آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: از کار افتادن کنترل دما هیتر گرداک 952

هویدا

کاربر vip
کاربر
2014-03-07
222
264
درود. من با این ایراد برخورد کردم که مشکل هویه از خرابی ترایاکش بود.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
61
82
درود

شما هم ببخشید اگه بدلیل تاخیر زیاد شما ، فراموش میکنم و ممکنه جواب نادرست و اشتباه بدم.
چرا تابحال نگفته بودی دسته هیتر عوض شده؟
با احتمال زیاد عیب در ارتباط نادرست سیم‌هاست.
دستگاهی که قبلا دستکاری شده و معلوم نیست چه قطعاتی عوض شده کافیه پایه‌های یک خازن اشتباها جابجا شده باشه که بسادگی مشخص نمیشه .
لذا این دستگاه بدون نمونه سالم ، بسادگی تعمیر نمیشه و کار حضرت فیله.

سپاس
بازم ممنونم.
متاسفانه هیچ شماتیک یا عکسی از مدارش نیست. نهایت ی دیمر برا هیترش میزارم فعلا تا شماتیکشو پیدا کنم.
با اینکه رشتم الکترونیک نیست ولی بارها و بارها با آموزشها و تحلیل های شما با اون طرز بیان خاص خودتون مشکلم حل شده . منبع تغذیه ای ک طراحی کرده بودید و مدار نقطه جوش رو درست کردم و استفاده میکنم.خدا خیرتون بده و شما رو برای جامعه الکترونیک حفظ کنه.
یاحق

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
بازم ممنونم.
متاسفانه هیچ شماتیک یا عکسی از مدارش نیست. نهایت ی دیمر برا هیترش میزارم فعلا تا شماتیکشو پیدا کنم.
با اینکه رشتم الکترونیک نیست ولی بارها و بارها با آموزشها و تحلیل های شما با اون طرز بیان خاص خودتون مشکلم حل شده . منبع تغذیه ای ک طراحی کرده بودید و مدار نقطه جوش رو درست کردم و استفاده میکنم.خدا خیرتون بده و شما رو برای جامعه الکترونیک حفظ کنه.
یاحق

درود

لطف عالی مزید و عزت زیاد.

سپاس

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
61
82
سلام استاد غزال عزیز.
در مورد دستگاه هیتر هویه گرداک 952-h بالاخره ایمیل زدم ب شرکت گرداک و شماتیکشو برام فرستادند.اینجا میزارم ک اگر کسی خواست استفاده کنه.ضمن اینکه اگه فرصت کردید نظرتون در مورد این مدار چیه.
سپاس

پیوست‌ها

• 40.8 کیلوبایت بازدیدها: 36

mehdi_0772

کاربر vip
کاربر
2008-04-08
52
2,234
40
asanelectronic.com
سلام بنده این ایراد را تا حالا چندین بار داشتم و از موارد زیر میتونه باشه :
خرابی ولوم
خرابی المنت
عدم اتصال صحیح سیم بندی و قطعی در مدار
خرابی تریاک BT138
لحیم سردی روی برد اصلی

samieei

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2014-12-13
64
58
سلام وقت بخیر
من هیتر گرداک ۹۵۲ دارم که درحین کار یهو ارور داد و دما شروع به کم کردن کرد الان دیگه خطا نمیده اما فقط باد سرد میده و دما هیتر هم رو صفر مونده و چرخاندن ولوم دما همواره روی صفر هست و فقط با چرخش ولوم هوا شدت هوا کم و زیاد میشه
سوال بنده از اساتید اینه که آیا اینکه باد میاد قطعا پمپ سالمه؟
واینکه این ایراد رو از کجا شرع کنم خود نازل و سنسور یا ترایاک؟
ضمنا دستگاه آکبند بوده و تعمیر نشده تا الان

