آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: استارت پی در پی مادربرد asrock P75 Pro3

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,206
صومعه سرا
شماره ای سی pwm رو دارید.دیتا شیتش رو چک کنید ببینید مقاومتی که میگید به چه پایه ای منتهی شده.شما برد ویو رو که دارید فرقی ب نقشه نمیکنه.
همه اینها قبلش چک کردن دستگاه با سی پی یو و رم مطمئن هست.

آخرین ویرایش:

Arty.mp

کاربر
2018-09-17
19
21
ایران
سلام کدوم قسمت ها؟ میشه راهنمایی بفرمایید
فقط رو پین ریست به هیچ عنوان ولتاژی نیس چه در حالت استندبای و چه هنگام روشن کردن

ببینید مادربورد چون روشن و خاموش میشه ینی عمل سوییچ شدن برق از قسمت سوییچ پاور یا ریست نیست...چون خود مدار مادربورد چیزی برای کنترل اتومات اون مسیر نداره...این قطعی ممکنه از افت ولتاژ یک قسمت راه‌انداز از هر طبقه باشه.
این مین دوتا بایاس داره یا یکی؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamedtmi

hamedtmi

کاربر vip
کاربر
2016-09-08
82
23
شماره ای سی pwm رو دارید.دیتا شیتش رو چک کنید ببینید مقاومتی که میگید به چه پایه ای منتهی شده.شما برد ویو رو که دارید فرقی ب نقشه نمیکنه.
همه اینها قبلش چک کردن دستگاه با سی پی یو و رم مطمئن هست.

اون مقاومت به همراه یه خازن وصله به خروجی فاز 2
و در صورتی که من مادربرد رو با اتصال سبز مشکی روشن کنم میسوزه
الانم هم مقاومت و هم خازن رو عوض کردم و تازه رسیدم خونه اول
pwm ولتاژ en و 5 و 12 ولت ورودی خودش رو داره و داغ میکنه و هیچ ولتاژی روی فت ها نیست
ممکنه فت یکی از فاز ها سوخته باشه و این مشکل پیش اومده باشه

آخرین ویرایش:

hamedtmi

کاربر vip
کاربر
2016-09-08
82
23
ببینید مادربورد چون روشن و خاموش میشه ینی عمل سوییچ شدن برق از قسمت سوییچ پاور یا ریست نیست...چون خود مدار مادربورد چیزی برای کنترل اتومات اون مسیر نداره...این قطعی ممکنه از افت ولتاژ یک قسمت راه‌انداز از هر طبقه باشه.
این مین دوتا بایاس داره یا یکی؟؟

سلام فقط یک بایاس داره
ببینید من اصلا ولتاژ vcore ندارم فقط همون 12 ولت atx میاد
pwm ولتاژ en و 5 و 12 ولت ورودی خودش رو داره و داغ میکنه و هیچ ولتاژی روی فت ها نیست
فقط نمیدونم چرا ولتاژ تحریک روی پایه گیت دو تا ماسفت طبق عکس میاد
یه ای سی هم هست کنار مدار pwm به اسم rt9045 که طبق دیتاشیتش ولتاژ ورودی و ولتاژ رفرنسش هست ولی ولتاژ خروجی نداره
و اون فت فاز سوم که ولتاژ تحریک براش نمیاد نمیدونم چرا هر سه پایه اش نسبت به هم بوق میزنن فت رو دراوردم سالم بود و متوجه شدم هر سه پایه مادربرد که فت روش میشینه اتصال کوتاهه Untitled.png

آخرین ویرایش:

F.parh

کاربر
2019-04-24
39
17
سلام ببین چندتا فاز داره مادربرد هر فاز یدونه ایسی درایور داره احتمالا مشکل از ایسی درایورهات باشه

• Like

F.parh

کاربر
2019-04-24
39
17
اون ایسی RT9045 فکر کنم ایسی رم باشه که ورودی ۱.۵ولت وخروجی ۷۵/باید داشته باشه رو پایه سه وچهار و پایه ۵ تا ۸ هم ولتاژهاش برابره فقط پایه دو گرنده

• Like

hamedtmi

کاربر vip
کاربر
2016-09-08
82
23
سلام ببین چندتا فاز داره مادربرد هر فاز یدونه ایسی درایور داره احتمالا مشکل از ایسی درایورهات باشه

سلام کلا 3 تا فاز سی پی یو داریم فک نکنم چون پایه LGATE فاز سوم اتصال کوتاه و احتمالا ای سی PWM سوخته

hamedtmi

کاربر vip
کاربر
2016-09-08
82
23
اون ایسی RT9045 فکر کنم ایسی رم باشه که ورودی ۱.۵ولت وخروجی ۷۵/باید داشته باشه رو پایه سه وچهار و پایه ۵ تا ۸ هم ولتاژهاش برابره فقط پایه دو گرنده

بله همینطوره و این ولتاژ ها رو باید داشته باشه که فقط ولتاژ خروجی نداره
به این نتیجه رسیدم تو مین همین ای سی مشکل داره
و قسمت ولتاژ VCORE که باید راه اندازی شه

آخرین ویرایش:

hamedtmi

کاربر vip
کاربر
2016-09-08
82
23
یه سوالی که برام پیش اومده اینه
اگه فت یک فاز بسوزه امکان داره ولتاژ vcor phase رو pwm تولید نکنه؟

الان برای این ای سی pwm من vcor هر فازش اول میاد تو سر یه خازن و از اونجا میره سمت ماسفت ها

Cap.PNG

آخرین ویرایش:
بالا