آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کم بودن ولتاژ در سیم سبز پاور ویرا 600 واتی ( 200 وات واقعی )

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
باز هم ویرا !
دوستان محض تجربه خدمتتان عرض میکنم اگر پاور ویرا خریدید ( حتی صفر) حتما یک کاری را انجام دهید تمام پایه ها را بدون استثنا مجدد لحیم کنید منتاژگران این پاور ، به خاطر اینکه براشون به صرفه تمام شود بسیار بسیار کم قلع مصرف میکنند و با این وجود بعد از مدتی این پاور دچار قلع مردگی میشود
دوست گرامی شما هم همین کار را انجام دهید و نتیجه را اعلام کنید
فقط دو نکته را توجه کنید
1- مواظب باشید در حین کار جایی اتصال کوتاه نشود
2- پس از تمام شدن کار با اسپری خشک یا تینر 10000 یا 20000 مرغوب برد را شستشو دهید
موفق باشید

GREEN_DAY

کاربر
2010-06-19
232
557
ایران
با درود
باز هم ویرا !
دوستان محض تجربه خدمتتان عرض میکنم اگر پاور ویرا خریدید ( حتی صفر) حتما یک کاری را انجام دهید تمام پایه ها را بدون استثنا مجدد لحیم کنید منتاژگران این پاور ، به خاطر اینکه براشون به صرفه تمام شود بسیار بسیار کم قلع مصرف میکنند و با این وجود بعد از مدتی این پاور دچار قلع مردگی میشود
دوست گرامی شما هم همین کار را انجام دهید و نتیجه را اعلام کنید
فقط دو نکته را توجه کنید
1- مواظب باشید در حین کار جایی اتصال کوتاه نشود
2- پس از تمام شدن کار با اسپری خشک یا تینر 10000 یا 20000 مرغوب برد را شستشو دهید
موفق باشید

با دورود بی پایان خدمت استاد امجدی

لحیم ها رو تجدید کردم و ولتاژ به 3.92 رسید باز هم ولتاژ کم است . :(

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
وقتی ولتاژ استندبای داری (البته باید 5 ولت باشد ولی 5/13 ولت قابل قبول میباشد) یعنی ترانزیستور ماسفت واقع در هیت سینگ اول سالم است
شما باید عیب را در هیت سینگ دوم بگردید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

عکسهای واضح و روشنی از سیم های آن با کانکتور 20 یا 24 پین نیز قرار بده و حتی شماره ترانزیستورهای هیتسینگ اول و دیودهای دوبل پروات هیت سینگ دوم را همچنین قید کن تا راحتتر هم تحلیل و راهنمایی شود

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
این سیم سبز که شما میگویی ولتاژ کم است آیا همان سیمی هست که به سیم مشکی متصل میکنی پاورت روشن میشود؟
یا یک سیم دیگر است توضیح بده
سیم سفید 5 - و سیم آبی 12- را ولت راداری؟

دکتر احسان

کاربر
2012-03-08
107
2,745
همدان
با سلام
پاورهای ویرا ،پاسکال و TSG به خصوص در ورژن های قدیمی مشکل ضعف کلی در طراحی دارند.و پس از مدتی به دلیل ضعف ترانس چاپر توانای جریان دهی خود را از دست میدهند در حالی که ولتاژها کاملا طبیعی است و تمام خازن ها سالمند.
برای امتحان مقاومتی 5 تا 10 اهمی با توان بالا روی 12 و 5 و3.3 بگذارید و از پاور جریان بکشید.اگه ریستارت کرد پاورو اسقاط کن!

GREEN_DAY

کاربر
2010-06-19
232
557
ایران
باسلام
این سیم سبز که شما میگویی ولتاژ کم است آیا همان سیمی هست که به سیم مشکی متصل میکنی پاورت روشن میشود؟
یا یک سیم دیگر است توضیح بده
سیم سفید 5 - و سیم آبی 12- را ولت راداری؟

سلام
بله همان سیم سبز که به مشکی میزنی و پاور روشن میشه سیم سبز ولتاژ آن پایین است
ولتاژ -5 و -12 رو دارم .

بالا