آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

فلزیاب دلتا پالس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mehrdad1971s

کاربر
2013-06-09
97
228
تهران
سلام من اتفاقا بیشترین برد رو از همین 460 گرفتم بقیه برد خوبی نداره. اگه منظور از RDS مقاومت داخلی کمتره زیاد تاثیر نداره فقط رو سرعت سویچ تاثیر داره ولی در عوض 460 قویتره
با درود بر شما دوست عزیز به نظر من استفاده از ماسفت 460 یا 740 و قویترش 840 فقط به مارک درست و حسابی بودنش هستش و شاید گرفتن نتایج متفاوت هم یکی از این دلایل باشد که شخصا تجربه کردم متاسفانه عده ایی سود جو با خرید و فروش قطعات تقلبی باعث سردر گمی دیگران میشوند لذا به تمامی دوستانی که این پست را میخوانند توصیه میکنم جنس اصل بخرند و از اصل بودن آن مطمئن شوند . با سپاس

mehrdad1971s

کاربر
2013-06-09
97
228
تهران
دوستان ببینید کلا قطعات نیمه هادی تو دمایه اتاق نیمه رسانا هستن زیر دمایه اتاق عایق و بالایه دمایه اتاق تبدیل به رسانا میشن حالا چه جور باید این دما حاصل بشه خب معلومه با کمک گرفتن از جریان برق که باعث میشه اتم هایه داخل بشکنن و شروع به رسانا شدن بکنن.پس در نتیجه به احتمال قوی منبع تغذیه مدار شما اشکال داشته .البته این یه فرضیه بود اگه اشتب بود ببخشید دیگه.اما در مورد مونتاژ سعی کنید از شلوغ شدن مدار جلوگیری کنید از فیبر با کیفیت استفاده کنید برا ماسفت از هیت سینک استفاده کنید و انا به زمین مدار وصل کنید که علاوه بر پایین اوردن دما یه جوری شیلد کردن هم حساب میشه از روغن لحیم استفاده نکنید چون من خودم بیار امتحان کردم و تو روغن لحیم یه ولتاژمثبت قرار داد م وبه اون سره سیمه منفی یه ال ای دی وصل کردم و وقتی داخل روغن لحیم گذاشتم با کمال تعجب دیدم چراغ ال ای دی با یه نور کم روشن شد.در کل تو مونتاژمدارهایه فرکانسی حدلامکان از روغن لحیم استفاده نمیشه.سیم هایه وصل به تغذیه هم مهم هستن از نوع مرغوب و کم نویز استفاده بشه اتصالات و حتما لوپتون را هم شیلد کنید این ها نکاتی بود که من یاد گرفتم حالا خود دانید

با درود بر شما دوست عزیز البته فرضیه شما متین اما کارخانه سازنده و طراح مدارات همه این مسائل را پیشبینی کرده اند و مسلما قطعات نیمه هادی مستقیما در دمای محیط قرار ندارند و در محفظه و محاسبه شده ساخته شده اند حالا اگر طراحی یا مونتاژکاری در مدارات حساس که ثبات فرکانس آن مهم هست بدون توجه به ضریب حرارتی یا سایر مسائل اقدام به ساخت کند احتمال زیاد به مشکل بر خواهد خورد و خصوصا روغن لحیم که ضمن ایجاد نویز باعث ایجاد اثر خازنی بین دو نقطه لحیم کاری شده میشود و توصیه های شما در مورد مونتاژ مدارات کاملا صحیح و قابل تشکر میباشد .

پیروز باشید

reza2490

کاربر
2014-01-06
7
7
سلام به همه دوستان من میخام این مدارو بسازم دلتا 2میشه
نقشه مدارشو باایست قتعاتشو برام بزارید
تمام پستهارا نگاه کردم لیست قتعات نبود سرعت اینترنت من کمه اگه میشه بدون فیلم تست بزارید
یامرا به لینکش راهنمای کنید.ازهمه شما ممنونم

asadof

کاربر
2009-08-07
123
69
به جایی اینکه سه تا پست بدید برو از صفحه اول بخون همه چیز گیرت میاد و یه چیزایی هم یاد میگیرید

maziar111

کاربر
2010-12-25
38
9
با سلام خدمت دوستان هرچه کردیم افزایش برد نداشتم النگوی طلا به قطر 6 سانت در 35 سانت برای لوپ 60 .از دوستان کسی اگه بهتر جواب گرفته لطفا تغییراتی که اعمال کرده را بگه . من هرچی با این مقاومت های 5و6 وررفتم بردم بیشتر نشد tl082 به جای tl062 گذاشتم نشد مولتی ترن 10 دور وصل کردم به 35 سانت رسیدم دیگه هنگ کردم لطفا یاری کنید هم اکنون نیاز مند یاری گرمتان هستم. حداکثر ولتاژی که بدون تغییر مدار تغذیه به جای 12 ولت میتونم بزارم چنده؟

maziar111

کاربر
2010-12-25
38
9
آقایون نتیجه تست امروز حلب 18 کیلویی روغن 110 سانت حلب روغن 5 کیلویی 100 سانت 4عدد النگو در مجموع 21 گرم هرکدام به قطر 6 سانت 40 سانت :11722: با لوپ 1در 1 باسیم 1.2 میلی متر 12 دور به مقاومت 1.3 اهم ::smiley_on_tredmi:::11722::busted_red:

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد
آقایون نتیجه تست امروز حلب 18 کیلویی روغن 110 سانت حلب روغن 5 کیلویی 100 سانت 4عدد النگو در مجموع 21 گرم هرکدام به قطر 6 سانت 40 سانت :11722: با لوپ 1در 1 باسیم 1.2 میلی متر 12 دور به مقاومت 1.3 اهم ::smiley_on_tredmi:::11722::busted_red:

با سیم 1.2 لوپ نمی پیچین که. حداکثر0.7.مشخصات بهترین لوپ ها رو گفتم تو همین تاپیک.

asadof

کاربر
2009-08-07
123
69
از 4 متر کابل شبکه سیم هشت رشته استفاده کن سری کن بهم وصل کنم سه دور لوپ حدود 45 سانتی میشه مقاومت لوپ هم 560 بذار

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا