آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک برای تعمیر اب گرمکن گازی

fateh fan

کاربر
2010-09-05
7
29
سلام لطفا پس از بستن شیر اصلی گاز مهره ماسوره های لوله آب سرد وگرم را باز و با درپوش مسدود سپس آبگرمکن را ازدیوار جدا کرده و پس از جدا کردن قسمت مبدل حرارتی (قسمتی لوله مارپیچ است )را در داخل یک تشت قرار داده به اندازه یک لیوان جوهر نمک توسط یک قیف کوچک به داخل لوله بریزید پس از 30 دقیقه شلنگ آب شهری را به یک سر لوله وصل آب را تا انتها باز کنید پس از دو سه بار تکرار لوله تمیز میشود این سرویس سالیانه ودر صورت لزوم شش ماه یکبار لازم است ///// موفق باشید

DR sadvand

کاربر
2010-09-17
1
4
دوستان سلام
من همین امروز تو سایت عضو شدم

اب گرم کن ما هم بعضی وقت ها ( که تازگی ها بیشتر هم شده ) خود به خود خاموش می شه . مدلش هم سپهر الکتریکه ، همین چد ماه پیش گرفتیمش !!!
یعنی شمعکش هم خاموش میشه !
قبلا از کمک شما متشکرم

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,453
تو همین نزدیکی ها
دوستان سلام
من همین امروز تو سایت عضو شدم

اب گرم کن ما هم بعضی وقت ها ( که تازگی ها بیشتر هم شده ) خود به خود خاموش می شه . مدلش هم سپهر الکتریکه ، همین چد ماه پیش گرفتیمش !!!
یعنی شمعکش هم خاموش میشه !
قبلا از کمک شما متشکرم
سلام
دوست عزیز در ورودی گاز به ابگرمن فیتلر هست ان را پاک کنید که سوراخهای ان نگرفته باشد و ممکن است ترموکبل ان و در انتهای ترموکوبل سیم پیچ نیز خراب باشد

fateh fan

کاربر
2010-09-05
7
29
سلام لطفا مبدل حرارتی (لوله های مارپیچ آب) را با دی اسکلر یا جوهر نمک چندین مرتبه بشویید

mfpatc

کاربر
2010-10-04
5
13
افت فشار آب گرم خروجی

سلام وخسته نباشید

چند وقتی است که به منزل جدیدی نقل مکان کرده ام
آبگرمکن دیواری سوزان مدل s350 است فشار آب سرد ورودی به منزل خیلی خوب است ولی فشار آب خروجی گرم بسیار افت دارد و هرچه قدر که شیرها از آبگرمکن دورتر می شوند این افت فشار بیشتر می شود.

لطفا در صورت امکان برای راهنمایی از شکل استفاده نمایید.

ممنون

آخرین ویرایش:

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام وخسته نباشید

چند وقتی است که به منزل جدیدی نقل مکان کرده ام
آبگرمکن دیواری سوزان مدل s350 است فشار آب سرد ورودی به منزل خیلی خوب است ولی فشار آب خروجی گرم بسیار افت دارد و هرچه قدر که شیرها از آبگرمکن دورتر می شوند این افت فشار بیشتر می شود.

لطفا در صورت امکان برای راهنمایی از شکل استفاده نمایید.

ممنون

سلام

دوست عزيز وقتي فشار آب ورودي شما خوب هست پس شما يك نقطه مسدود شده داريد.

ابتدا لوله ورودي آب را باز كنيد و ف ي ل ت ر ورودي را چك كنيد.

از باز بودن شير آب ورودي هم اطمينان حاصل كنيد.

اگه اينا جوابگو نبود و مشكلي نداشتي برو سر وقت خروجي آب.
خروجي آب از آبگرمكن رو باز كن و يه سطل بزار زيرش ، شير آب ورودي رو باز كن ببين خروجي آب چطوره.

دو حالت داره:
1 - اگه خوب بود بايد لوله كشي و سر مغزي هاي شير ها رو چك كني.
2- اگه خوب نبود بايد مبدل آبگرمكن رو با اسيد ديسكيلر شستشو كنيد.

موفق باشيد.

آخرین ویرایش:

mfpatc

کاربر
2010-10-04
5
13
سلام

دوست عزيز وقتي فشار آب ورودي شما خوب هست پس شما يك نقطه مسدود شده داريد.

ابتدا لوله ورودي آب را باز كنيد و ********** ورودي را چك كنيد.

از باز بودن شير آب ورودي هم اطمينان حاصل كنيد.

اگه اينا جوابگو نبود و مشكلي نداشتي برو سر وقت خروجي آب.
خروجي آب از آبگرمكن رو باز كن و يه سطل بزار زيرش ، شير آب ورودي رو باز كن ببين خروجي آب چطوره.

دو حالت داره:
1 - اگه خوب بود بايد لوله كشي و سر مغزي هاي شير ها رو چك كني.
2- اگه خوب نبود بايد مبدل آبگرمكن رو با اسيد ديسكيلر شستشو كنيد.

موفق باشيد.

دوست عزیز با تشکر از راهنماییتان.

بنده همانطوری که فرموده بودید ورودی آب سرد و گرم رو چک کردم، ظاهرا مشکلی ندارند

آیا ممکن است مشکل مربوط به سیستم لوله کشی منزل باشه؟

منظورم اینه که داخل لوله رسوب به وجود آمده باشه؟در این صورت راه حل چیست؟

باتوجه به اینکه لوله ها فلزی و توکار هستند و آب منطقه به شدت دارای املاح می باشد.

با تشکر

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
دوست عزیز با تشکر از راهنماییتان.

بنده همانطوری که فرموده بودید ورودی آب سرد و گرم رو چک کردم، ظاهرا مشکلی ندارند

آیا ممکن است مشکل مربوط به سیستم لوله کشی منزل باشه؟

منظورم اینه که داخل لوله رسوب به وجود آمده باشه؟در این صورت راه حل چیست؟

باتوجه به اینکه لوله ها فلزی و توکار هستند و آب منطقه به شدت دارای املاح می باشد.

با تشکر

سلام

ابتدا شما به اين سوالات من جواب بدين...

1- اختلاف فشار بين آب سرد و گرم چقدر است خيلي كم يا اينكه زياد فرقي نداره؟

2- آبگرمكن رو چند ساله خريدين و آخرين بار كي سرويس شده؟

3- وقتي لوله خروجي آب از آبگرمكن رو باز كردين آب رو به جريان انداختين تا ببينيد روشن ميشه يا نه؟

ج1- اگه اختلاف فشار زياد نيست يا فشار آب براي روشن كردن آبگرمكن كمه يا آبگرمكنتون نياز به سرويس داره

ج2- اگه از خريد آبگرمكنتون 1 يا 2 سال گذشته و به گفته خودتون آب منطقه املاح داره نياز به سرويس داره

ج3- اگه آبگرمكن روشن نشد نياز به سرويس داره و اگه روشن شد اين كار رو بكن:

- برو نزديك ترين شير رو باز كن اگه روشن نشد مغزي شير رو باز كن تا آب بدون هيچ مزاحمتي از شير خارج بشه

- اگه روشن شد كه اشكال از مغزي بوده
- اگه روشن نشد ديگه شك نكن واسه سيستم لوله كشي ساختمونه

موفق باشي

parsnia

کاربر
2010-11-02
1
2
ضمن عرض سلام خدمت دوستان
بنده يك آبگرمكن ديواري دارم الان حدود 3 روز است كه روشن نمي شود گاهي شمعك روشن مي شود ولي شعله شمعك كم است و بعد از چند بار تلاش آبگرمكن روشن شد و اب هم گرم كرد ولي دوباره خاموش شد و هر بار كه سعي مي كنم حتي شمعك روشن بشود روشن نمي شود چه بايد كرد انگار گاز كم به شمعك مي رسه و يا مسئله ديگري داشته باشه لطف كنيد منو راهنمائي كنيد با تشكر محمد.

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
ضمن عرض سلام خدمت دوستان
بنده يك آبگرمكن ديواري دارم الان حدود 3 روز است كه روشن نمي شود گاهي شمعك روشن مي شود ولي شعله شمعك كم است و بعد از چند بار تلاش آبگرمكن روشن شد و اب هم گرم كرد ولي دوباره خاموش شد و هر بار كه سعي مي كنم حتي شمعك روشن بشود روشن نمي شود چه بايد كرد انگار گاز كم به شمعك مي رسه و يا مسئله ديگري داشته باشه لطف كنيد منو راهنمائي كنيد با تشكر محمد.

سلام دوست عزيز

اگه شعله شمعك كمه بايد مجموعه پيلوت باز بشه و با آب خوب شسته بشه چون وقتي شمعك شعله كوتاهي داشته باشه ، وقتي به ترموكوپل ميخوره در حالتي كه شير آب باز نيست خوبه ولي وقتي شما شير آب رو باز ميكنيد شعله پيلوت كم ميشه و ترموكوپل احساس ميكنه كه شعله اي وجود نداره و برق بوبين رو قطع ميكنه.

بالا