آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

وصل کردن ولتاژ 220 به دستگاه

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
سلام به همگی یه دستگاه دی وی ار 4 کانال اوردن که اشتباهی به برق 220 ولت وصل شده،روی برد چک کردم یه دونه از ای سی های 6 پایه MP1470 سوخته بود و اتصال کوتاه شده بود با تعویض این 3 تا ای سی ولتاژ 5 و 12 ولت اومده ولی همچنان یکی از همین ای سی ها با اینکه ولتاژ ورودی داره ولی خروجی نمیده و فکر کنم واسه تغذیه سی پی یو و ای سی فلش هست،چون ولتاژ ای سی فلش هم 0 هست،کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟
اینو یادم رفت بگم که دستگاه که به منبع تغذیه وصل میکنم اصلا جریان کشی نداره
در حال حاضر برد کنار دستم نیست،بعدازظهر عکسشو ارسال میکنم

zentex486

کاربر vip
vip
کاربر
2014-10-07
58
110
38
ارومیه
با سلام، شما می توانید با احتیاط یک ولتاژ 1.2 ولتی با آمپراژ محدود به همان خروجی DC-DC Converter که حدس می زنید مورد دارد اعمال کنید تا ببینید نحوه جریان کشی چگونه است؟ فقط هم در تنظیم ولتاژ و هم آمپراژ دقت کنید

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
با سلام.
شما با تست بوق اهم متر، ببینید پایه شماره ۸ آی سی فلش (اگر ۸ پایه هست) به سلف کدوم آی سی راه داره، اون میشه ۳.۳ ولت

یک خازن smd کنار رم هست ببین اون به کجا راه داره، میشه ۱.۵ ولت

۵ ولت هم که داری میمونه ۱ ولت که برای پردازنده هست.

اگر رگولاتور ها را گیر آوردی که هیچ، در غیر اینصورت از ماژول های متغیر آماده استفاده کن و پتانسیومتر اون ها رو در بیار و طبق فرمول دیتاشیت برای ۱.۵ ولت و ۱ ولت مقاومت مناسب لحیم کن تا از حالت متغیر در بیاد و روی ولتاژ مد نظر فیکس بشه.

و حتما از خروجی ۳.۳ ولت برای ورودی ۱.۵ ولت استفاده کن تا راندمانش افزایش پیدا کنه

اگر دیود زنر تو مدار ورودی داشتی هم می سوخت که گفتی جریان نمی‌کشه پس زنر محافظ هم نداشته.

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
با سلام، شما می توانید با احتیاط یک ولتاژ 1.2 ولتی با آمپراژ محدود به همان خروجی DC-DC Converter که حدس می زنید مورد دارد اعمال کنید تا ببینید نحوه جریان کشی چگونه است؟ فقط هم در تنظیم ولتاژ و هم آمپراژ دقت کنید
ممنون از پاسخگویی
مشکل برطرف شد

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
با سلام.
شما با تست بوق اهم متر، ببینید پایه شماره ۸ آی سی فلش (اگر ۸ پایه هست) به سلف کدوم آی سی راه داره، اون میشه ۳.۳ ولت

یک خازن smd کنار رم هست ببین اون به کجا راه داره، میشه ۱.۵ ولت

۵ ولت هم که داری میمونه ۱ ولت که برای پردازنده هست.

اگر رگولاتور ها را گیر آوردی که هیچ، در غیر اینصورت از ماژول های متغیر آماده استفاده کن و پتانسیومتر اون ها رو در بیار و طبق فرمول دیتاشیت برای ۱.۵ ولت و ۱ ولت مقاومت مناسب لحیم کن تا از حالت متغیر در بیاد و روی ولتاژ مد نظر فیکس بشه.

و حتما از خروجی ۳.۳ ولت برای ورودی ۱.۵ ولت استفاده کن تا راندمانش افزایش پیدا کنه

اگر دیود زنر تو مدار ورودی داشتی هم می سوخت که گفتی جریان نمی‌کشه پس زنر محافظ هم نداشته.
ممنون از پاسخگویی
با راهنمایی شما ولتاژهای DC-DC چک کردم یه جا درست لحیم نشده بود که با لحیم کاری مجدد،مشکل برطرف شد

بالا