آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک برای تعمیر اب گرمکن گازی

shahab88

کاربر
2009-07-05
1
4
با سلام اقا آبگرمکن ما گازی وقتی که اب باز میکنی روشن میشه ولی آب گرم نمی کنه (شعله هاش کمه) چه جوری درستش کنم ؟ خودشم خود بخود اینجوری شده . قربون معرفتتون

قیصر

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-21
3,028
29,119
با سلام اقا آبگرمکن ما گازی وقتی که اب باز میکنی روشن میشه ولی آب گرم نمی کنه (شعله هاش کمه) چه جوری درستش کنم ؟ خودشم خود بخود اینجوری شده . قربون معرفتتون
ما سوره را تعويض كنيد.گاز ورودي را برسي كنيد.

royalzm

کاربر
2009-04-17
4
8
رادياتور آبگرمكن را باز كن بعدبا محلولهاي رقيق لوله بازكني(معروف به چنته)انرا رسوبگيري كن

آخرین ویرایش:

mehdi2222

کاربر
2008-03-31
1
3
سلام دوستان عزیز یک ابگرمکن دیواری بوتان بی 15 که رسوب زدائی و تمام متعلقات مربوط به سیستم فرمان اب در قسمت چدنی سیستم اعم از دیافراگم میل فنر وکاسه همه روعوض کردم وسیستم روبستم وسیستم خوب کار میکرد تعمیرکار اومد وگفت از قسمت مشعل سیستم گاز میده وپیچ پائین مشعل روباز کرد وگفتم میربمش وکاری میکنم که دیگه گاز نده ولی متاسفانه قبلا با فشار اب کم کار میکرد ولی الانه بااینکه پمپ اب هم روشن هستش بازهم سیستم روشن نمیشه واگر روشن باشه یک کپی صدا میده ویک ابگرم همچی نیمه ولرم میاد ودیگه اب سرد فکرکنم ابن ابم هم از داخل همون مخزن کندتنسورش میاد که قبلا گرم بود ایا روشی یا راهی هست که بزبان ساده راهنمایی کنید تا سیسیتم رودرست کنم باتشکر

tirakhtor

کاربر
2009-12-21
6
13
مشکل تست وتعمیر

سلام وخسته نباشید

البته میدونم جای طرح سوال اینجا نیست .ولی فکر کنم سر در بیارید

من یک ابمیوه گیری دست دوم خریدم . موقع خرید طرف تست کرد کار می کرد البته موقع روشن خاموش کردن یکمی ایراد کرد ولی فهمیدم از کلیدش است بعد کلید رو در اوردم سیم رو به هم وصل کردم کار کرد .بعد **********م برد قسمت بالای میوه گیری شست . گذاشتم روش دیگه کار نکرد
1)به نظر من زغال کوچک شده . نمی دونم از کجا بدونم زغال موتور ایراد داره .زغال به موتور وصل میشه
2)شاید موتور سوخته یا سیم پیچ قطه شده تست موتور رو بلد نیستم
3)سیم که به برق وصل میشه به یک نمی دونم خازن -ترازیستور که 5 تا سر داره که دوسر به سیم برق وصل میشه از اون طرف سر دیگه یکی به کلید قطع وصل وغیره
4)سوکت سیمهای موتور در اوردم الان نمیدونم به کجا باید سیم ها رو وصل کنم . در مورد اون ترازیستور یا خازن نمی دونم چیه اگه میشه توضیح بدید چیه بعد من موقع به برق وصل کردن البته بعد از اینکه اول کار کرد بعد یهو کار نکرد سیم برق اتصال کرد (البته اتصال کردن ار طرف من بود ربطی به دستگاه نداشت). از کجا بدونم اون قطع که به سیم برق وصل خراب شده یا نه تست شو بلد نیستم

در هر یک از مشکلات اگه کسی اطلاعی داره به من کمک کنه خوشحال میشم
ببخشید پر حرفی کردم امیدوارم شاد باشید
دوست کوچک شما بابک

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
سلام وخسته نباشید

البته میدونم جای طرح سوال اینجا نیست .ولی فکر کنم سر در بیارید

من یک ابمیوه گیری دست دوم خریدم . موقع خرید طرف تست کرد کار می کرد البته موقع روشن خاموش کردن یکمی ایراد کرد ولی فهمیدم از کلیدش است بعد کلید رو در اوردم سیم رو به هم وصل کردم کار کرد .بعد **********م برد قسمت بالای میوه گیری شست . گذاشتم روش دیگه کار نکرد
1)به نظر من زغال کوچک شده . نمی دونم از کجا بدونم زغال موتور ایراد داره .زغال به موتور وصل میشه
2)شاید موتور سوخته یا سیم پیچ قطه شده تست موتور رو بلد نیستم
3)سیم که به برق وصل میشه به یک نمی دونم خازن -ترازیستور که 5 تا سر داره که دوسر به سیم برق وصل میشه از اون طرف سر دیگه یکی به کلید قطع وصل وغیره
4)سوکت سیمهای موتور در اوردم الان نمیدونم به کجا باید سیم ها رو وصل کنم . در مورد اون ترازیستور یا خازن نمی دونم چیه اگه میشه توضیح بدید چیه بعد من موقع به برق وصل کردن البته بعد از اینکه اول کار کرد بعد یهو کار نکرد سیم برق اتصال کرد (البته اتصال کردن ار طرف من بود ربطی به دستگاه نداشت). از کجا بدونم اون قطع که به سیم برق وصل خراب شده یا نه تست شو بلد نیستم

در هر یک از مشکلات اگه کسی اطلاعی داره به من کمک کنه خوشحال میشم
ببخشید پر حرفی کردم امیدوارم شاد باشید
دوست کوچک شما بابک
با سلام دوست عزیز اگر درب بالای شکسته روی درب یک زائده وجود دارد که میکروسویچ انرا فعال میکند شما میکرو سویچ را اتصال کوتاه کنید باید کار کند

tirakhtor

کاربر
2009-12-21
6
13
با عرض سلام وخسته نباشید

خیلی ممنون از اینکه به سوال من هر چند جاش اینجا نبود جواب دادید . از ته قلبم تشکر می کنم

ولی درب نشکسته ولی یه قطعه در محلی که شما گفتید وجود داره . حتما اتصال کوتا ه می کنم . ولی درب نشکسته حتی بدون وجود درب بالا موتور کار می کرد . ممکن چون موتور بدون بار کار کرده خراب شده .لطفا اگه میشه در مورد یک قطعه که 5سر داره 2سرش به دوشاخ وصل وسر دیگه یکی به کلید قطع و وصل وغیره توضیح واگه میشه تستشو هم بگید . در مورد تست موتور هم اگه بشه توضیح بدید

در اخر باز از شما بخاطر اینکه وقت گذاشتید وبه سوال من جواب دادید متشکرم.
دوست کوچک شما بابک

قیصر

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-21
3,028
29,119
نظر من هم همین است وقتی درب برداشته یا تعویض شود همین کلید اگر عمل نکند دستگاه روشن نمی شود. با تشکر از استاد داوود پور

tirakhtor

کاربر
2009-12-21
6
13
با سلام وخسته نباشید

از کمکتون خیلی ممنونم .واقعا مختصر -کوتاه اما خیلی مفید بود . مشکل از سویچ بود . به گفته شما عمل کردم وجواب دادد. واقعا از همه دوستان تشکر می کنم مخصوصا از استاد داوود پور و kyzar عزیز

با ارزوی موفقیت

بالا