آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی تعمیر پاوربانک

H_R_M

کاربر
2011-10-14
87
82
سلام خدمت اساتید و دوستان محترم
سال نو مبارک
پاوربانک سیلیکون پاور داشتم که با اشتباه خودم الان مشکل دار شده
جریان از این قرار بود که برای تست سوکت میکرو یواس‌بی اشتباهی جای مثبت و منفی وارد سوکت شارژ اون شد و باعت شد دیگه‌روشن نشه . الان وقتی که سوکت وصل میکنم اون قسمت ای‌سی ۵۳۰۶ بسیار داغ میشه و نکته ی دیگه اینکه ورودی ۵ ولت به ۲.۱ کاهش پیدا میکنه. ورودی و خروجی ای‌سی رو ولتاژگیری کردم همین ۲.۱ ولت را داره . سوکت میکرو یواس‌بی که ولتاژ میگیرم اونم همین ولتاژ را داره درصورتیکه شارژری که وصل میکنم ۵ ولته
درصورت امکان راهنمایی بفرمایید

پیوست‌ها

• 456.4 کیلوبایت بازدیدها: 13

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
216
223
شهرکرد
سال نو مبارک
جریان از این قرار بود که برای تست سوکت میکرو یواس‌بی اشتباهی جای مثبت و منفی وارد سوکت شارژ اون شد و باعت شد دیگه‌روشن نشه . الان وقتی که سوکت وصل میکنم اون قسمت ای‌سی ۵۳۰۶ بسیار داغ میشه و نکته ی دیگه اینکه ورودی ۵ ولت به ۲.۱ کاهش پیدا میکنه. ورودی و خروجی ای‌سی رو ولتاژگیری کردم همین ۲.۱ ولت را داره . سوکت میکرو یواس‌بی که ولتاژ میگیرم اونم همین ولتاژ را داره درصورتیکه شارژری که وصل میکنم ۵ ولته
درود بر شما به علت جریان کشی ولتاژ ورودی افت پیدا میکنه احتمالا با منبع اگر ولتاژ تزریق کنید میبینید که امپر کشی زیادی داره
و ای سی مورد نظر اسیب دیده

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
سال نو مبارک

سلام
فروشگاه آقای زارع ip5306 رو موجود داره.
ضمنا یه ولتاژ گیری از سر باطری انجام بدید؛ اگر ولتاژ سر باطری هم افت کرده؛ تا زمان جایگزینی آیسی، حداقل یکی از سیمهای باطری رو جدا کنید تا باطری آسیب نبینه.

H_R_M

کاربر
2011-10-14
87
82
سلام
فروشگاه آقای زارع ip5306 رو موجود داره.
ضمنا یه ولتاژ گیری از سر باطری انجام بدید؛ اگر ولتاژ سر باطری هم افت کرده؛ تا زمان جایگزینی آیسی، حداقل یکی از سیمهای باطری رو جدا کنید تا باطری آسیب نبینه.
ممنون از پاسخ شما . بله سر باطری هم جریان افت پیدا کرده . همون موقع جدا کردم
احتمال اینکه خازن و مقاومت های اس‌ام‌دی آسیب دیده باشه هم هست ؟

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
ممنون از پاسخ شما . بله سر باطری هم جریان افت پیدا کرده . همون موقع جدا کردم
احتمال اینکه خازن و مقاومت های اس‌ام‌دی آسیب دیده باشه هم هست ؟

با توجه به شماتیک زیر، تصور نمی‌کنم مشکلی برای بقیه قطعات پیش اومده باشه.

Screenshot_۲۰۲۴۰۳۲۳-۲۰۲۵۵۵.jpg

H_R_M

کاربر
2011-10-14
87
82
با توجه به شماتیک زیر، تصور نمی‌کنم مشکلی برای بقیه قطعات پیش اومده باشه.

مشاهده فایل‌پیوست 213535
خازن های روی برد را با خازن سنج مولتی متر تست کردم . اعداد با شماتیک متفاوته (البته از روی برد جداشون نکردم)
برای این پرسیدم بقیه قطعات آسیب دیدن یا نه

جسارتا چون شنیدم خازن های اس‌ام‌دی را با خازن سنج نمیشه تست کرد شما پیشنهادی دارین ؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
خازن های روی برد را با خازن سنج مولتی متر تست کردم . اعداد با شماتیک متفاوته (البته از روی برد جداشون نکردم)
برای این پرسیدم بقیه قطعات آسیب دیدن یا نه

جسارتا چون شنیدم خازن های اس‌ام‌دی را با خازن سنج نمیشه تست کرد شما پیشنهادی دارین ؟
آیسی رو فقط عوض کن اون خازن های smd بوق نزنن بالای 90% سالمند..مقاومت های smd فقط قط نباشه اهم نشون بده یا فیوزیا بوق بزنن 100% سالمه

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
خازن های روی برد را با خازن سنج مولتی متر تست کردم . اعداد با شماتیک متفاوته

سلام
شماتیک درج شده در دیتاشیت بصورت دیفالت و معمولا با حداقل قطعات برای راه‌اندازی قطعه هست و الزاما اعداد اون با بردها یکی نیست.

(البته از روی برد جداشون نکردم)

عملکرد خازن سنج‌ها متفاوت هست و اکثر خازن‌سنج‌های تجاری قادر به تشخیص ظرفیت خازن بر روی برد نیستن و باید حتما خازن رو برای سنجش از روی برد جدا کرد.

خودم خازن‌های SMD رو با خازن‌سنج و البته خارج از برد تست می‌کنم و اتفاقا دقیق هست.

پیوست‌ها

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
حالا که برد آسیب دیده، به نظرم یه برد فست شارژ بگیر بنداز روش. با همین ابعاد زیاد هست تو بازار

بالا