آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اپتوکوپلر در پاور چیست و چه کاری میکنند

tohid2010

کاربر
2010-08-22
55
146
سلام
ای سی سوئیچینگ و اوپتو کوپلر در پاور چیست و چه کاری میکند اگه میشه یک تصویری از ان را قراربدین
ترانزیستور و موس فیت در پاور چه فرقی با هم دارن و کارشان چیه و اگه میشه تصویری از ان را قرار بیدن

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,032
اصفهان
سلام
ای سی سوئیچینگ و اوپتو کوپلر در پاور چیست و چه کاری میکند اگه میشه یک تصویری از ان را قراربدین
ترانزیستور و موس فیت در پاور چه فرقی با هم دارن و کارشان چیه و اگه میشه تصویری از ان را قرار بیدن
با سلام
دوست عزیز اپتو کوپلر در منابع تغذیه چندین کار برد دارد یکی این است که اگر خرابی در خروجی باشد باعث می شود نوسان کننده ورودی قطع در نتیجه دستگاه خاموش شده از صدمات بیشتر جلوگیری می کند و دیگر استفاده کنترل ولتاژ خروجی است و کار ترانزستور نوسان کردن و اعمال آن به سیم پیچ اولیه که در ثانویه ولتاژی تولید شده که بعد از عبور از دیود دی سی شده و بقیه توضیحات را خودتان می دانید
با تشکر

mehrdada

کاربر
2010-02-06
75
285
باسلام خدمت دوستان جواب همکارمان جامع بودتوضیح بیشراینکه ترانزیستور فت ازنظرکارائی شبیه ترانزیستورمعمولی بوده بادقت بیشتروحساس تروازنظرشکل ظاهری.فت دارای پایه هائی بنام های سورسsودرینdوگیتGمیباشد وترانزیستورمعمولی .بیسBوکلکتورCوامیترEمیباشد

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,636
اصفهان
به نام خدا

سلام دوست عزیز. دوستان توضیح دادند، استفاده کنید.
اما یکی از کارهای دیگر اپتی کوپلر ارتباط دادن قسمت اولیه و ثانویه تغذیه میباشد.
به این صورت که وقتی ولتاژ خروجی تغذیه مثلا بالا باشد مدار ایرور آمپلیفایر تغذیه در صدد کم کردن آن بر آمده و فرمانی را به قسمت اولیه تغذیه میفرستد تا ولتاژ را کم کند. منتها چون تغذیه باید ایزوله باشد و ارتباط مستقیم بین اولیه و ثانویه نباید باشد اپتی کوپلر این کاررا انجام میدهد.
کار دیگر آن فرستادن اطلاعات صوت و تصویر در مدارهایی است که تغذیه آنها ایزوله نیست. مثل تلویزیونهای قدیمی با تغذیه رگولاتوری که اطلاعات ورودی از طریق av توسط اپتی کوپلرهای مخصوص ارسال شده و به جنگل میرفت.
توضیح اینکه اپتی کوپلرهای صوتی و تصویری را نمیتوان در مدارهای تغذیه سویچینگ به کار برد.
خلاصه اپتی کوپلر یک پل ایزوله است بین قسمت hot و cold یک تغذیه یا ورودی و خروجی یک فرمان یا اطلاعات در یک دستگاه.
دوستان بحث را ادامه داده و اطلاعات خود را بگذارند.

09718

کاربر
2011-10-03
39
129
شیراز
www.ecg1.blogfa.com
اقا ترو خدا یکی به من کمک کنه بدجوری گیرم چند تا مدار پاور هست که همش یه مشکل داره اونم اینه که همش یه صدای تق تق توش میاد و همش قطع و وصل میشه من خودم حدسم اینه که داره جریان میکشه همه خازناشم چک کردم همه سالمه در ضمن از ای سی 3842 استفاده کرده خواهش میکنم کمک کنین :212:

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,085
سلام
با سلام
موسفت در پاور عمل سوئیچ سریع رو انجام میده(fast switching)

سمت چپی عکس اپتوکوپلر که دوستان توضیح دادن

پیوست‌ها

• 9.4 کیلوبایت بازدیدها: 1,106
  • 4.9 کیلوبایت بازدیدها: 1,124
آخرین ویرایش:

asad1

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-01
188
1,045
با سلام خدمت دوستی که خیلی گیره!
دقت کن ببین برد مصرف کننده که بعداز پاورت هست مشکل نداره ؟اگه دستگاهت رسیور هست و اینجوری که گفتم باشه یه برد سالم بذاری جای پاور میبینی که همین هم صدای تیک تیک میده .

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,032
اصفهان
اقا ترو خدا یکی به من کمک کنه بدجوری گیرم چند تا مدار پاور هست که همش یه مشکل داره اونم اینه که همش یه صدای تق تق توش میاد و همش قطع و وصل میشه من خودم حدسم اینه که داره جریان میکشه همه خازناشم چک کردم همه سالمه در ضمن از ای سی 3842 استفاده کرده خواهش میکنم کمک کنین :212:
با عرض سلام
عزیزم آیا ولتاژ های خروجی کم و زیاد میشود ؟
در این صورت آیسی TL431 خراب شده و یا خازن تغذیه آی سی UC3842 ، اول خازن را تعویض نمایید .
قربان شما

09718

کاربر
2011-10-03
39
129
شیراز
www.ecg1.blogfa.com
خیلی ممنون که به این زودی جواب دادین ولی استاد بزرگوار من همشو عوض کردم ولی بازم جواب نداد همون جوری میشه در ضمن همشون بر ایفون کوماکس هست راستی داخل یه برد مشابه دیو زنر ثانویه رو عوض کردم درست شد حالا بقیشونو نمیدونم الان دهفته هست دارم شب تا صبح روش کار میکنم از این مدارا زیاد دارم هر چیزی که به ذهنتون میرسه بگین من انجام میدم بازم ممنون که اینهمه لطف دارین و زود جواب میدین:32000000:

alireza geram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-04
230
825
پاناسونیک کاشان
در منابع تغذیه سوییچینگ که بعد از وصل شدن به برق صدای تیک تیک میکند یا پاور نمیکند بیشتر موارد با تعویض آی سی 8پایه 3842یا 3844 -7552یا موارد مشابه ایراد رفع میشود بعضی مواقع هم با تعویض خازن الکترولیتی که ممکنه نشتی پیدا کرده و پایه های آن به آی سی منتهی میشود ایراد رفع میگردد.

بالا