آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خرابی UPS کرکره برقی مارک SDC

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
243
289
گیلان
سلام خدمت همکاران عزیز؛
دستگاه UPS و گیرنده کرکره برقی که مشکل عدم شارژ باتری و مشکل خاموشی کامل رو داشته که با رفع ایراد الان ولتاژ ها درست هستند و گیرنده کار میکنه و ریموت لرن شد. باتری به درستی شارژ میشه و از برق شهری روی باتری هم سوئیچ میکنه .
منتهی مشکلی که هست رله ها وصل نمیشه!
فرمان میگیره و صدای بیپ میاد ولی ولتاژی برای ترانزیستور رله از سمت میکرو نمیاد. شماره آیسی میکرو PIC16F73 و پایه های مربوطه ۲۷ و ۲۸.
ولتاژ میکرو 5.0 ولت تامین هست دو خروجی از میکرو هرکدام با یک مقاومت 1k سری شده که به دو ترانزیستور J3Y متصل هستند و سپس به بوبین رله.
ولتاژ ۱۲ ولت روی پایه کلکتور ترانزیستور ها وجود دارد.
IMG_20231104_020502.jpg

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
243
289
گیلان
سلام مجدد
آیا وصل نبودن اینفرارد ها میتونه دلیل فرمان ندادن میکرو باشه؟
چون تنها شک من به میکرو هست یا اینکه خطایی موجب درست فرمان ندادن میکرو میشه . فقط هم UPS در دسترس هست و اینفرارد و موتور برای تست ندارم منتظر راهنمایی گرانقدر دوستانی که در کار نصب کرکره فعالیت میکنن هستیم

hadibig

کاربر vip
کاربر
2014-07-14
1
2
سلام مجدد
آیا وصل نبودن اینفرارد ها میتونه دلیل فرمان ندادن میکرو باشه؟
چون تنها شک من به میکرو هست یا اینکه خطایی موجب درست فرمان ندادن میکرو میشه . فقط هم UPS در دسترس هست و اینفرارد و موتور برای تست ندارم منتظر راهنمایی گرانقدر دوستانی که در کار نصب کرکره فعالیت میکنن هستیم
تا موقعی که موتور وصل نباشه نمیتونی خروجی بگیری در صورتی که با دو عدد کلید و یک لامپ 24 ولت تستر بسازی تا از سلامت دستگاه مطمئن شی

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
243
289
گیلان
سلام خدمت دوستان عزیز؛
ضمن تشکر از راهنمایی؛

چند ساعت پیش یک موتور ساید Access تهیه کردم و سیمکشی رو کامل بررسی کردم . در خروجی UPS چهار سیم مستقیم برای سیمپیچ موتور میره ( دو به دو سیم ها موازی شدن) ۱ پین آزاد هست ۳ پین میمونه که یکی مشترک هست که اگر به دو پین دیگر وصل بشه در یک حالت راستگرد میچرخه و در حالت بعدی چپگرد که به کلید های روی موتور سیمکشی شدن برای تست میشه این پین هارو جمپر کرد.
اگر اینفرارد هم وصل نباشه مشکلی ایجاد نمیشه.

اما یک موردی که جای سوال هست در این UPS تا زمانیکه باتری ها متصل نباشند و به برق شهر هم وصل باشد UPS عملکردی ندارد ( چراغ پاور روی دستگاه خاموش ) و ولتاژی هم به دو سر سیم باتری نمیرسد اما با وصل کردن باتری که ولتاژ ۲۴ ولت را داشته باشد هم مدار شارژر ولتاژ حدود ۲۵ ولت را روی دو سر باتری میاره و هم کل مدار شروع به کار میکنه. حالا در همین حالت اگر باتری جدا بشه اما برق شهر وصل باشه مدار روشن میمونه و ولتاژ شارژ هم برقرار هست. آیا این حالت نرماله؟

آخرین ویرایش:

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
243
289
گیلان
IMG_20231105_012654_046.jpg

پین های 1,2 به هم وصل هستند و به موتور میره
پین های 3,4 به هم وصل هستند به سمت پایه دیگر موتور
در این مدل پین های 5,6 به هم وصل هستند و در صورت وصل شدن آنها به پین 7 یکی از رله ها فعال میشه و با وصل شدن به پین 8 رله دیگه عمل میکنه ( البته بعد زدن دکمه بالا/پایین روی ریموت یا UPS)
در این حالت پایه ۲۷,۲۸ میکرو ولتاژ ۵ ولت رو میده برای تحریک بیس ترانزیستور.

