آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بوت نشدن لپ تاپ لنوو e540

keyvan_93

کاربر vip
کاربر
2013-05-17
16
23
سلام یه لپ تاپ لنوو e540 دارم که چند وقتی هست موقعی که فیش شارژر رو جدا میکنم و بعد وصل میکنم بوت نمیشه باید چندین بار فیش رو جدا کنم و وصل کنم تا بوت بشه و روشن بشه و بعد بوت شدن تا زمانی که فیش شارژر به لپ تاپ وصل باشه هیچ مشکلی نداره و روشن میشه . ممنون میشم راهنمایی کنید

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
سلام یه لپ تاپ لنوو e540 دارم که چند وقتی هست موقعی که فیش شارژر رو جدا میکنم و بعد وصل میکنم بوت نمیشه باید چندین بار فیش رو جدا کنم و وصل کنم تا بوت بشه و روشن بشه و بعد بوت شدن تا زمانی که فیش شارژر به لپ تاپ وصل باشه هیچ مشکلی نداره و روشن میشه . ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام
باطری سیموس افت ولتاژ داره تعویض کنید مشکلتون حل میشه ضمنا بایاس رو هم به آخرین ورژن آپدیت کنید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
سلام. شارژر لپ تاپ اورجینال هست؟ این ایراد چندتا دلیل میتونه داشته باشه یکیش رو که دوستمون گفتند ولی من مورد مشابه داشتم که شارژر خراب بوده و به مرور کلا دیگه روشن نمیشده. شارژر های غیر اورجینال گاهی افت جریان یا ولتاژ پیدا میکنن و به مرور بدتر میشن و کلا باید عوض بشن. در مواردی که شارژر اورجینال باشه این اتفاق احتمالا به ندرت رخ بده. اگر شارژر دیگر دم دست دارید با اون هم یک تست بگیرید

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
529
بوشهر
درود بر شما و دیگر دوستان
جدا از پیشنهادات و راهنمایی های دوستان
بوت نشدن(تصویر نداشتن) و نو پاور بودن(روشن نشدن) دو مقوله جداست
گفتین بوت شه و روشن بشه
ولی برعکسه روشن میشه و بعد باید بوت شه
اگر اشتباه نوشتاریه اینم مشخص کنید تا دوستان بتونن بیشتر ارهنماییتون کنن

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
توی این سری و یکسری مدل دیگه به محض اینکه باطری سیموس یک ذره ولتاژش کاهش پیدا میکنه لپ تاپ شروع میکنه به اینجور بازی ها و زمانی ولتاژ باطری بیشتر کاهش پیدا میکنه لپ تاپ دیگه روشن نمیشه البته فقط این دلیلش نیشت بایاس و شارژر دیسکانکتی چیپ ها و...هم میتونه باعث این مشکل شه

keyvan_93

کاربر vip
کاربر
2013-05-17
16
23
سلام
باطری سیموس افت ولتاژ داره تعویض کنید مشکلتون حل میشه ضمنا بایاس رو هم به آخرین ورژن آپدیت کنید
دوست عزیز باطری سیموس رو با یه نو تعویض کردم و بایوس هم به اخرین ورژن که تو سایت لنوو بود اپدیت کردم هنوز مشکل پا برجاست یه عکس هم پیوست میکنم ارور رو نگاه کنید بعد چند بار که سوکت شارژر رو وصل و جدا میکنم و در نهایت بوت میشه این ارور رو میده ممنون از اینکه وقت میزارید

پیوست‌ها

• 229.9 کیلوبایت بازدیدها: 23
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

keyvan_93

کاربر vip
کاربر
2013-05-17
16
23
سلام. شارژر لپ تاپ اورجینال هست؟ این ایراد چندتا دلیل میتونه داشته باشه یکیش رو که دوستمون گفتند ولی من مورد مشابه داشتم که شارژر خراب بوده و به مرور کلا دیگه روشن نمیشده. شارژر های غیر اورجینال گاهی افت جریان یا ولتاژ پیدا میکنن و به مرور بدتر میشن و کلا باید عوض بشن. در مواردی که شارژر اورجینال باشه این اتفاق احتمالا به ندرت رخ بده. اگر شارژر دیگر دم دست دارید با اون هم یک تست بگیرید
درود به شما...شارژر اصلی است و برای اطمینان خاطر با دو تا دیگه شارژر هم امتحان کردم و نشد

• Like

keyvan_93

کاربر vip
کاربر
2013-05-17
16
23
توی این سری و یکسری مدل دیگه به محض اینکه باطری سیموس یک ذره ولتاژش کاهش پیدا میکنه لپ تاپ شروع میکنه به اینجور بازی ها و زمانی ولتاژ باطری بیشتر کاهش پیدا میکنه لپ تاپ دیگه روشن نمیشه البته فقط این دلیلش نیشت بایاس و شارژر دیسکانکتی چیپ ها و...هم میتونه باعث این مشکل شه
دوست عزیز باطری سیموس نو کردم

• Like
بالا