آی پی امداد
abtahi

تاپيك پرسش و پاسخ در مورد آمپلیفایرها

غزال

Remembering
ناظم انجمن
2012-03-18
10,107
80,041
درود بر استاد غزال عزیز.

ابتدا از لطف شما به بنده سپاسگزارم.

باید عرض کنم کلیه ترانس های حلقوی به همراه پل دیود و خازن های صافی را یکجا بفروش رساندیم و از این بابت مشتری هم قیمت ناچیزی بابت تغییرات متحمل شد. ( حتی در همین انجمن آگهی فروش دادم ).

اما در خصوص راهکار جنابعالی تشکر میکنم و بسیار خرسندم که همواره کار آموز خود را از تجربیات ارزشمند خود بی نصیب نمی گذارید.

سوال : آیا جهت چرخش سیم پیچ برای کاهش ولتاژ ثانویه بایستی برعکس پیچش ترانس باشد یا خیر ؟

همیشه سلامت و شاد باشید.

درود

اگر پست مربوطه را بدقت مطالعه میکردی ابهام و سوالی باقی نگذاشتم .
بدون توجه به جهت سیم‌پیچ ، باید سیم پیچی بشه و نهایتا با ثانویه مورد نظر سری کنید .

حالا اگه دیدید که ولتاژ برخلاف خواسته شما ، کاهش یا افزایش دارد باید سر و ته سیم‌پیچ اضافی را جابجا کنید.

اگه یکبار تجربه کنید کافیه که برای همیشه از تجربیات همون یکبار استفاده کنید.
ضمنا قطعات اوراقی ، برای تعمیرکار ، به اندازه طلا با‌ارزشه.
بنابرین هرگز اوراقی رو نفروش.
اگر نمیفروختی از موقعیتی که بسادگی حاصل نمیشه برای کسب تجربیات بسیار بسیار ارزنده استفاده میکردی.

ولی در قبال مبلغ ناچیز ، موقعیت بزرگ و بینظیری را از دست دادی.
خصوصا که ترانس حلقوی بسیار بسیار با ارزش است.

سپاس

alikarrimian

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-30
38
21
43
اصفهان
درود

تا جایی که در خصوص این مدل بخاطر دارم باید از ترانسی با ولتاژ پایین‌تر استفاده کنید.

سپاس
سلام و درود فراوان مشکل این باند که آورده بودند و خش خش میکرد با کلی وقت گذاشتن بر طرف شد خازن های روی برد به علت باد کرده گی تعویض کرده بودم و با ایکنه جنس مرغوب هم استفاده کرده بودم بازم صدای خش خش زیادی میداد و درایور ها به شدت داغ میکردن به خازها شک کردم یکی یکی از مدار بیرون کشیدم و با خازن سنج تست کردم دیدم بله خازن های نو مقدار مقاومت داخلیشون بعضی ها بسیار بالا بود و ظرفیت آنها هم با خود خازن فرق میکرد مثلا 22 میکرو چندتاش 2 پیکو بود همین ها باعث خرابی بودن که با تعویض و تست خازن های جدید که همه در یک سطح مقاومتی و ظرفیت هم در یک سطح باشه ایراد بر طرف گردید

• Sad
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

mahdi1466

کاربر vip
vip
کاربر
2024-07-28
4
0
بندر عباس
سلام خدمت اساتید محترم یه اکو امپلی مدل تندر برام اوردن مشکل نداشتن امپلی هس تمام ترانزیستوراهم چک کردم مشکلی ندارن میشه لطفا راهنمایی کنین مشکل

پیوست‌ها

• 511.3 کیلوبایت بازدیدها: 7

Autoday

VIP PLUS
VIP PLUS
کاربر
2019-08-02
115
115
58
خراسان رضوی مشهد
سلام به اساتید یه آمپلی فایر پاناتک دارم ولتاژ تغذیه درست ولتاژ بیس و کلکتور امیتر ترانزیستور قدرت درست ولوم عوض کردم کلید ها سالم ایسی 4558 تعویض کردم سالم مقدار ولت ایسی درست مقاومت تو مسیرش سالم مدار شارژ قلع کردم شستشو دادم برد تحت فشار قرار دادم نشد خازن ها رو تست کردم

با ایراد.... روشن میشه ولی صدا نداره
آمپلی فایر نو میباشد

دستم مرطوب کردم رو درایور گذاشتم ببینم فن داره پروتک میشه

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا