آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن تصویر و خرابی لپتاب MSI CR650

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
اون بایوسی که دادم به شما با همین مورد مشابه را راه انداختم . مشکل از بایوس نیست . همین بایوس را اگر میخواستید بخرید باید کلی هزینه میکردید که به برکت سایت IRANTK رایگان در اختیارتون قرار گرفته . "smiley_Kaffee"

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
اون بایوسی که دادم به شما با همین مورد مشابه را راه انداختم . مشکل از بایوس نیست . همین بایوس را اگر میخواستید بخرید باید کلی هزینه میکردید که به برکت سایت IRANTK رایگان در اختیارتون قرار گرفته . "smiley_Kaffee"
سلام
ابتدا بنده ممنون و مچکر اعضاو اساتید و همکاران و به خصوص مدیر محترم هستم و ارادت دارم و همچنین به شما که انقدر در زمینه گیرنده و لب تاپ و PC فعال هستید
بنده هم به نوبه خود هرکاری از دستم بر بیاد برای سایت انجام میدهم چندین بار هم با آقای نکویی برای بهبود و پیشرفت سایت و انجمن گفتگو داشته ام.

بنده هم تعمیر دستگاهی را بلد باشم که بدانم در انجمن صحبتی نشده و تایپیکی ایجاد نشده آموزش میدهم.
و در آخر هم کاری از بنده برای انجمن بر بیاد بی شک انجام میدهم

شما گفتید که همچین مورد و خرابی را روی دستگاه MSI این مدل داشتید و با بایوس زدن مشکل شما حل شد

و گفتید که مشکل بنده با پروگرام بایوس حل نمیشد!!!

ممنون میشوم بگید که مشکل از کجاست

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود

همکار گرامی ، دوستان راه حل را ارائه کردند ولی شما به علت نداشتن قطعه ، کار را به ترتیب انجام ندادید

اصولا نباید در کار تعمیر قطعه را خارج کرد و تست گرفت . این کار حتی در بعضی از مواقع باعث آسیب به مسیر ها و قسمت های دیگر میشود

خارج کردن قطعه و تست گرفتن فقط باید در بعضی از موارد خاص و با هدف و تست های خاص دیگر انجام گیرد

شما فرمودید L510A خال زده است پس اول این را باید با مدل صد در صد مشابه جایگزین کنید و تست بگیرید و سپس اگر حل نشد سراغ مسائل دیگر بروید

نباید قطعه را خارج کنید و تست بگیرید زیرا عملکرد این قطعه مهم است و مسئولیت پردازش سیگنال پیوسته و الکتریکی و مدیریت انرژی و تنظیم ولتاژ برای قسمت تعریف شده با آن است

قطعه را هم باید جستجو کنید تهیه میشود همکاران در تهران معمولا از هر بردی استوک دارند و جدا جدا قطعات را میفروشند . شما که کارتان این است باید لیستی از همکاران مختلف تهیه کنید تا در مواقع نیاز بهره برد

فعلا تا این کارها را انجام ندادید به چیپ و ... دست نزنید همیشه چیپ آخرین راه حل است و شرایط خاص را میخواهد و در نهایت هم هر کاری که بخواهد صورت گیرد فقط باید با BGA انجام شود و این توصیه را حتما جدی بگیرید

موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود

همکار گرامی ، بنده احساس میکنم ناراحت شدید و شاید اشتباه میکنم . البته اگر ناراحت شدید بنده پوزش میخواهم و همچنین توضیحی باید خدمتتان عرض کنم

اگر بنده در دو پست قبل عرض کردم که فایل اصلی را مجددا برگردانند علت های مختلف دارد و بنده در خیلی از موارد ، حتی در پست های قدیم نیز این پیشنهاد را دادم چند نمونه از علت ها را عرض میکنم

1 - بررسی مجدد سیستم پس از کارهای بعدی با فایل اصلی

2 - در بعضی از موارد باید فایل بایوس با ec هم خوان باشد وقتی با فایل سالم لپ تاپ دیگر بالا نیامد بهتر است فایل اصلی را برگرداند تا با ec , i/o و ... برابر و همخوان تر باشد

3- در خیلی از موارد متاسفانه دوستان به rev و i/o و ...توجه نمیکنند

4 - در بعضی از موارد امکان دارد به علت های بسیار مختلف عمل پروگرام درست صورت نگرفته باشد و با خطا انجام شده باشد . یا در مواردی بسیار دیده شده فایل یا اشتباه بوده یا حتی سالم بوده و با خطا رایت شده است و آن همکار بعد از پروگرام بر روی مین کار میکند و ایراد را پیدا میکند اما تصویر نمیگیرد و فکر میکند همچنان ایراد دارد . زیرا یک بار بایوس زده و دیگر به آن دقت نمیکند و دیگر فکر نمیکند که شاید فایل همخوان نباشد و یا درست رایت نشده باشد