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
61
82
سلام بنده این ایراد را تا حالا چندین بار داشتم و از موارد زیر میتونه باشه :
خرابی ولوم
خرابی المنت
عدم اتصال صحیح سیم بندی و قطعی در مدار
خرابی تریاک BT138
لحیم سردی روی برد اصلی
تمامی مواردی که فرمودید تست کردم و بعضا اینایی ک مشکوک بود عوض کردم ک گویا کار اشتباهی بوده و قبلش باید خوب بررسی میشد تا عیب جدید نگیره و بردش هم شخم زده نشه

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
61
82
سلام.وقت بخیر.
تنظیم دمای هیترم درست نشد.خروجی آی سی(rout)ک میره ب سمت اپتو ترایاک المنت همش ولتاژش 5ولته، در صورتی ک خروجی آی سی(kf)ک ب اپتو ترایاک پمپ میره با چرخوندن ولوم از 0تا 5 ولت متغییره.پتانسیومترمربوط به المنت رو چک کردم مشکل نداره.حتی ولتاژ رو خازن c8 از0 تا 5 ولت با چرخوندن ولوم تغییر میکنه ولی خروجی همون 5 ولت ثابت میمونه و المنت با حداکثر توان کار میکنه و بخاطر همینم المنت سوخته.ب این نتیجه رسیدم ک آی سی خراب شده.درسته؟ تمام بخش های هویه و پمپ و سنسورها همه درستن.لازم ب ذکره ک المنت هیتر و اپتو ترایاک و ترایاک سوخته بود و تعویض کردم.امکانش هست همین ی پایه آی سی مشکل داشته باشه؟ اگه فرصت داشتید و امکانش بود لطفا راهنماییم کنید.لنگ هیتر موندم و هزینه خرید ندارم.مرسی

پیوست‌ها

• 40.8 کیلوبایت بازدیدها: 7

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
61
82
با سلام مجدد خدمت اساتید محترم

در مورد همین هیتر 952h ک دسته هیترش کنترل دما نداره، امکانش هست ک بجای خروجی آی سی ک فرمان ب اپتوترایاک هیتر میده و کار نمیکنه ، ی دیمر DC 0 تا 5 ولت بزارم ، ولتاژ ورودی دیمر رو از خود مدار بگیرم و خروجی دیمرو ب اپتوترایاک وصل کنم؟ اصلا شدنی هست؟ یا اینکه دیمر ac مستقیم وصل کنم ب دسته هیتر ک اینجوری فکر میکنم ی سری چیزای هیتر کار نمیکنه.
هم اکنون ب محبت و لطف شما نیازمندم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
با سلام مجدد خدمت اساتید محترم

در مورد همین هیتر 952h ک دسته هیترش کنترل دما نداره، امکانش هست ک بجای خروجی آی سی ک فرمان ب اپتوترایاک هیتر میده و کار نمیکنه ، ی دیمر DC 0 تا 5 ولت بزارم ، ولتاژ ورودی دیمر رو از خود مدار بگیرم و خروجی دیمرو ب اپتوترایاک وصل کنم؟ اصلا شدنی هست؟ یا اینکه دیمر ac مستقیم وصل کنم ب دسته هیتر ک اینجوری فکر میکنم ی سری چیزای هیتر کار نمیکنه.
هم اکنون ب محبت و لطف شما نیازمندم.
درود

مورچه چیه که کله پاچه داشته باشه.
مگه چه دستگاهی هست که قابل تعمیر نباشه و نیاز به طراحی سیستم جدیدی داشته باشه.
اگه وقت بسیار کمتر از طراحی ، صرف مطالعه تحلیل و عیب‌یابی کنی که خوشبختانه مانند هلوی پوست کنده در انجمن وجود داره اینجا

، لذا بسادگی عیبش پیدا میشه و اطلاعات و تجربیاتی هم کسب میکنی که برای همیشه به دردت میخوره و ازش استفاده میکنی.

سپاس

بالا