سری n به اسم 60n06 دارم که همون 60 ولت 60 آمپر میتونم در مدار به جای ماسفت های مدار از این ماسفت ها استفاده کنم؟
مهندس من یه مدار شارژر آماده دارم که تا 2آمپر جریان میده می تونم به جای قسمت شارژز مدار از اون استفاده کنم به طوری که دائما به مدار وصل باشه یعنی از خروجی یو پی اس برای تغذیه شارژر استفاده کنم؟ باطریمم 12 ولت 18 آمپر اتمیه؟
پیشاپیش از کمک های بسیار مفیدت سپاسگذارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nsahzabi

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با تشکر بسیار فراوان از راهنماییتون ترانس منم همون ترانس سه سر 1200 واته فقط یه سوال برام مطرحه مهندس من چند تا ماسفت سری n به اسم 60n06 دارم که همون 60 ولت 60 آمپر میتونم در مدار به جای ماسفت های مدار از این ماسفت ها استفاده کنم؟
مهندس من یه مدار شارژر آماده دارم که تا 2آمپر جریان میده می تونم به جای قسمت شارژز مدار از اون استفاده کنم به طوری که دائما به مدار وصل باشه یعنی از خروجی یو پی اس برای تغذیه شارژر استفاده کنم؟ باطریمم 12 ولت 18 آمپر اتمیه؟
پیشاپیش از کمک های بسیار مفیدت سپاسگذارم
با سلام :
بسیار خب حال از نظر ترانس مشکلی ندارید و به راحتی میتونید در این طرح استفاده کنید .
بله چه بهتر که از سری N = 60N06 نیز استفاده کنید / .
اینکه به عنوان یک شارژر از اینورتر استفاده میتوان کرد یا خیر !!! >> بله میشه و مشکلی از این نظر نیست . ولی اگر منظورتون این هست که همزمان مصرف اینورتر را از خروجی بگیرید و باتری را دایم شارژ نگهدارید !!!! متاسفانه عملی نیست ... اتلاف . گرما . هدر دادن انرژی و ..... باتری تان برای همیشه نمیتونه دوام بیاره ... و بالاخره شارژش کم میشه و افت میکنه .
موفق باشید .

mosi_s2006

کاربر
2011-08-30
7
11
بازم ممنون و شرمنده که اینقدر مزاحمتون میشم
مجبورم که قسمت شارژر راهم بسازم خروجی ترانس من فقط یه سیم پیچ داره و فقط 220 ولت هست یه کم در مورد رله های موجود در مدار برام توضیح میدید تا حالا با رله کار نکردم و اینکه ترانس من چون یک خروجی داره بازم باید از رله استفاده کنم ؟و فرق 2تا رله ای که در مدار هست چیست و بیشتر برام توضیح بدید لطفا ساده و مبتدی توضیح بدید ممنون میشم ممنون از کمک های فراوانتون استاد عزیز

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
بازم ممنون و شرمنده که اینقدر مزاحمتون میشم
مجبورم که قسمت شارژر راهم بسازم خروجی ترانس من فقط یه سیم پیچ داره و فقط 220 ولت هست یه کم در مورد رله های موجود در مدار برام توضیح میدید تا حالا با رله کار نکردم و اینکه ترانس من چون یک خروجی داره بازم باید از رله استفاده کنم ؟و فرق 2تا رله ای که در مدار هست چیست و بیشتر برام توضیح بدید لطفا ساده و مبتدی توضیح بدید ممنون میشم ممنون از کمک های فراوانتون استاد عزیز
با سلام :
بالاخره بنده متوجه نشدم که ترانس موجود شما خروجی 12 ولتش دو سیم هست یا سه سیم ؟؟؟؟
اگر دو سیم باشه در این طرح قابل استفاده نیست و باید یک ترانس سه سیمه 12ولتی 1200 واتی 220 ولت تهیه کنید و اگر سه سیم هست که مشکلی نباید داشته باشید .همچنین در طرف خروجی 220 ولتی سه سیم بودن یا دو سیم بودن چندان مهم نیست میتونید هم از دو سیم {فقط برای 220 ولتی } هم استفاده کنید ولی اگر چند سیم باشد میتونید به ازای کاهش ولتاژ باتری که خروجی نیز کاهش می یابد توسط سر های مختلف کمبود ولتاژ در خروجی را جبران کنید .

برای [hide] توجیه عملکرد رله ها در انجمن اموزش بخش اموزش گام به گام توضیحات به حد کافی با عکس های انیمیشن از انواع رله اپلود کرده ام و همچنین در همین تاپیک پست شماره 14 مراجعه و [/hide] استفاده کنید .

بالا