5- البته اگر بخواهم این عمل را توجیه کنیم موارد بسیار و مهم دیگر نیز وجود دارد

خلاصه خواستم بگویم که بنده قصدم این نبود که بگویم فایل آپلودی شما ایراد دارد

موفق باشید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
با درود

همکار گرامی ، بنده احساس میکنم ناراحت شدید و شاید اشتباه میکنم . البته اگر ناراحت شدید بنده پوزش میخواهم و همچنین توضیحی باید خدمتتان عرض کنم

اگر بنده در دو پست قبل عرض کردم که فایل اصلی را مجددا برگردانند علت های مختلف دارد و بنده در خیلی از موارد ، حتی در پست های قدیم نیز این پیشنهاد را دادم چند نمونه از علت ها را عرض میکنم

1 - بررسی مجدد سیستم پس از کارهای بعدی با فایل اصلی

2 - در بعضی از موارد باید فایل بایوس با ec هم خوان باشد وقتی با فایل سالم لپ تاپ دیگر بالا نیامد بهتر است فایل اصلی را برگرداند تا با ec , i/o و ... برابر و همخوان تر باشد

3- در خیلی از موارد متاسفانه دوستان به rev و i/o و ...توجه نمیکنند

4 - در بعضی از موارد امکان دارد به علت های بسیار مختلف عمل پروگرام درست صورت نگرفته باشد و با خطا انجام شده باشد . یا در مواردی بسیار دیده شده فایل یا اشتباه بوده یا حتی سالم بوده و با خطا رایت شده است و آن همکار بعد از پروگرام بر روی مین کار میکند و ایراد را پیدا میکند اما تصویر نمیگیرد و فکر میکند همچنان ایراد دارد . زیرا یک بار بایوس زده و دیگر به آن دقت نمیکند و دیگر فکر نمیکند که شاید فایل همخوان نباشد و یا درست رایت نشده باشد

5- البته اگر بخواهم این عمل را توجیه کنیم موارد بسیار و مهم دیگر نیز وجود دارد

خلاصه خواستم بگویم که بنده قصدم این نبود که بگویم فایل آپلودی شما ایراد دارد

موفق باشید

سلام مهندس جان نه از شما چرا ناراحت بشم . این دوستمون دوباره بایوس درخواست داده بودند امروز . طرف سخن هم با ایشون بود .

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
مهندس امجدی ممنونم بابت توضیحات خوب شما

بله نظر اساتید به روی چشم بنده دنبال قطعه خال زده هستم اما هنوز پیدا نکردم.

و این مورد که با در اوردن قطعه ای در مدار باعث آسیب قطعات دیگر میشود ممنون اطلاع نداشتم.

فقط یک سوال :

اینکه بردی که ای سی سوخته یک برد کوچک هست که از مین جدا هست یعنی سوکتی با مین در ارتباط است
و زمانی که برد هم از مین جدا میکنم هیچ یک از عوامل طبیعی در برد نمایان نمیشود
آیا شما دلیل بر نداشتن هیچ یک از عوامل طبیعی را خرابی آن ای سی که خال زده و سوکتی با مین در ارتباط است میدانید؟؟؟ یا احتمال میدهید
92000000.gif.pagespeed.ce.z2tf64mh2F.gif

#$V686:thanx:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام مهندس جان نه از شما چرا ناراحت بشم . این دوستمون دوباره بایوس درخواست داده بودند امروز . طرف سخن هم با ایشون بود .
فایل بایوس خیر یک بار ارسال کردید ممنون مچکرم

بنده درخواست فایل ایپیرام داده بودم و همان جور که از مدیران پرسیدم گفتند که در تایپیک درخواست بایوس درخواست فایل ایپیرام این مدل هم مدل ورژن بایوس بدهم
ولاغیر:yes:

اساتید Help me

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
از فایل ec . بکاپ بگیرید و حجمش را اعلام کنید . تا ببینم موجود دارم یا نه .
حجم بک آپ :64 کیلوبایت است.
فایل ec را پروگرام کردم اما فایده ای نداشت
xdispirited.png.pagespeed.ic.tRUDgin-Zw.webp

photo_2016-09-23_05-32-35.jpgphoto_2016-09-23_05-32-56.jpgphoto_2016-09-23_05-33-03.jpgphoto_2016-09-23_05-33-16.jpgphoto_2016-09-23_05-33-22.jpgphoto_2016-09-23_05-33-39.jpgphoto_2016-09-23_05-34-08.jpgphoto_2016-09-23_05-34-21.jpgphoto_2016-09-23_05-34-55.jpgphoto_2016-09-23_05-35-00.jpgphoto_2016-09-23_05-35-59.jpgphoto_2016-09-23_05-36-04.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا