آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

آموزش تعميرات لپ تاپ (گام به گام)

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

m_shr

کاربر
2007-05-11
11
34
ضمن عرض سلام خدمت استاد عزیز
بنده هنگام تمیز کردن کیبورد لب تابم با کف های استاندارد مخصوص مقداری از این کفها به زیر کلیدها نفوذ کرد و الن چند کلید لب تاب رو که فشار میدم چندین کارکتر با هم تکرار می شوند بعد با یکی از تعمیرگاه ها تماس گرفتم گفتش کیبورد سوخته. با یک تعمیر گاه دیگه تماس گرفتم گفتش به این سادگیا نمیسوزه اگه میتونی کیبورد رو باز کنید و دوباره جا بندازید احتمالا درست بشه.
سوال بنده از شما اینه که حال باید چکار کرد؟
بهترین روش درمان چیه؟
ممنون

m_shr

کاربر
2007-05-11
11
34
خودم درستش کردم با یکم باد گرفتن و دو روز کار نکردن خودش درست شد.:eek:k:

yaqma

کاربر
2009-10-15
52
54
رودسر
سلام به اساتید محترم و دوستان عزیز. یه لپ تاپ dell latitude d630 پیشمه که وقتی کلید پاور رو میزنم یه لحظه روشن میشه و بعد خاموش میشه. ولتاژ cpu داره. اما فرصت نمیده چیزی رو چک کنم و زود خاموش میشه. لطفا راهنمایی کنید.

mehdiomnia

کاربر
2010-10-21
93
864
سلام به اساتید محترم و دوستان عزیز. یه لپ تاپ dell latitude d630 پیشمه که وقتی کلید پاور رو میزنم یه لحظه روشن میشه و بعد خاموش میشه. ولتاژ cpu داره. اما فرصت نمیده چیزی رو چک کنم و زود خاموش میشه. لطفا راهنمایی کنید.

سلام حتما آي سي I/O رو پروگرام كنيد مجدد فقط يادتون باشه همون ورژني خودش هست بروز كنيد در اين مدل لپ تاپ اگر مدل بالاتر رو روش فلش كنيد مشكلات سخت افزاري زيادي سيستمتون رو فرا ميگيره بنابراين سعي كنيد با همون نسخه اي كه روي خودش هست مجددا برنامه ريزيش كنيد
ايشالا مشكل حل ميشه

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,036
اصفهان
با عرض سلام
دوست خوبم اشکال مدار در کم شدن ولتاژ بخش تغذیه است و با پروگرام کردن تغییری در رفع عیب نمی کند و مدار تغذیه مادربرد باید کنترل شود

mehdiomnia

کاربر
2010-10-21
93
864
با عرض سلام
دوست خوبم اشکال مدار در کم شدن ولتاژ بخش تغذیه است و با پروگرام کردن تغییری در رفع عیب نمی کند و مدار تغذیه مادربرد باید کنترل شود
با سلام و درود بر استاد عزيزم
اگر ممكنه بيشتر توضيح بديد . مشكل رو شما از كجا ميبينيد ؟

jamir

کاربر vip
vip
کاربر
با عرض سلام

باعرض سلام وخسته نباشد خدمت همگي دوستاني كه لطف مكنن واطلاعاتشون رودر اختيار ديگران مي گذارن(زكات علم رو پرداختن)
مي خوستم عرض كنم كه من هم دقيقا چنين مشكلي رو با دل لتتيوت مدل d600 دارم به محض اينكه روشن ميكنم تصوير مياد،قسمت پست اسكرين تانصفه كه ميره خاموش ميشه و ديگه هرچه كليد پاور رو كه ميزنم روشن نميشه تازماني كه شارژر رو دربيارم و دوباره وصل كنم، باز اين وضعيت تكرار ميشه.
حالا اگه راهي داره لطف كنيد راهنماييم كنيد درستش كنم من از تعمييرات مادربرد هم سردر ميارم و وسايل هم دارم اما من فكر كنم اين ايراد در مدلهاي مختلف لتتيوت ها شايع هست چون اين ايرادو زياد در اين مدل ها ديدم
با تشكر منتظر جواباتون هستم/

koolak2000

کاربر vip
کاربر
2010-01-04
23
45
سلام دوستان دو تا برد 5010 دارم که یکیشون روشن نمیشه و یکیشون تا شارژر رو بهش وصل میکنی شارژر خاموش میکینه دومی کار میکرد یدفعه خاموش شده و اینطوری شده . اصولا ایراد شایع این بردها از کجاس ؟ برای دومی که شارزر خاموش میکنه از یکی از همکارا پرسیدم گفت دایود شرت میشه آیا اگر صحت داره باید در کدوم قسمت بیشتر دنبالش بگردم و آیا این دایود از نوع 2 پایس یا سه پایه های ریز؟!! ممنون میشم اگر جوابم رو حتی خیلی مختصر هم که شده بدید . موفق و پیروز باشید .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا