آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست مدار ردیاب انتنی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hamed_hx

کاربر
2012-10-30
2
20
آقا من دارم این ردیابو میسازم تا هفته دیگه تموم میشه نتیجه کار کردنشو بهتون اطلاع میدم ولی من مطمعنم که کار میکنه
بازم از جناب آقای mr metal تشکر میکنم امیدوارم بازم از این مدارها بزارن

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد
elyar1 گفت:
با سلام خدمت دوست عزیز!
با توجه به نحوه توضیح دادن ساخت ردیاب آنتنی میخاستم بدونم آیا این ردیاب ها به آب چشمه هم حساس اند؟قفل کنند؟چون ما یکی آورده بودیم روی چشمه قفل کرد گفت به خاط آب هستش؟به نظر شما راست گفته؟
در ضمن مال این دوستمون فقط میله و دسته داشت و خوراک میداد بهش از جنس فک کنم مس و طلا.
آیا شیشه بدیم بهش میتونه الماس رو بزنه یا فقط به خاطر یونیزه شدن فلز جواب میده؟ممنون میشم پاسخ بدین.موفق باشین!

سلام
خیر به آب چشما ارتباطی نداشته!!! پیگیری کنید!!!!!!!!!!
بله برخی ردیاب ها به این شکل هستند که نیازی به mfd ندارند و فلز مورد نظر را به عنوان خوراک به ردیاب داده و...
خیر با شیشه نمیتونید الماس رو بزنید و برای الماس باید از mfd با ساپورت فرکانس الماس استفاده کنید.

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام دوستان.من میخوام یه ردیاب بسازم موندم توش چی بسازم اینترنتم جستجو کردم مداری بهتر از مدار mr metalکه تواین قسمت گذاشتن پیدا نکردم چون بقیه مدارها اینقدر ساده بودن که اصلا ادم باورش نمیشد که مدار ردیاب باشن!فقط چندتا سوال تو ذهنم هست که ایشالا دوستانی که تجربه دارن و اخلاقشون ملوسه جوابشا بهم مبدن .
عمق این ردیاب چقدره؟مثلا میگن شعاع فلان ردیاب 50 متره 50متره مربع منظورشونه یا 50 متره طول؟ متراژی که میگن از محل قیچی کردن انتن ها حساب میکنن یا از محل مداری که تو زمبن کاشتیم؟اگه این ردیابا تو خاک کار بذاریم ایا جسمی را که در دیواره غار یا دیوار خانه ای دفن شده باشه را هم نشون میده یا فقط تو خاک بدرد میخوره ؟چندتا عکسه ردیابه که نگاه کردم به انتن هاشون مدار وصل میشد این ردیاب به انتن هاش هیچ مداری وصل نمیشه؟کلا ردیاب فقط برا خاک طراحی شده یا در منطق کوهستانی و سنگی هم جواب میده؟
شرمنده سوالا زیاد شد.ایشالا خدا بهتون اجر بده .

bad-boy

کاربر
2013-01-11
82
171
زیر اسمون خدا
با سلام

زمین نمناک و نوع خاک تاثیری ندارد اما گفته شده جهت اطمینان زمانی که زمین به مقدار زیادی نمناک بود پرابها یا همان میله های 10سانتی را با فاصله بیشتری از هم در زمین فرو کنید.حدودا 15 تا 20سانتی متر. نوک میله پرابها و انتنها را سعی کنید تیز کنید.

ICL8038کمی سخت پیدا میشود اما بعضی از فروشگاه ها دارند.از فروشگاه ای معتبر تهیه کنید. فکر میکنم فروشگاه جناب آقای امیر آی سی در همین سایت هم داشته باشند.سوال بفرمائید.
nدوست عزیز اگرامکان دارد طریقه کار با مداری روکه گذاشتی توضیح بدی اگه میشه بگید این دو کلید وشاسی وولوم با ال ای دی چه وظیفه ای دارند باتشکر فراوان اززحمات شما منتظر پاسخ شما هستیم:63000000:

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
این آیسی فانکشن ژنراتور هست که خروجیش با LM386 تقویت شده.LM386 تقویت کننده ضعیفی هست حدود نیم وات قدرت داره به نظر من میشه بجاش از آیسی های پرقدرت 12 ولتی استفاده کرد.مثل TDA1557 که 2 تا 22 وات میده.و میشه ورودی به هر دوکانالش دادو از 4 تا پراب استفاده کرد و توی خاک قرار داد.
اگه بتونین به خروجی هاش یه سلف 4 اهمی هم وصل کنین و پراب هارو به دوسرش فک کنم جواب بهتری بگیرین.البته مقدارش باید نسبت به فرکانس مورد نظر محاسبه بشه.از آقای MEE راهنمایی بخواین.

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد
یک کلید تنظیم فزکانس فلز مورد نظر هست و یک کلید روشن و خاموش.
تقویت خروجی نیاز نیست اما می تونید با tda7294 یا یک ترانس افزاینده کوچک این کارو انجام بدید که باید دقت کنید در صورتی که بیش از اندازه سیگنال MFD تقویت بشه حساسیت به ذرات بسیار بالا میره و آنتن ها الکی تحریک میشن

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام .یکی پیدا نشد به ما بگه عمقه این ردیاب چقدره؟ردیاب تو دیواره ها هم بدرد میخوره؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soraty

bad-boy

کاربر
2013-01-11
82
171
زیر اسمون خدا
یک کلید تنظیم فزکانس فلز مورد نظر هست و یک کلید روشن و خاموش. تقویت خروجی نیاز نیست اما می تونید با tda7294 یا یک ترانس افزاینده کوچک این کارو انجام بدید که باید دقت کنید در صورتی که بیش از اندازه سیگنال MFD تقویت بشه حساسیت به ذرات بسیار بالا میره و آنتن ها الکی تحریک میشن
سلام دوست عزیز ببخشید دوباره سوال میکنم اگه میشه وظیفه s1,s2,s3,r5,trianglb out رابهطور جداگانه برام بگید بازم تشکر میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soraty

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد
سلام دوست عزیز ببخشید دوباره سوال میکنم اگه میشه وظیفه s1,s2,s3,r5,trianglb out رابهطور جداگانه برام بگید بازم تشکر میکنم

s1 : کلید روشن و خاموش مدار
s2: در حالتی که قطع باشد جستجو بای طلا و در حالتی که وصل باشد جستجو برای نقره
s3: سیستم نمایش روشن بودن و شارژ باتری توسط ال ای دی D1 که وصل باشد یا نباشد فرقی ندارد
souare out و triangle out به جایی وصل نمی شوند و آزاد باشند.
r5 یک ولوم بگذارید که این ولوم قدرت دستگاه را تنظیم میکند

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا