آی پی امداد
abtahi

راهنمایی در خصوص خرید اسیلوسکوپ قابل حمل

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
234
2,395
اراک...
متشکرم🙏

در کل فکر کنم هانتک ارزش خرید بیشتری داشته باشه نسبت به گفته های شما.

و اینکه آیا این ۴۰mhz که گفتن هانتک میتونه اندازه گیری کنه صحیح هستش؟ یا با اعوجاج همراه هستش؟
خیلی وقت پیش هانتک داشتم یادم نمی آد ولی بطور کلی هانتک طراحی بهتری داره ولی خودم از زویی بیشتر خوشم اومده...

hamedesmayly

کاربر vip
vip
کاربر
2022-08-06
173
158
24
اصفهان
خیلی وقت پیش هانتک داشتم یادم نمی آد ولی بطور کلی هانتک طراحی بهتری داره ولی خودم از زویی بیشتر خوشم اومده...

بله از لحاظ کیفیت و بزرگی صفحه نمایش و طراحی بدنه زویی بهتره ولی از لحاظ برد بررسی هاش رو دیدم هانتک بهتره نسبتا از لحاظ وزن هم زویی ۳۸۰ گرمه و هانتک ۶۲۰ گرم هستش

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
409
1,055
همدان کوی ولیعصر
با سلام به همه دوستان وهمکاران عزیز
مطلبی خیلی خیلی مهم در مورد پراپ اسکوپ ها باید بگویم این یک راهنمایی عادی نیست مسئله ای است که بررسی شده ودارای دلیل برهان است برای اندازه گیری ولتاژ های بالای 80 ولت صدرصد از پراپ 100xاستفاده کنید خود بنده در روی میز کارم دو عدد اسکوپ از هر دو مدل انالوگ ودیجیتال دارم که تصویر انها را در قسمت میز کار و تجهیرات یک تعمیرکار گذاشته ام من هرزگاهی دستگاهای اندازه گیری (مخصوصا اسکوپ )در شهر خودمان برای دوستان وهمکاران تهیه می کنم و حتی با چند همکار در زمینه تعمیر وکالیبراسیون اسکوپ ها در تهران ارتباط دارم این تجربه همین همکارهای سرویس کار اسکوپم است به قول یکی ازهمین دوستان حتی با پراپ 10xهم برق شهر رانگیرید خود بنده بعد از مشورت با ایشان قصد خرید یک پراپ 100xرادارم چون در حال حاظر مشغول تعمیرات بردهای صنعتی هستم

hotaru

کاربر
2018-08-27
32
30
بله از لحاظ کیفیت و بزرگی صفحه نمایش و طراحی بدنه زویی بهتره ولی از لحاظ برد بررسی هاش رو دیدم هانتک بهتره نسبتا از لحاظ وزن هم زویی ۳۸۰ گرمه و هانتک ۶۲۰ گرم هستش
درود. طبق نظر دوستمون که گفتند، هانتک بنظر بهتره. من معمولا ویدیوهای بررسی اسکوپ یا مولتیمترها رو در یوتوب نگاه میکنم و صرفا از همین نقطه نظر میتونم بگم هانتک از نظر کیفیت و کارایی و تطابق با مشخصات اعلامی کارخانه، خیلی سرتر از برندهای نوظهوری مانند زویی و غیره است.

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
409
1,055
همدان کوی ولیعصر
با سلام به دوستان وهمکاران عزیز قصد معرفی یک نمونه اسکوپ پرتابل همراه دارم که در دو نمونه دارای فانکشن وبدون فانکش به بازار عرضه شده است

اسیلوسکوپ دیجیتالی اوون مدل OWON​

اسیلوسکوپ و فانکشن ژنراتور دستی HDS242S​

545454.jpg

در حالت اسیلوسکوپ تا 40MHZ به صورت دو کانال با نرخ نمونه برداری 250MS/s، درحالت آربیتریری ژنراتور تک کانال تا 25Mhz و در حالت DMM یک مولتی متر TRMS اتورنج با اندازه گیری پارامتر های الکتریکی می باشد.

انتخاب اسیلوسکوپ دستی HDS242S به دلیل برخورداری از باطری داخلی و در نتیجه عدم نیاز به برق شهری و همچنین وزن سبک هنگام حمل ونقل میتواند یکی از بهترین انتخاب های مهندسان برق و الکترونیک باشد.

با وجود رابط USB Type-C روی پکیج این دستگاه می توان اسیلوسکوپ پرتابل را شارژ و یا به رایانه جهت انتقال اطلاعات متصل کرد. شارژ باطری و تغذیه این دستگاه از طریق این رابط توسط پاور بانک و یا آداپتور تامین می گردد.

مشخصات فنی:

اسیلوسکوپ:

• 40 مگاهرتز 2 کاناله
  • 1 عدد پراپ
  • حافظه دار
  • سرعت نمونه برداری 250MS/s
  • صفحه نمایشگر رنگی 3.5 اینچی
  • حافظه داخلی 8K
  • نرخ به روزرسانی 10,000 wfrms/s
  • 20 نوع اندازه گیری اتوماتیک
  • Flash USB
  • ماکزیمم ولتاژ پیک تاپیک: 400V
  • ابعاد کوچک و وزن بسیار سبک
  • قابلیت اتصال به کامپیوتر با پورت USB Type-C

مولتی متر اتورنج:

• 20000 شمارنده
  • TRUE RMS
  • ولتاژ AC:750V و DC:1000V
  • جریان DC:10A و AC:10A
  • مقاومت 100.00MΩ
  • ظرفیت خازنی: 2.0000mF
  • تست دیود و تست On/Off test
  • فرکانس 40Hz-1000Hz

فانکشن ژنراتور:

• تک کاناله 25 مگا هرتز
  • خروجس سیگنالهای سینوسی ، مربعی ، رمپ و پالس با فرکانسهای:
  • Sine 0.1Hz~25MHz
  • Square 0.1Hz~5MHz
  • Ramp 0.1Hz~1MHz
  • Pulse 0.1Hz~5MHz
  • EXP 0.1Hz~5MHz
  • سرعت نمونه برداری 125MSa/s
  • دامنه در امپدانس 50Ω : 0.01Vpp ~ 2.5Vpp
– وزن دستگاه 0.6 kg

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
234
2,395
اراک...

پیوست‌ها

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
409
1,055
همدان کوی ولیعصر
اگر مشخصاتش رو بخونید متوجه میشوید که اصلا به درد تعمیرات نمیخوره..جالبه فقط 2mhz
سلام به مهندس عزیز
بله هم سمبل پایین وهم فرکانس البته کار راه انداز هست ولی با اضافه کردن 2الی 3 تومن به قیمت این دستگاه یک مدل هانتک پرتابل میشه خرید
در مورد اسکوپ های پرتابل نمونه اوون که معرفی کردم عالی هستند تنها عیب انها قیمت بالای ان است که با نمونه های رومیزی برابری میکند

بالا