آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

امنیت شغلی در تعمیرات! (مطرح تجربیات)

Celine82

کاربر vip
کاربر
2022-04-09
85
122
کافی نت ها چطور کارو بارشون اجر شد؟ همه مهندس کامپیوتر شدن نه! در حد همون کافی نت ویندوز و برنامه نصب کردن یاد گرفتن، نصاب ماهواره هم همینطور ، حتی دیش گردون هم مردم خودشون نصب میکنن، ی بچه ۱۰ ساله میتونه نصب کنه، هر ننه قمری یاد گرفت خازن باد کرده باید عوض بشه، شاید ی مولتی مترم داشته باشن دیود و ماسفت و ... عوض کنن که بعید هم نیست

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
684
987
کافی نت ها چطور کارو بارشون اجر شد؟ همه مهندس کامپیوتر شدن نه! در حد همون کافی نت ویندوز و برنامه نصب کردن یاد گرفتن، نصاب ماهواره هم همینطور ، حتی دیش گردون هم مردم خودشون نصب میکنن، ی بچه ۱۰ ساله میتونه نصب کنه، هر ننه قمری یاد گرفت خازن باد کرده باید عوض بشه، شاید ی مولتی مترم داشته باشن دیود و ماسفت و ... عوض کنن که بعید هم نیست
در مورد کافی نت ها که اتفاقا کارشون سکه است.الان همه چیز اینترنتی شده و خیلی ها با وجود گوشی بازم ثبت نام و مالیات و نوبت تعویض پلاک و ... را میدن دست کافی نت ها.

Celine82

کاربر vip
کاربر
2022-04-09
85
122
در مورد کافی نت ها که اتفاقا کارشون سکه است.الان همه چیز اینترنتی شده و خیلی ها با وجود گوشی بازم ثبت نام و مالیات و نوبت تعویض پلاک و ... را میدن دست کافی نت ها.
عزیز با وجود مثال هایی که زدی چند تا بیسواد مگه مراجعه داشته باشند ...

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
278
543
بوشهر
از نظر من به جای درد و دل و غرولند بهتره دوستان راهکار ارائه دهند دوستانی که تجربه دارند تجربیات موفق خود را بیان کنند تا بقیه الگو بگیرند مثل دوست خوبمون محمد هادی مدیر تالار که بسیار اموزنده صحبت کردند و به جای غرو لند راهکار ارئه دادند
درود بر شما و دیگر دوستان
من فرد با تجربه ای نیستم
ولی بارها در موردش صحبت شده و هر کسی راهکارهایی هم داده
مشکل اینجاس که این صحبتها به خاطر کم لطفی بعض از دوستان به حاشیه کشیده میشه و باعث ناراحتی دیگر دوستان و اساتید میشه
پس فاید نداره برادر
و البت هیچ کس نمیتونه برای موفقیت راه دیگری رو بره و هیچ کس هم نمیتونه راهشو به دیگری القا کنه
هر کسی بخاد خودش راهشو پیدا میکنه
مهم خواستن خودمونه

آخرین ویرایش:

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
767
1,506
استان گلستان
حداقل در جایی که زندگی میکنم، به قول دوستمون کار کافی نت ها سکه هست.
حتی افراد با سواد و تحصیل کرده هم میرن کافی نت تا کارهای خودشون رو انجام بدن.
بیشتر دلیلش هم ترس از انجام اشتباه مراحل ثبت نام و ... و همینطور عدم اعتماد مردم به خودشون هست!
ضمن اینکه مطمینا ۸۰ درصد مردم نمیتونن ویندوز رو کامپیوتر نصب کنن!

Celine82

کاربر vip
کاربر
2022-04-09
85
122
حداقل در جایی که زندگی میکنم، به قول دوستمون کار کافی نت ها سکه هست.
حتی افراد با سواد و تحصیل کرده هم میرن کافی نت تا کارهای خودشون رو انجام بدن.
بیشتر دلیلش هم ترس از انجام اشتباه مراحل ثبت نام و ... و همینطور عدم اعتماد مردم به خودشون هست!
ضمن اینکه مطمینا ۸۰ درصد مردم نمیتونن ویندوز رو کامپیوتر نصب کنن!
چ خوب ، کافی نت سرمایه ای هم نمیخواد، امیدوارم کسب و کارشون همچنان خوب باشه

rezakalate

کاربر vip
کاربر
2014-08-14
16
46
سلام دوباره از راه کارهایی که به نظر من میرسه یک باید مغازه رو بهش برسی یعنی یک دکور خوب تابلو خوب وتبلیغات در مغازه خوب و این که محیط تعمیراتی رو با قسمت پاسخگویی به مشتری جدا کنی حتی اگه شده یه تخته ام دی اف بزنی و این که اگه توانش رو دارین برای جواب دادن به مشتری یه منشی خانم بگیرین و تا میتونید وسیله تعمیری رو در سریعترین زمان تحویل مشتری بدین من خودم فقط تعمیرات پخش وامپلی وباند ودزدگیر انجام میدم و تا امکان داره نمیزارم مشتری بره همونجا بهش تحویل میدم و این باعث شده مشتریم زیاد بشه تازه دستمزد خوبم میگیرم و مشتری هم راضی بوده چون یک بار میاد و همیشه با این هم مخالفم برا اینکه دستمزد کار تو بگیری مشتری تو الاف کن عصر دیجیتال دیگه قدیم نیست کسی از چیزی سر در نیاره همونطور که الان ماشین خودمون اگه ریپ بزنه اول گوگل سرچ میکنیم یه اطلاعاتی میگیریم بعد میریم تعمیر کار وهمیشه با مشتری به صورت قاطع حرف بزن و اگه دستگاهی ایراد نداره به مشتری بگی که دستگاه ایراد نداره و دستمزد نگیر این باعث اعتماد میشه برا وسیله تعمراتیت گارانتی بزار وداخل مغازه رو همیشه از لوازم اوراقی وخراب پر نکن که مشتری بترسه دستگاهش رو بهت بده به نظر من این چندتا راهکار باید موثر باشه

