آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

افت ولتاژ و کم نور روشن شدن چراغ لینک و وای فای مودم TP-Link TD-W8151N

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
257
133
با درود
خدمت اساتید و همکاران گرامی
مودم TP-Link TD-W8151N ورژن سخت افزاری 3.2 برای تعمیر به دستم رسیده
آداپتور مودم فابریکی نبود و افت ولتاژ موقع کار داشت که با تعویض خازن های ورودی و خروجی مشکل افت ولتاژ آداپتور حل شد
خازن های مودم غیر از دو تایی که علامت زدم همه عوض شدند
فریمور مودم از سایت تی پی لینک به آخرین نسخه آپدیت شد
الان دستگاه رو کانفیگ کردم و مشکلی نداره و داره کار می کنه
فقط این که دو تا ال ای دی دستگاه کم نور تر از بقیه روشن میشه برام جای سوال داره
بقیه ال ای دی ها ولتاژ 1.9 رو روی پایه آند دارم
ولی این دو تا ال ای دی 1.8 روی پایه آند دارم
عزیزان لطف می کنید راهنمایی بفرمایید؟

پیوست‌ها

• 487.5 کیلوبایت بازدیدها: 40
  • 367 کیلوبایت بازدیدها: 37

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
257
133
وقت بخیر
این مدل مودم بالای 10 سال هست که کار میکنه
ال ای دی ها ضغیف شده
ال ای دی ها رو عوض کنید مشکل حل میشه
درود
ممنون که پاسخ دادید
ال ای دی رو با ال ای دی بغلش که کامل روشن میشد جابه جا کردم ولی بازم کم نور روشن شد
ولتاژ آند ال ای دی روشن کامل ۲ ولت ولی توی ال ای دی های کم نور ۱.۸ هستش

Mechanic-Fre

کاربر vip
کاربر
درود بر شما، جهت رفع ایراد این مشکل از ترک و سیم کشی ال ای دی های روی برد مولتی متر روی رنج بوق بگذارید (دستگاه خاموش) ببینید سر Led مثبت به کجا رفته. اون قطعه رو تست بگیرید. موفق باشید

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
درود. نکته مهم LED های این مودم ها این است که هر دو سر کاتد و آند آنها ولتاژ مثبت حدودا 3 ولت داره و هنگامی که سمتی که به پایه منفی LED متصل است (به وسیله چیپ های مرتبط) به سمت حدود یک ولت میل می کند، اختلاف پتانسیل به حدود 2 ولت میرسه و روشن می شوند. دقیقا شبیه چراغ اخطار آلترناتور یا دینام خودرو.
لطفا این سه مورد رو بررسی کنید:
1) این مشکل مربوط به خازن الکترولیت تغذیه 100uF - 16V کنار LED ها هست که در اکثر مواقع دچار کاهش ظرفیت و افزایش ESR می شود.
2) فرسودگی و کم نور شدن LED به مرور زمان که با یک تست ساده قابل تشخیص است. اگر تستر معمولی LED که تا 28 ولت خروجی دارند در اختیار دارید روی بورد خاموش هم می تونید آنها را تست کنید.
3) ایراد در چیپ ها از چیپ اصلی گرفته تا چیپ وایرلس. اینجوری کار تعمیر سخت و از مقرون به صرفگی خارج میشه. متاسفانه این سری مودم های TP-LINK که تک پورت RJ45 دارند، میزان خرابی جزئی و کامل سی پی یو رالینک (RT63363E) خیلی بالایی دارند. البته سی پی یو رالینک (RT63365E) هم که روی چهار پورت های تک و دو آنتن استفاده میشه درصد خرابی بالایی داره. شش تا مودم TP-Link داخل عکس همگی دچار مشکل خرابی CPU هستند و تعمیرشون حتی با نوع استوک هم مقرون به صرفه نیست.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا