آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

آموزش تعميرات لپ تاپ (گام به گام)

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

yas206m

کاربر
2011-02-07
8
3
با سلام خدمت جناب شمس
من یک لپ تاپ توشیبا مدل sattelite a110 دارم که تاچ پدش کار نمی کنه ، با تعویض ویندوز هم درست نشد . لطفا راهنمایی بفرمایید که ایراد از کجاست و چکار باید کرد؟
متشکرم

yaqma

کاربر
2009-10-15
52
54
رودسر
باسلام و خسته نباشيد . يه لپ تاپ DELL XPS M-1210 دستمه كه نه خودش تصوير ميداد و نه از خروجي مانيتور . به چيپ گرافيكش كه nvidia GF-7400 هستش هواي گرم گرفتم مشكلش حل شدو تا حالا بدرستي كار ميكرد.اما حالا بعداز 2 ماه، يه بار كه روشنش كردم ،روشن شد و تصويرم داشت اما ديسك بوت رو پيدا نكرد. ريست كردم و سيستم بدون تصوير بالا اومد و صداي بالا اومدن ويندوز هم اومد. اما بدون تصوير. حالا هم از خروجي VGA تصويردرست و كامل دارم اما lcd لپ تاپ اصلا روشن نميشه. ميخواستم اگه ممكنه راهنماييم كنيد. آيا الان كه تصوير كامل و درست رو روي مانيتور خارجي دارم بازم ميتونه مشكل از چيپ گرافيك باشه؟ اگر نه مشكل از كجا ميتونه باشه؟ بازم ممنونم.

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
باسلام و خسته نباشيد . يه لپ تاپ DELL XPS M-1210 دستمه كه نه خودش تصوير ميداد و نه از خروجي مانيتور . به چيپ گرافيكش كه nvidia GF-7400 هستش هواي گرم گرفتم مشكلش حل شدو تا حالا بدرستي كار ميكرد.اما حالا بعداز 2 ماه، يه بار كه روشنش كردم ،روشن شد و تصويرم داشت اما ديسك بوت رو پيدا نكرد. ريست كردم و سيستم بدون تصوير بالا اومد و صداي بالا اومدن ويندوز هم اومد. اما بدون تصوير. حالا هم از خروجي VGA تصويردرست و كامل دارم اما lcd لپ تاپ اصلا روشن نميشه. ميخواستم اگه ممكنه راهنماييم كنيد. آيا الان كه تصوير كامل و درست رو روي مانيتور خارجي دارم بازم ميتونه مشكل از چيپ گرافيك باشه؟ اگر نه مشكل از كجا ميتونه باشه؟ بازم ممنونم.
با سلام
1. شما lcd رو نگاه كنيد ببينيد نقش تصوير ويندوز در هنگام بالا آمدن در آن ديده ميشود؟ خرابي لامپ (فلورسنت يا ال اي دي) يا مدار راه انداز آن
2. خرابي خود lcd كه بايد با يك lcd ديگر تست كنيد.
3. قطع شدگي يا پارگي مسير بر روي برد.
4. خرابي چيپ گرافيك كه خيلي كم اتفاق مي افتد.

yaqma

کاربر
2009-10-15
52
54
رودسر
با تشکر از توجهتون.
1.نه هیچ اثری به چشم نمی خورد هم lcd و هم back light خاموشند.
2.lcd های دیگه دارم اما سوکتاشون فرق میکنن.اگه ممکنه راهنماییم کنید که چطور میتونم با همینا تست کنم.
3.دقت کردم اما چیزی ندیدم . با اهم متر هم چک کردم.
4.چیپ الان داره تصویر میده از راه خروجی مانیتور.
ضمنا یاد آور شم که تصویر داشتم وبا یه ریست دیگه قطع شد.

yaqma

کاربر
2009-10-15
52
54
رودسر
سلام دوباره. هنوز جواب قبلی ها رو نگرفتم اما سوال دیگری هم دارم.
یه لپ تاپ hp-nx7300هست که با باطری روشن میشه و درست کار میکنه. اما با شارژر(آداپتورش) کار نمیکنه. شارژر سالمه و با شارژر دیگه هم تست کردم.باطری هم شارژ نمیکنه.
اصلا انگار ولتاژ از همون آغاز ورود با مشکل وارد میشه.جک پاور رو هم تست کردم سالمه. یه فت هست که ولتاژ اول از همه وارد اون میشه ومن بهش مشکوکم.شمارش4825pهستش. ولتاژ ورودیش 19.5 و خروجیش 12 هست. با این شماره هم هر جا مراجعه میکنم .میگن شماره اشتباهه. اما دقیقا همون چیزیه که روش نوشته شده.یه چند تایی هم ازش رو برد هست. لطفا راهنمایی کنید.

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
900
7,085
با سلام و ادب خدمت اساتيد و دوستان عزيز.
يک لب تاب دل دارم که وقتي سي دي داخلش ميزارم بعد از مدت زمان کوتاهي سي دي رو اجکت ميکنه (ميده بيرون).ايرادش از کجاست؟؟؟؟به نظرم ايراد از چشميه؟؟؟؟
با تشکر.

yas206m

کاربر
2011-02-07
8
3
با سلام
اساتید عزیز لطفا راهنمایی بفرمایید :
من یک لپ تاپ توشیبا مدل sattelite a110 دارم که تاچ پدش کار نمی کنه ، با تعویض ویندوز هم درست نشد . لطفا راهنمایی بفرمایید که ایراد از کجاست و چکار باید کرد؟
متشکرم

aafar

کاربر
2011-03-22
69
143
سلام
با تشکراز تدریستون
میشه دقیق ولتاژ رم چتطوری میگیرن و بایوس لپ تاپ رو باید از کدوم سایت گرفت

mmm3

کاربر
2010-07-25
60
136
سلام دوباره. هنوز جواب قبلی ها رو نگرفتم اما سوال دیگری هم دارم.
یه لپ تاپ hp-nx7300هست که با باطری روشن میشه و درست کار میکنه. اما با شارژر(آداپتورش) کار نمیکنه. شارژر سالمه و با شارژر دیگه هم تست کردم.باطری هم شارژ نمیکنه.
اصلا انگار ولتاژ از همون آغاز ورود با مشکل وارد میشه.جک پاور رو هم تست کردم سالمه. یه فت هست که ولتاژ اول از همه وارد اون میشه ومن بهش مشکوکم.شمارش4825pهستش. ولتاژ ورودیش 19.5 و خروجیش 12 هست. با این شماره هم هر جا مراجعه میکنم .میگن شماره اشتباهه. اما دقیقا همون چیزیه که روش نوشته شده.یه چند تایی هم ازش رو برد هست. لطفا راهنمایی کنید.

شماره درست قطعه AM4825P است که یک ماسفت است.
دیود D3 که1n4148 است و آیسی U14 به شماره LM393 که در اصل روی آن 393 نوشته شده را بررسی کن.

آخرین ویرایش:

yaqma

کاربر
2009-10-15
52
54
رودسر
شماره درست قطعه AM4825P است که یک ماسفت است.
دیود D3 که1n4148 است و آیسی U14 به شماره LM393 که در اصل روی آن 393 نوشته شده را بررسی کن.
آقا یه دنیا ممنون . راست میگی LM393 سوراخ شده و من دیده بودمش . اما آخه چون خیلی از منطقه جک پاور دوره گفتم شاید مربوط به مشکل دیگه ای میشه. ممنون . عوضش میکنم . امیدوارم حل بشه. بازم از توجهتون ممنونم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا