آی پی امداد
abtahi

پاسخگویی به سوالات مربوط به میکرو کنترلر هاي AvR

f_b_p

VIP PLUS
کاربر
2008-12-03
330
551
قم
دورود به همه دوستان این طور که پیداس برنامه نویس نداریم و خودم باید دست به کار بشم
سپاس

masoodif

کاربر
2015-09-15
3
0
دوستان می توانند سوالات مریوط به تاپیک اموزش میکروکنترلر AVR را مطرح کنند که اسرع وقت جواب داده می شود :confused::confused::confused::confused::confused:
سلام
وقت تون بخیر
میخواستم اگر امکانش هست یه نمونه برنامه are ترموستات با سنسور هایی که روی یخچال استفاده میشه بزارین . این مدل برنامه هایی که با lm35 کار میکنه چنگی به دل نمیزنه

abol-2007

کاربر vip
کاربر
سلام دوست عزیز برد مین دارم که ایسی atmega128 رو بردش کار گذاشتن که برای وارد شدن قسمت ستیگ رمز دادن و در حال حاضر اون رمز رو فراموش کردن الان من میخوام ریست بکنم ایا روشی سخت افزاری داره که ریست بشه تو دیتاشیت ای سی بایه 20 نوشته ریسیت با یک مقاوت 10 کیلو به 5 ولت وصلش بکنید ویک خازن 100 نانو به بدنه وصل کنید ایا با این روش میشه رمز رو ریسیت کرد یا روشی دارید کمکم کنید ...

AzarElectron

کاربر vip
کاربر
2023-01-08
73
49
54
ارومیه
سلام دوست عزیز برد مین دارم که ایسی atmega128 رو بردش کار گذاشتن که برای وارد شدن قسمت ستیگ رمز دادن و در حال حاضر اون رمز رو فراموش کردن الان من میخوام ریست بکنم ایا روشی سخت افزاری داره که ریست بشه تو دیتاشیت ای سی بایه 20 نوشته ریسیت با یک مقاوت 10 کیلو به 5 ولت وصلش بکنید ویک خازن 100 نانو به بدنه وصل کنید ایا با این روش میشه رمز رو ریسیت کرد یا روشی دارید کمکم کنید ...
سلام. اون پایه ریست، فقط برنامه رو شروع مجدد می کنه و معمولا هم توسط برنامه نویس بصورت داخلی غیر فعال میشه. رمز ورود داخل ایپیرام داخلی میکرو ذخیره میشه و معمولا با این پایه ریست، ریست نمیشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

yousef55

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
125
278
سلام. اون پایه ریست، فقط برنامه رو شروع مجدد می کنه و معمولا هم توسط برنامه نویس بصورت داخلی غیر فعال میشه. رمز ورود داخل ایپیرام داخلی میکرو ذخیره میشه و معمولا با این پایه ریست، ریست نمیشه.ت

میتونید توسط پروگرامر حافظه eeprom رو پاک کنید. اما ممکنه برنامه اصلی کار نکنه ممکنه کار کنه !!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

امیر رنجبر

کاربر vip
vip
کاربر
2021-04-18
1
0
36
سلام وقت بخیر بنده تعمیرکار برد لوازم خانگی هستم میخواستم با برنامه نویسی و برنامه زدن برد های لوازم خانگی هم ارتباط برقرار کنم لطف میکنید بنده رو راهنمایی بفرمایید

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,111
74,124
48
ایران
سلام . ابتدا باید بدونید با چه میکرو هایی میخواهید کار کنید . بنده پیشنهاد می کنم با آردینو شروع کنید .
میکروهای AVR بیشتر در دسترس هستند و قیمت مناسب .

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-03-31
877
1,720
استان گلستان
سلام وقت بخیر بنده تعمیرکار برد لوازم خانگی هستم میخواستم با برنامه نویسی و برنامه زدن برد های لوازم خانگی هم ارتباط برقرار کنم لطف میکنید بنده رو راهنمایی بفرمایید
سلام و احترام،
برنامه نویسی و برنامه زدن فرق داره
برای برنامه نویسی میکروکنترلر اول باید زبان C یاد بگیرید و بعد اگر میخوایید یک نوع میکروکنترلر رو به شکل تخصصی یاد بگیرید، باید پروگرامر مخصوصش رو بخرید و رجیستر هاش رو یاد بگیرید .
اما برنامه زدن ( پروگرام کردن ) یعنی اینکه فایل هگز یا باینری رو از سایت ها دانلود کنید و با پروگرامر به آیسی حافظه منتقل کنید، برای اینکار صرفا نیازمند یک پروگرامر عمومی مثل CH341 برای آیسی های ایپرام و فلش ۸ پایه و پروگرامر TNM ,RT برای موارد تخصصی تر هستید.

بالا