آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزش تعميرات لپ تاپ (گام به گام)

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mohammad428

کاربر
2010-02-08
12
17
سلام به همه خسته نباشی
یک لب تاب دل دارم مدل3350 وقتی روشنش میکنیم 5 تابوق ویزنه از موقعیکه لوگوی دل میاد تا موقعی که لوگوی ویندوز میاد بعدش قطع میشه و کارش و ادامه میده
به نظر شما مشکلش چیه

کسی نیست راهنمایی کنه؟:busted_red::busted_red:

احمد ر

کاربر
2011-10-22
2
0
سلام
من یه toshiba satellite A135 دارم از چند وقت پیش گاهی اوقات بالا نمی آمد وباید چندین بار خاموش و روشن می کردم تا بوت بشه
ولی الان 2 روزه دیگه اصلا بالا نمیاد.
فکر کنم این مشکل از وقتی پیش آمده که پورت usb هیچ device رو نمی شناخت و بایوس رو آپدیت کردم.تازه مشکل هم حل نشد.
clear Cmose که کردم دیگه بالا نیامد.2 سال پیش هم clear Cmose کردم تا پسورد رو پاک کنم ومشکلی پیش نیامده بود(جهت اطلاع).
اساتید محترم کمک کنید لطفا.
ممنون.

آخرین ویرایش:

mehdiomnia

کاربر
2010-10-21
93
864
سلام
من هميشه يك توصيه ميكنم كه هر چيزيش كه بشه لپ تاپ اولين قدم انجام چند تست اوليه هست كه در تايپيك هاي قبلي گفتم اگر كسي سوالي ميذاره اگر بتونه با انجام اون تست ها اطلاعات بيشتري بده من بهتر ميتونم كمكش كنم بخاطر مشغله كاريمم كه از آموزشگاه اومدم برون وقت زيادي ندارم بهر حال
سلام به همه خسته نباشی
یک لب تاب دل دارم مدل3350 وقتی روشنش میکنیم 5 تابوق ویزنه از موقعیکه لوگوی دل میاد تا موقعی که لوگوی ویندوز میاد بعدش قطع میشه و کارش و ادامه میده
به نظر شما مشکلش چیه

من دقيقا متوجه نشدم مشكل لپ تاپ شما چيه يعني بين صفحه لودر و لودر ويندوز چند ثانيه خاموش ميكنه ؟
سلام
من یه toshiba satellite A135 دارم از چند وقت پیش گاهی اوقات بالا نمی آمد وباید چندین بار خاموش و روشن می کردم تا بوت بشه
ولی الان 2 روزه دیگه اصلا بالا نمیاد.
تو اين مدل لپ تاپ معمولا اينچنين مشكلات كم پيش مياد ولي اگر شما اگر ميتوني بايوس لپ تاپ رو (استثناء منظورم آي سي بايوس نيست چچون من هميشه ميگم اونو بروز كنيد اينبار منظورم همون بايوسي هست كه همه براحتي با دانلود از سايت سازنده ميتونن بروزش كنند معمولا با يك فلاپي يا درايو اكسترنال) بروز كن فكر كنم مشكلتون حل بشه چون احتمالا لودر مادر برد مشكل داره البته با تعويض ويندوز هم يه تست كن ببين مشكل بر طرف نميشه
فکر کنم این مشکل از وقتی پیش آمده که پورت usb هیچ device رو نمی شناخت و بایوس رو آپدیت کردم.تازه مشکل هم حل نشد.
clear Cmose که کردم دیگه بالا نیامد.2 سال پیش هم clear Cmose کردم تا پسورد رو پاک کنم ومشکلی پیش نیامده بود(جهت اطلاع).
اساتید محترم کمک کنید لطفا.
ممنون.

احتمالا شما بايوست رو با ن سخه قبلي بروز نكردي در اينجور مواقع بهتره هميشه قبل از ريختن نسخه جديد بايوس از نسخه قبلي بك آپ بگيريد بعد اينكار انجام بديد اگر ميتونيد نسخه قبلي بايوس بريز اگر مشكل حل نشد بايد آي سي بايوس رو با پروگرامر بروز كنيد توصيه ميكنم اگر خودتون اينكارو نكرديد بديد بيرون چون تقريبا حساسه

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
سلام اساتید محترم
چند تا سوال؟؟؟؟
1-چطور میشه بایوس رو مین برد تشخیص داد؟
2برنامه هر بایوس رو از کجا می شه دانلود کرد؟
3-همه بایوس ها رو میشه با پروگرامر پرگرام کرد یا روشهای دیگه هم هست؟
4-پروگرام با پرو گرامر رو میشه مختصر توضیح بدید(منو های برنامه و نحوه لود برنامه و ریختن روی آی سی بایوس)
مرسی

mohammad428

کاربر
2010-02-08
12
17
سلام دل 5110 دارم باطری بکاپش از جاش درو امده بود و افتاده بود تو دستگاه وقتی شارژ و وصل میکردیم led power روشن میشه و بعداز چند ثانیه 3تا بوق میزنه فن هم میچرخه و بعد وا میسته وباز بوق تکرار میشه تصویر هم نداریم همه چیو ازش جدا کردم بازم نشد بایوسشو پروگرام کردم(با پروگرامر)بازم نشد ای سی بایوسشو عوض کردم پروگرام کردم بازم نشد.
چیکار کنم

mhook

کاربر
2010-05-14
9
7
تهران
سلام
من به يك كارت vga
از انواع 8600m
8400m-9600m-9500m-9300m-hd3650-hd4650m
به يكي از اينها اگر كسي داره نياز دارم
بايد اينتر فيسشم
حتما MXM II باشه
لطفا پيام خصوصي بدهيد

bantama

کاربر
2011-11-28
15
30
سلام
شما گفتید که کل این آموزش ها رو به صورت pdf می گذارید در سایت
لطفاً اگه گذاشتی آدرسو بگو
با تشکر:208::72000000:"gutenmorgen"

hzzza

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-05-17
317
2,359
با سلام
استاد گرامی ، لب تاپ HP دارم که باطری آن بتدریج ضعیف شد و نهایتا 10 دقیقه میشد از آن استفاده کرد ، باطری آن موجود نیست و مجبور شدم باطری را باز کنم ، باطری 10.8V بوده وبعضی از سلولها ضعیف شده بود که تعویض نمودم ولی از آن ببعد نه تنها کار نداد ، حتی 1% هم شارژ قبول نمیکند ، لطفا راهنمائی کنید علت آن چیست .
با تشکر

mehdi_m

کاربر
2009-02-06
68
212
dell d 610 بعد از زدن کلید پاور چراغ های ال ی دی یک چند لحظه روشن و خاموش می شوند cpu رو با دست چک کردم گرم نمی شه ؟؟؟؟

alimala

کاربر
2009-03-02
9
11
با سلام
من یک لپ تاپ مدل acer 4330 دارم که به هیچ وجه روشن نمی شود آیا می شود بدون شاسی لپ تاپ را روشن کنم تا از خرابی شاسی اطمینان حاصل کنم و طریقه ولتاژ گیری از پایه های باتری به چه صورت است؟
با تشکر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا