آی پی امداد
abtahi

راهنمایی در خصوص خرید اسیلوسکوپ قابل حمل

hotaru

کاربر
2018-08-27
32
30
این مدل هم هست با قیمت 4890000 :

اسیلوسکوپ پرتابل 1C15 افنیرسی 110 مگاهرتز 1 کانال با نرخ نمونه برداری 500MSa/s​

ویدیوهای بررسی مدلهای گوناگون را در یوتوب ببینید بعد اقدام به خرید کنید. ولی من باشم یه مقدار بودجه ام که بیشتر شد چیز بهتری میگیرم. باز خودتون بهتر میدونید.

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
این بینظیر و عالی به نظر میرسه
رنج 50 مگاهرتزش هم زیاد هم هست که صددرصد بصورت نا مرتب و بیرون از کادر تا 60 هم نشون میده که میشه باهاش سیگنال کلاک اکثر وسایل حتی مثل مادر برد کامپیوتر و لپ تاپ رو هم چک کرد که نهایتا در همین رنج و حدود هست .
شما بین این 5 تا دستگاه که جهت تعمیر نام برده شده تو پست اول تو رنج 180 مگاهرتز چی رو میخواهید ببینید و مرور کنید رو اسکوپ ؟!
چون فرکانس و شکل موج 180 مگاهرتز تقریبا رسیده به محدوده وی اچ اف که صددرصد میشه روی برد یک کم جلوتر یاعقب تر ازش تست های دیگه مثل تست صدا گرفت فهمید مشکل اونجاس یا نه سیگنال سالم هست یا نه )RF(
>>>بیخود و بیجهت هم اگر به قول خودتان پول مفت ندارید بابت ابزار دقیق آزمایشگاهی به جای ابزار تعمیرات هزینه نکنید .<<<آزمایشگاه با تعمیرگاه و کارگاه تعمیرات فرق داره
___________________________________________________________________________________________

تعمیر هیچ کدام از این 5 دستگاه که نام برده شده نیاز به اسیلوسکوپ نداره فقط در خط تولید و مونتاژ یا گاهی حین آموزش تعمیراتشون که شده تحلیل برد و بررسی مدارهاشون اسیلوسکوپ نیاز هست.
___________________________________________________________________________________________

این اسکوپ مولتی متری برای تعمیرات خودرو ( ماشین و موتور سیکلت ) خیلی خوب و مناسب هست که اونجا هم باز حتی یک مولتی متر دیجیتال معمولی بدون اسیلوسکوپ به تنهایی کار راه اندازه
لاجیک أنلایزر شاید برای شما مفید تر باشه اگر الکترونیک دیجیتال کار میخواید بکنید اگر هم آنالوگ که باز مولتی متر معمولی مورد استفاده داره .
هیچ نگاه به میز کار کسانی که ویدئو مثلا تعمیرات تلفن یا موبایل و لپ تاپ منتشر میکنند نکنید حتی خارجی و یوتیوب که طرف حتی 2 تا اسکوپ روشن هم گذاشته که کنار یک کار دیگه دیده بشه که مثلا ابهت کارش بره بالا یقینا طرف در نهایت بی تجربگی و بی سوادی قرار داره و مثلا نهایتا 10 سال پیش کار الکترونیک رو شروع کرده کلی هم هزینه اضافی کرده اسکوپ هم گرفته که مطمعنا اگر الان اسیلوسکوپ اون شخص رو از نزدیک نگاه کنید متوجه میشید واقعا در حد نو نو و تقریبا کار نکرده هست 100% و الان حتی دوباره کارکردن با اسکوپ را هم حتی فراموش کرده.
یا حتی شاید خراب و دکوری که همین بی تجربه بودن باعثش شده و نمیتونه بفروشتش

آخرین ویرایش:

hotaru

کاربر
2018-08-27
32
30
این بینظیر و عالی به نظر میرسه
رنج 50 مگاهرتزش هم زیاد هم هست که صددرصد بصورت نا مرتب و بیرون از کادر تا 60 هم نشون میده که میشه باهاش سیگنال کلاک اکثر وسایل حتی مثل مادر برد کامپیوتر و لپ تاپ رو هم چک کرد که نهایتا در همین رنج و حدود هست .
شما بین این 5 تا دستگاه که جهت تعمیر نام برده شده تو پست اول تو رنج 180 مگاهرتز چی رو میخواهید ببینید و مرور کنید رو اسکوپ ؟!
چون فرکانس و شکل موج 180 مگاهرتز تقریبا رسیده به محدوده وی اچ اف که صددرصد میشه روی برد یک کم جلوتر یاعقب تر ازش تست های دیگه مثل تست صدا گرفت فهمید مشکل اونجاس یا نه سیگنال سالم هست یا نه )RF(
>>>بیخود و بیجهت هم اگر به قول خودتان پول مفت ندارید بابت ابزار دقیق آزمایشگاهی به جای ابزار تعمیرات هزینه نکنید .<<<آزمایشگاه با تعمیرگاه و کارگاه تعمیرات فرق داره

تعمیر هیچ کدام از این 5 دستگاه که نام برده شده نیاز به اسیلوسکوپ نداره فقط در خط تولید و مونتاژ یا گاهی حین آموزش تعمیراتشون که شده تحلیل برد و بررسی مدارهاشون اسیلوسکوپ نیاز هست.

این اسکوپ مولتی متری برای تعمیرات خودرو ( ماشین و موتور سیکلت ) خیلی خوب و مناسب هست که اونجا هم باز حتی یک مولتی متر دیجیتال معمولی بدون اسیلوسکوپ به تنهایی کار راه اندازه
لاجیک أنلایزر شاید برای شما مفید تر باشه اگر الکترونیک دیجیتال کار میخواید بکنید اگر هم آنالوگ که باز مولتی متر معمولی مورد استفاده داره .
هیچ نگاه به میز کار کسانی که ویدئو مثلا تعمیرات تلفن یا موبایل و لپ تاپ منتشر میکنند نکنید حتی خارجی و یوتیوب که طرف حتی 2 تا اسکوپ روشن هم گذاشته که کنار یک کار دیگه دیده بشه که مثلا ابهت کارش بره بالا یقینا طرف در نهایت بی تجربگی و بی سوادی قرار داره و مثلا نهایتا 10 سال پیش کار الکترونیک رو شروع کرده کلی هم هزینه اضافی کرده اسکوپ هم گرفته که مطمعنا اگر الان اسیلوسکوپ اون شخص رو از نزدیک نگاه کنید متوجه میشید واقعا در حد نو نو و تقریبا کار نکرده هست 100% و الان حتی دوباره کارکردن با اسکوپ را هم حتی فراموش کرده.
یا حتی شاید خراب و دکوری که همین بی تجربه بودن باعثش شده و نمیتونه بفروشتش
صحبت شما تا حدودی درسته و چون من رشته ام الکترونیک نیست و ادعایی هم ندارم نمیخوام اینجا با شما یا دیگر استادان گرامی مخالفت کنم اما حداقل توی شش هفت ویدیوی تعمیرات حرفه ای مادربرد دیدم که با اسیلوسکوپ نوسان ولتاژ روی خازن مثلا کنار چیپست PCH مادربرد رو متوجه شد و با تعویض اون خازن ولتاژ صاف و خطی شد و سیستم تونست بوت بشه. در مورد کلاک مادربرد هم تا اونجایی که میدونم فرکانسش 66 مگاهرتزه و اسکوپ 50 مگ جوابگو نیست. ضمنا اکثر این اسکوپ های چینی مثل همون 50 مگاهرتزی که فرمودی در واقعیت و در عمل کمتر از 50 مگ هستند و اون 180 مگ هم که من صرفا بابت قیمت نسبتا مناسب پیشنهاد دادم به OP محترم، همچنین. یعنی شاید بزحمت واقعا در عمل بتونه 120 مگ رو نشون بده.

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام بله طبق روایت شما مادربرد نوسان ولتاژ داشته بخاطر خرابی خازن که با مولتی متر و اندازه گیری ولتاژ خازن های اطراف سی پی یو یا 2 تا چیپ شمالی و جنوبی یا قبلش رو سلف ها هم یا جتی اگه مربوط به پاور بوده باشه نوسان که این احتمالش بیشتره رخ بده باز اون نوسان یا اعوجاج با ولت متر مولتی متر خوب هم قابل تشخیص بوده و باز نیاز خاصی به اسکوپ نبوده یوتیوب خوبه اما ویدئو های بیخود و بیجهتی هم داره که باعث شده الان خیلی ها الکی سیم لحیم کنن به سیم کارت سوخته بگن اینترنت مجانی و رایگان و مثلا از وای فای اینترنت بگیرن نشون ندن.یا ویدئوهای بی ربطی که طرف یک اسکوپ گذاشته رو میز یکی هم رو وسایل یا طبقات و خودش کار دیگه میکنه . مولتی متر خوب باشه اون نوسان ولتاژ خیلی بهتر دیده میشه نیازبه چرخاندن مرتب کلیدسلکتور اسکوپ هم نداره مثلامولتی متر خوب هم حداکثر ولتاژ رو نشون میده هم حداقل ولتاژ رو بصورت دقیق که نیاز به محاسبه کردن عددسلکتور و رنج اسکوپ با حساب دامنه ولتاژ نداره.الان حتی مولتی متر چینی ویکتور هم راحت ولتاژ و حداکثرولتاژوحداقل ولتاژرو بصورت سریع بدون تاخیر نشون میده که کار روخیلی راحت پیش میبره یاصاایران .45هم باشه تا 55-60 رو نشون میده اما خارج از کادر که اهمیتی نداره وقتی از قبل بدونیم شکل موج یا سیگنال قراره آنکادر نمایش داده بشه

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
234
2,395
اراک...
برای تعمیرات تخصصی منابع تغذیه سوئیچینگ و بخصوص اینورتر و ups اسیلوسکوپ لازم و ضروری هستش...من خودم سال ها بدون اسیلوسکوپ در شرکت کهکشان رایانه اراک ups تعمیر میکردم ولی واقعا با اسیلوسکوپ کار راحتتر و برگشتی کارم در زمینه اینورتر و یو پی س نزدیک به صفر رسیده...گاهی اوقات فقط با تغییر کوچیک شکل موج و دامنه به نشتی یه دیود 4148 یا تغییر ظرفیت مقاومت پی بردم با آنکه خروجی به ظاهر کاملا درست بود و به علت عدم توازن بار هنگام بار لحظه‌ای سبب سوختن ماسفت ها میشد..الان هم که فقط در موارد خاص یو پی اس تعمیر میکنم ولی در تعمیر اینورترهای برق خورشیدی یا12 به 220 ماشین خیلی بکارم اومده و به علت گرانی ماسفت و آی جی بی تی اورجینال قبل تعویض, با مشاهده شکل موج و دامنه و فرکانس از سلامتی مدار pwm مطمئن میشم بعد تعویض میکنم...

آخرین ویرایش:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,443
5,508
با سلام
دوستان کسی با اسیلوسکوپ ایرانی sdtek کار کرده؟

hamedesmayly

کاربر vip
vip
کاربر
2022-08-06
173
158
24
اصفهان
دوستان بین این دو مدل و برند کدوم رو پیشنهاد میکنید.

حدودا 1.۵ میلیون تومن هانتک گرون تر هستش
1000051580.jpg

مدل : HANTEK 2D42

اسیلوسکوپ 2 کاناله با پهنای باند 40MHz
فانکشن ژنراتور 1 کاناله 25 مگاهرتزی
سرعت نمونه برداری 250MSa/s
بیشینه ولتاژ برای ورودی های BNC مقدار 150VRMS
مولتی متر کامل با اندازه گیری اغلب پارامترهای مورد نیاز
تعداد کانت نمایشگر 4000 از نوع FTF با سایز 2.8 اینچ

1000051581.jpg

مدل : Zoyi zt-703s

مشخصات اسیلوسکوپ

2 کانال ورودی اسیلوسکوپ
پهنای باند کاری اسیلوسکوپ تا 50MHZ
سرعت نمونه برداری اسیلسکوپ 280MSa/sec
نمایشگر رنگی 3.5 اینچی IPS
درگاه شارژ و ارتباط با کامپیوتر TYPE C

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
234
2,395
اراک...
دوستان بین این دو مدل و برند کدوم رو پیشنهاد میکنید.

حدودا 1.۵ میلیون تومن هانتک گرون تر هستش
مشاهده فایل‌پیوست 218821
مدل : HANTEK 2D42

اسیلوسکوپ 2 کاناله با پهنای باند 40MHz
فانکشن ژنراتور 1 کاناله 25 مگاهرتزی
سرعت نمونه برداری 250MSa/s
بیشینه ولتاژ برای ورودی های BNC مقدار 150VRMS
مولتی متر کامل با اندازه گیری اغلب پارامترهای مورد نیاز
تعداد کانت نمایشگر 4000 از نوع FTF با سایز 2.8 اینچ

مشاهده فایل‌پیوست 218822

مدل : Zoyi zt-703s

مشخصات اسیلوسکوپ

2 کانال ورودی اسیلوسکوپ
پهنای باند کاری اسیلوسکوپ تا 50MHZ
سرعت نمونه برداری اسیلسکوپ 280MSa/sec
نمایشگر رنگی 3.5 اینچی IPS
درگاه شارژ و ارتباط با کامپیوتر TYPE C
من با هر دو کار کردم و در حال حاظر zt-703 دارم ...به نظرم هانتک اصالت بیشتری داره و نرم افزارش کامل هستش و سیگنال ژنراتورش کاربردی هستش ولی نمایشگر کیفیت پایین و سرعت پیمایش منوها کمتر از زویی هستش ولی زویی نمایشگر بزرگتر و با کیفیت و منو عالی ولی نرم افزار هنوز داره براش آپدیت میاد و امیدوارم بهتر بشه و نواقص رفع بشه ...در ضمن سیگنال ژنراتور zt-703 دکوری هستش و اصلا روش حساب نکنید و بسیار بسیار محدود هم از نظر فرکانس که زیر پانصد کیلو هستش هم دامنه که دو حالت از پیش تعیین شده و همزمان قابل مشاهده روی خودش نیست ولی هانتک واقعا سیگنال ژنراتور عالی داره...از نظر مولتی متر زویی 25000count و دقت و سرعت بالاتری نسبت به هانتک 4000count داره و در ضمن ارتباط کامپیوتر زویی فقط فقط برای آپدیت و همچنین مشاهده عکس های ذخیره شده هستش ..

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
234
2,395
اراک...
در ضمن در آخرین آپدیت زویی حداکثر فرکانسی که میشه در مود معمولی مشاهده کنید 33 mhz و در مود های اسپید حداکثر 42 مگاهرتز بدون اعوجاج هستش..

hamedesmayly

کاربر vip
vip
کاربر
2022-08-06
173
158
24
اصفهان
من با هر دو کار کردم و در حال حاظر zt-703 دارم ...به نظرم هانتک اصالت بیشتری داره و نرم افزارش کامل هستش و سیگنال ژنراتورش کاربردی هستش ولی نمایشگر کیفیت پایین و سرعت پیمایش منوها کمتر از زویی هستش ولی زویی نمایشگر بزرگتر و با کیفیت و منو عالی ولی نرم افزار هنوز داره براش آپدیت میاد و امیدوارم بهتر بشه و نواقص رفع بشه ...در ضمن سیگنال ژنراتور zt-703 دکوری هستش و اصلا روش حساب نکنید و بسیار بسیار محدود هم از نظر فرکانس که زیر پانصد کیلو هستش هم دامنه که دو حالت از پیش تعیین شده و همزمان قابل مشاهده روی خودش نیست ولی هانتک واقعا سیگنال ژنراتور عالی داره...از نظر مولتی متر زویی 25000count و دقت و سرعت بالاتری نسبت به هانتک 4000count داره و در ضمن ارتباط کامپیوتر زویی فقط فقط برای آپدیت و همچنین مشاهده عکس های ذخیره شده هستش ..
متشکرم🙏

در کل فکر کنم هانتک ارزش خرید بیشتری داشته باشه نسبت به گفته های شما.

و اینکه آیا این ۴۰mhz که گفتن هانتک میتونه اندازه گیری کنه صحیح هستش؟ یا با اعوجاج همراه هستش؟

بالا