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,958
10,791
سلام دوباره از راه کارهایی که به نظر من میرسه یک باید مغازه رو بهش برسی یعنی یک دکور خوب تابلو خوب وتبلیغات در مغازه خوب و این که محیط تعمیراتی رو با قسمت پاسخگویی به مشتری جدا کنی حتی اگه شده یه تخته ام دی اف بزنی و این که اگه توانش رو دارین برای جواب دادن به مشتری یه منشی خانم بگیرین و تا میتونید وسیله تعمیری رو در سریعترین زمان تحویل مشتری بدین من خودم فقط تعمیرات پخش وامپلی وباند ودزدگیر انجام میدم و تا امکان داره نمیزارم مشتری بره همونجا بهش تحویل میدم و این باعث شده مشتریم زیاد بشه تازه دستمزد خوبم میگیرم و مشتری هم راضی بوده چون یک بار میاد و همیشه با این هم مخالفم برا اینکه دستمزد کار تو بگیری مشتری تو الاف کن عصر دیجیتال دیگه قدیم نیست کسی از چیزی سر در نیاره همونطور که الان ماشین خودمون اگه ریپ بزنه اول گوگل سرچ میکنیم یه اطلاعاتی میگیریم بعد میریم تعمیر کار وهمیشه با مشتری به صورت قاطع حرف بزن و اگه دستگاهی ایراد نداره به مشتری بگی که دستگاه ایراد نداره و دستمزد نگیر این باعث اعتماد میشه برا وسیله تعمراتیت گارانتی بزار وداخل مغازه رو همیشه از لوازم اوراقی وخراب پر نکن که مشتری بترسه دستگاهش رو بهت بده به نظر من این چندتا راهکار باید موثر باشه
سلام

فقط با سریع تحویل دادن مشکل دارم: عمده کارهایی که تحویل می گیرم یک روزه تحویل میدم .
به چند دلیل زودتر انجام نمیدم:
یکی قبول دستمزد از طرف مشتری و دیگری توقع مشتری برای تحویل سریع کاری که امکانش نیست زود انجام بشه و دیگری اینکه اگه مشکلی توی تعمیر پیش اومد فرصت رفع عیب باشه و اگر قطعه ای ندارم بتونم تهیه کنم و .........
الان آی سی صدای پخش جی وی سی را عوض کردم کل باز و بسته و تعویض و امتحانش شد بیست دقیقه. مشتری برای بیست دقیقه حاضره چقدر دستمزد پرداخت کنه؟
برای مواردی که دستمزدبالا باشه که کار خیلی سخت تر میشه:یکی از باندینگ کارها تعریف می کرد که با مشتری طی کردم 4 تومن می گیرم پنل 65 ال جی که از داخل اتصال داره را احیا کنم.به محض آماده شدن زنگ زدم طرف گفت نیم ساعت کار کردی 4 تومن بهت بدم و به زور تونستم 1.5 ازش بگیرم

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
684
987
چ خوب ، کافی نت سرمایه ای هم نمیخواد، امیدوارم کسب و کارشون همچنان خوب باشه
البته دردسرش هم زیاده.مخصوصا مالیات.یه بنده خدایی پارسال پیش ما کافی نت زد و خیلی کارشم گرفت و با دمش گردو میشکوند.تا اینکه دو ماه بعد از مالیات ها فهمید تو چه دردسری افتاده و چندبار شبشه هاش خورد شدن.😅😅

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
احسنت و خدا قوت .
امنیت شغلی خیلی فرق داره کلا با موضوع این تاپیک .
اما این موضوع رو دقیقا همون چسب و رزین ریختن و سنگ گرفتن باعث میشه مشتری ای که یک بار کار اورد دفعه اول و آخرش بشه و بره جای دیگه دفعه بعد . نمیدونم چی بگم اما اجبارا میگم الحمد الله همگی گله دارن که دست زیاده یا دست زیاد شده . پس من مشتری میرم جای دیگه من بعد. و من کاربر انجمن تخصصی تعمیرات الکترونیک هیچ موقع در یک جای پابلیک و عمومی مثل اینترنت نمیام زیر و روی کارم رو قرار بدم چون واسه خودم قلمرو خصوصی تعریفش میکنم یاهمون پرایوسی(ضمنا به حریم هیچ شخص دیگری هم ورود نمیکنم چه همکار چه غیره)

آخرین ویرایش:
بالا