آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعمیرات کیبورد و رفع عیب آن

mr.zahedi14

کاربر
2013-11-25
7
6
سلام . من یک کیبورد دارم که یک سری از دکمه های اون کار نمیکنه باید چکار کنم .
ممنون از کمک تون ..............

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,419
ایران
سلام . من یک کیبورد دارم که یک سری از دکمه های اون کار نمیکنه باید چکار کنم .
ممنون از کمک تون ..............

درود
نیازی به زدن دو پست نبود
شما کیبورد را باز کنید
یه برد بزرگ پلاستی یا شیشه ای روی تمام کلید هاش هست
اول با الکل سفید سعی کنید برد را کاملا تمیز کنید
بعد با اهم متر محل دایره ها را و خطوط اتصال به دایره و قسمت بعدی را بصورت بیزر تست بگیرید
اگر قطعی در مدار وجود داشت با ماژیک کربن یا یک تکه سیم نازک دو قسمت قطع شده را بهم وصل کنید
ضمنا اگر قطعی زیاد باشه مقرون بصرفه نیست

sajadabazeri

کاربر
2011-09-30
46
128
کرمان
با سلام خدمت همکاران راهنمای من در مورد تشخیص رنگ کابل صفحه کلید های ps2دوستان اگر صفحه کلید را باز کرده باشد متوجه نوشته های v,که همان ولتاز 5ولت است G که گراند است C که دیتا +مثبت D که دیتا منفی - است روی برد کیبرد شده اید
راهنمای من یکسری کابل PS2 خریداری کردم که دارای رنگ مشکی قرمز زرد نارنجی است با باز کردن کیبرد نوع با تست بازر متوجه شدم که ولتاز یا V رنگ مشکی G یا گراند رنگ قرمز C دیتا + زرد وD یا دیتا منفی نارنجی است الان با باز کردن کیبیورد خراب یا سیم ندارند من بدون استفاده بازر با همان نقشه V.C.G.D رنگ بالا هر کدام راسر جای خود لحیم می کنم و جواب هم می دهند با تشکر از همکاران

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mj_blue

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,419
ایران
با سلام خدمت همکاران راهنمای من در مورد تشخیص رنگ کابل صفحه کلید های ps2دوستان اگر صفحه کلید را باز کرده باشد متوجه نوشته های v,که همان ولتاز 5ولت است G که گراند است C که دیتا +مثبت D که دیتا منفی - است روی برد کیبرد شده اید
راهنمای من یکسری کابل PS2 خریداری کردم که دارای رنگ مشکی قرمز زرد نارنجی است با باز کردن کیبرد نوع با تست بازر متوجه شدم که ولتاز یا V رنگ مشکی G یا گراند رنگ قرمز C دیتا + زرد وD یا دیتا منفی نارنجی است الان با باز کردن کیبیورد خراب یا سیم ندارند من بدون استفاده بازر با همان نقشه V.C.G.D رنگ بالا هر کدام راسر جای خود لحیم می کنم و جواب هم می دهند با تشکر از همکاران

درود
بله دوست گرامی شما تمام راه را رفتید
شما سیمهایی که خریداری کردی را باید رنگبندی V,g,D,C را بدست آوردی که بدست اوردید
حالا روی برد کیبورد هم علامت اختصاری نوشته شده V,g,D,C
هر رنگ را به سر جای خودش توی برد لحیم کنید
مثلا اگه سیم شما v مشکی هست باید سیم مشکی را به جای v روی برد لحیم کنید

abc_ramak

کاربر
2013-05-21
3
0
با اهم متر رنگ سیم ها رو تشخیص دادم و روی برد لحیم کردم..اما درست نشد...وقتی روشن میکنم چراغای کیبورد چند بار چشمک میزنن ولی خطای پیدا نشدن کیبورد میده...
اگه آی سی سوخته باشه چطور میشه فهمید؟

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,419
ایران
با اهم متر رنگ سیم ها رو تشخیص دادم و روی برد لحیم کردم..اما درست نشد...وقتی روشن میکنم چراغای کیبورد چند بار چشمک میزنن ولی خطای پیدا نشدن کیبورد میده...
اگه آی سی سوخته باشه چطور میشه فهمید؟

درود
دوست عزیز شما باید کامل و واضح مشکل خودتون را بیان کنید
این اولین پست شماست
لذا باید بگید کیبردتون چیه ؟
USB هست یا PS/2؟؟
مشکلش چی بوده؟؟

abc_ramak

کاربر
2013-05-21
3
0
ps2 هست...سیمش قطع شده بود و عوضش کردم طبق راهنمایی همین پست..بقیه مشکلم که عرض کردم...

سوالم اینه که چطور میشه فهمید آی سی سوخته؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,419
ایران
اگر ایسی قیری سوخته باشه که دیگه کاری از دست شما بر نمی اد
ولی اگر خازن و یا مقاومت روی برد ایراد پیدا کرده باشه براحتی پیدا میشه
در اخر باید مطمئن شوید اتصالات سیم به برد را درست وصل کرده باشید
ضمنا هر کیبوردی دارای دو برد هست
یکی برد الکتریکی و یکی برد شیشه ای
برد شیشه ای را با الکل کاملا تمیز کنید
در آخر کیبورد را ببندید
اگه کلا هیج کلیدی کار نکرد باید ببنید کجای کارتون ایراد داره
ولی اگه بعضی کلیدها کار میکنه و بعضی کار نمیکنه باید توی همون برد شیشه ای جایی قطعی داشته باشه
که با اهمتر و تست بوق میشه پیداش کرد و با سیم نازک یا ماژیک کربن اتصال را درست کرد

abc_ramak

کاربر
2013-05-21
3
0
ممنون از پاسختون
اتصالات سیم که طبق راهنمایی همین پست انجام دادم و هیچ مشکلی نداره...
خازن و مقاومت هم سالم هستن..
خودم احتمال میدم آی سی سوخته باشه...
خطای پیدا نشدن کیبورد میده...اما موضوع اینه که چراغای کیبورد موقع روشن شدن 3 بار چشمک میزنن...این منطقیه؟!

monarch_amir

کاربر
2014-01-30
1
1
با سلام من کیبوردم neco است و دارای دو پرت usb و ps2 و یک پورت یو اس بی روی کیبورد میباشد . در کل مشکل من اینه که اصلا به کیبورد برق نمیاد و سیستم اصلا شناساییش نمیکنه . لطفا در مورد خازن و مقاومت و نوع و تست آنها یکم توضیح بدین ممنون میشم . :worrieds:

بالا