آی پی امداد
abtahi

قطع و وصل شدن اینترنت مودم TP-Link W8151N 3.1

Reza RW

کاربر vip
کاربر
2018-11-24
86
57
32
سلام خدمت اساتید
یه مودم دارم یهویی دیدم شانصی وصل میشه و خیلی اذیت میکنه بردم مغازه ایسیشو پرو.گرم کردم دیدم وضهیت همونه ای سی ADSL رو عوض کردم دیدم بازم همونه ! از اونجایی که موقع جدا کردن مودم یه جرقه به کابل شبکه پرید گفتم شاید کابل شبکه خرابه و بهش فشار میاره و خرابش کرده که یه مودم دیگه داشتم را ه انداختم همونم همین مشکل براش پیش اومد یکم کمتر ! بدون کابل شبکه روشنش کردم ببینم چی میشه بازم همون شد انگار ربطی نداشت
خازنا همه چیو عوض کردم با بهترین جنس
قابل توجه که قبلا ای سیش پروگرام شده بود و مک ادرس از خودش نبود
گفتم شاید مشکل از اینه ؟ ولی چون مک آدرس از پشت مودمم پاک شده نمیدونم چجوری پیداش کنم و تغییرش بدم ! خوئدمو صاف کردم پیدا نشد چه میشه کرد ؟
نظر شما چیه به نظرتون مشکل از کجاست میتونه از مک آدرس باشه ؟
چون من مودم زیاد تعمیر کردم بدون تغییر مک ادرس مشکلی هم نداشته الان گیجم
ممنون میشم کمک کنید
موفق باشین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

♦Nosrat♦

مدیر بخش فکس و پرینتر
ناظم انجمن
مدیر تالار
2009-05-19
1,015
5,215
سلام دوست عزیز
عنوان را ویرایش کنید خلاصه مشکل .
توضیح بدهید یهویی وصل شدن؟؟
هنگامیکه وصل نمیشه کدام چراغها روشن هست؟؟؟

Reza RW

کاربر vip
کاربر
2018-11-24
86
57
32
چراغ روشن + خط + شبکه همین کنار خط که چراغ لینکه وصل نمیشه نهایت سعی میکنه ولی نمیشه یعنی چشمک میزنه یکم ولی بی نتیجه رها میشه بعضی وقتا پشت هم وقتی نمیشناسه و خاموش میشه چند ثانیه بعد دوباره سعی به وصل شدن میکنه ولی فقط بعضی وقتا وصل میشه . موقعی که قطعه با ریست کردنشه که ممکنه متصل بشه وگرنه اگه وصل شد و قطع شد دیگه قطعه تا ریست بشه شاید فرجی شد !

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
430
924
درود. لینک نگرفتن این سری مودمهای تی پی لینک بیشتر به دلیل خرابی کریستال کنار چیپ DSL با فرکانس کاری 17.664 مگاهرتز هست و با تعویضش درست میشه. البته بعضی مواقع این عیب به دلایل دیگری مثل قطع شدگی پایه های چوک ورودی یا سولفاته شدن و قطعی مدار چاپی مسیر بعد از جک RJ11 و یا ایراد در وریستور ورودی هست. دو ترانزیستور SMD و دو مقاومت کم اهم و وات بالای SMD بعد چوک هم ممکنه مشکل درست کنند. در نهایت می مونه لحیم سردی یا خرابی آی سی خط.

یه کفی شدیدا زرد و غیرقابل استفاده از این مودم دارم مک آدرسش اینه: A0F3C1A5D5AD
بردارین برای مودم خودتون.

پیوست‌ها

• 471.3 کیلوبایت بازدیدها: 3
  • 499.6 کیلوبایت بازدیدها: 5
  • 339.6 کیلوبایت بازدیدها: 2
آخرین ویرایش:

Reza RW

کاربر vip
کاربر
2018-11-24
86
57
32
اونو با یه برد دیگه تعویض کردم تفاوتی نکرد چون مثل اینکه این مدل کریستال هیچ جا پیدا نمیشه نو مطمئن بخری
نمیشه روض پیدا کردن مک ادرس رو بگین شاید از اون باشه ؟ از پشت مئودم پاک شده نمیدونم دنبال چی بگردم 🌹

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
430
924
این کریستال در بازار اینترنتی 1، 2 موجوده. ولی چون در اکثر مودمهای قدیمی تی پی لینک (انواع تک و دو آنتنه) استفاده شده راحت میشه سالمش از رو برد اسقاطی بردارین.
نیازی به گشتن دنبال مک آدرس مودم خودتون نیست. فقط کافیه مک آدرسی که گذاشتم رو موقع پروگرام کردن آی سی فلش در محل خودش جایگزین کنید. این مودم تعمیری ِ من چون از دور خارج شده و از مک آدرسش جای دیگه ای هم استفاده نشده مشکل مک آدرس تکراری بوجود نمیاد.

آخرین ویرایش:
بالا