امیدوارم اگر کسی مثل خودم به این مورد برخورد بتونه از این توضیحات استفاده کنه و مشکلش حل بشه🙏

آخرین ویرایش:

mhdydhqan

کاربر vip
vip
کاربر
2017-04-04
106
318
کرمان
مشاهده فایل‌پیوست 208035
پین های 1,2 به هم وصل هستند و به موتور میره
پین های 3,4 به هم وصل هستند به سمت پایه دیگر موتور
در این مدل پین های 5,6 به هم وصل هستند و در صورت وصل شدن آنها به پین 7 یکی از رله ها فعال میشه و با وصل شدن به پین 8 رله دیگه عمل میکنه ( البته بعد زدن دکمه بالا/پایین روی ریموت یا UPS)
در این حالت پایه ۲۷,۲۸ میکرو ولتاژ ۵ ولت رو میده برای تحریک بیس ترانزیستور.

امیدوارم اگر کسی مثل خودم به این مورد برخورد بتونه از این توضیحات استفاده کنه و مشکلش حل بشه🙏
باعرض سلام خدمت همکار گرامی
من در قسمت خروجی ماسافت ولت 24ندارم موقع زدن به برق برا یلحظه ولتاژ میاد وقطع میشه LEDروی برد یلحظه روشن میشه بعد خاموش بدون باطری ریموت کار میکند رله هم عمل می‌کنه ولی برمیگرده شماره ماسافت هم خوند نمیشه قسمت شماره تراشیده شده الان از یه ماسافت منفی15n80جایگزین کردم آیا باید ال ای دی روی برد روشن بمونه
ناچار به تحویل شدم چون تجربه اولم هست البته کلا کار نمی‌کرد ولی الان تعمیر کردم با باطری کار می‌کنه مشکلم ولت 24هست که بدون باطری هم کار کند

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
243
289
گیلان
باعرض سلام خدمت همکار گرامی
من در قسمت خروجی ماسافت ولت 24ندارم موقع زدن به برق برا یلحظه ولتاژ میاد وقطع میشه LEDروی برد یلحظه روشن میشه بعد خاموش بدون باطری ریموت کار میکند رله هم عمل می‌کنه ولی برمیگرده شماره ماسافت هم خوند نمیشه قسمت شماره تراشیده شده الان از یه ماسافت منفی15n80جایگزین کردم آیا باید ال ای دی روی برد روشن بمونه
ناچار به تحویل شدم چون تجربه اولم هست البته کلا کار نمی‌کرد ولی الان تعمیر کردم با باطری کار می‌کنه مشکلم ولت 24هست که بدون باطری هم کار کند
درود .
این مدل UPS ها بدون باتری عمل نمیکنند و باید حتما باتری نصب باشه . حتی در زمان وجود برق AC هم موتور ولتاژ مورد نیاز رو از باتری تامین میکنه . در واقع برق Ac فقط عمل شارژ باتری رو انجام میده و قابلیت کارکرد بدون باتری در این مدل وجود نداره

mhdydhqan

کاربر vip
vip
کاربر
2017-04-04
106
318
کرمان
ممنون از شما همکار گرامی از پاسختون
من از یه ترانس 24v باخروجی 3سیم استفاده کردم مدار ورودی که از ماسافت 17n80میامد برش زدم وسیمهای ترانس 24v را با ترانزیستور دیودی یکسو کردم ازترانزیستور دیودی که در خود مدار بود استفاده کردم
خروجی 24vرا به سیم‌های باطری وصل کردم راه افتاد الان نزدیک 20روزی هست داره کار میکنه
این مدل روی موتور زده 220ولت فکر کردم کار نکنه ولی تا الان که خوب جواب داده
این تجربه را برا این به اشتراک گذاشتم چون هرچه سرچ کردم در این مورد مطلبی ندیدم
چون این نمونه ترانس در ظبطهای CDخور قدیمی موجوده ومن از همین ترانس استفاده کردم
در ضمن موقع نصب ترانس ترانس قدیمی را بکل بردارید
IMG_۲۰۲۳۱۲۲۶_۱۰۱۷۳۱.jpg

mhdydhqan

کاربر vip
vip
کاربر
2017-04-04
106
318
کرمان
درود .
این مدل UPS ها بدون باتری عمل نمیکنند و باید حتما باتری نصب باشه . حتی در زمان وجود برق AC هم موتور ولتاژ مورد نیاز رو از باتری تامین میکنه . در واقع برق Ac فقط عمل شارژ باتری رو انجام میده و قابلیت کارکرد بدون باتری در این مدل وجود نداره
مهندس ببخشید اگر فقط از شارژ باطری استفاده میکرد پس چرا در قسمت تغذیه از یه ماسافت 17n80استفاده شده اگر اینجور بود نمی‌گذاشت چون شارژ باطری از همون ترانس موجود در upsاستفاده میشه پس کار این قسمت مدار برا چی هستش چون نمونه همین upsکنارم هسته باطری خراب شده کلا باز کرده باطری ولی داره کار می‌کنه دقیق همین مدل با همین مدار
به هرحال ممنون و متشکر

اگر خواهشن کسی تجربه ای در این کار داشت لطف کنه به اشتراک بگذاره
ارادت

بالا