آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کار نکردن دستگاه جوجه کشی خانگی مدل suro 20

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
تصویر مقاومت به همراه نقشه ایی که به ترایاک متصله رو میزارم مقاومت فوق از نظر فیزیکی کاملا سوخته و به طوری که برد زیر مقاومت سوخته مشاهده فایل‌پیوست 113297

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام مجدد اقا اصلا کاربرد این دستگاه رو برای جوجه کشی هست کنار بزاریم چون نمیشه برای کار مورد نظر تستش کرد بدلیل بازده زمانی طولانی ۲۱ روز هست فرض میکنم این یک دما سنج خودکار هست که یک دمای یک محفظه کوچیک رو تحت کنترل داره و طبق برنامه داخلی که از قبل بهش داده شده دما تحت کنترل داره الان خروجی این مدار قطعه و دما رو تا اخرین کم کردم و بالا بردم هیچ عکس العملی نداره فقط در زمانی که دما ۲۵درجه بشه فن کار میافته در تصویر شماره دو در پست اولم فن کوچیک رو میبینید که دورش یک سیم زرد رنگ هست المت تولید گرما هست تا اینجا گزارش این کار اگه نظری دارید ممنون میشم با تشکر

درود

برای سومین بار عرض میکنم برای تشخیص اهم مقاومت لااقل باید نقشه قطعات متصل به ترایاک را بکشی و ارسال کن
و برای سومین بار عرض میکنم نتیجه تست ترایاک را اعلام کن.

با توجه به گزارش شما اگه در محیط سردتر مانند یخچال قرار بگیره فن در دمای دیگری فعال میشه و دراینصورت احتمالا این بخش ایرادی نداره ولی نمیدونی باید چطور عمل کنه که از سلامتش مطمئن بشیم ( احتمالا شما میتونی تشخیص بدی که تشخیص بده سالمه یا نه و اگه خرابه بگو چرا خرابه و چه عملی باید انجام بده که انجام نمیده)

ضمنا اطلاع از سلامت دستگاه جوجه کشی نیاز به مدت 21 روز نداره بلکه ظرف چند دقیقه مشخص میشه وظایف را انجام میده یا نه
لذا منم برای تعمیر یکدستگاه صنعتی مثلا تولید خودرو نیاز به مدت زمان تولید یک خود رو ندارم و لذا اگه دستگاهی کار نمیکنه تعمیرش میکنم و وقتی اپراتور دید عمل و وظیفه دستگاه انجام و اصلاح شده اجرت منو میدن و منتظر تولید خودرو نمیشن که ببینن خودرو تولید میشه یا نه و سپس مطمئن بشن سالمه؟

استدلال و انتظار شما حیرت انگیزه

سپاس

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
درود

ضمنا اطلاع از سلامت دستگاه جوجه کشی نیاز به مدت 21 روز نداره بلکه ظرف چند دقیقه مشخص میشه وظایف را انجام میده یا نه
لذا منم برای تعمیر یکدستگاه صنعتی مثلا تولید خودرو نیاز به مدت زمان تولید یک خود رو ندارم و لذا اگه دستگاهی کار نمیکنه تعمیرش میکنم و وقتی اپراتور دید عمل و وظیفه دستگاه انجام و اصلاح شده اجرت منو میدن و منتظر تولید خودرو نمیشن که ببینن خودرو تولید میشه یا نه و سپس مطمئن بشن سالمه؟

استدلال و انتظار شما حیرت انگیزه

سپاس
استاد من که در پست قبلی که از شما بابت راهنمایی هاتون تشکر کردم گفتم که خودم یه کاریش میکنم استاد گرامی برای تست این دستگاه کافی المنت تولید گرما همون سیم زرد کنار فن شروع به گرم شدن کنه ترایاک رو هم تعویض کردم اما مشکل همون مقاومت سوخته هست که شما اصرار بر سالم بودنش داشتی توی پست بالا هم عکس ارسال کردم که نیست در مورد نقشه هم فردا ضمیمه میکنم IMG_۲۰۱۵۰۳۲۶_۲۰۳۱۰۳.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

استاد گرامی غزال صحیح میفرمایند مداری که عملکرد آن معلوم نیست چطوری تحلیل شود حداقل دوست عزیز از زیر و روی برد مدارچاپی آن عکسهای با کیفیت و با قطعات خوانا قرار بده تا راحت تر راهنمایی و ارزیابی گردد

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
آیا تریاک خودش را چک کردی که سوخته
مقاومت R4 را با اهم متر چک کردی؟
با اهم متر از وسط قطعه سوخته فوق به دو سمت چک کردی که اهمی را نشان میدهد؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
استاد من که در پست قبلی که از شما بابت راهنمایی هاتون تشکر کردم گفتم که خودم یه کاریش میکنم استاد گرامی برای تست این دستگاه کافی المنت تولید گرما همون سیم زرد کنار فن شروع به گرم شدن کنه ترایاک رو هم تعویض کردم اما مشکل همون مقاومت سوخته هست که شما اصرار بر سالم بودنش داشتی توی پست بالا هم عکس ارسال کردم که نیست در مورد نقشه هم فردا ضمیمه میکنم مشاهده فایل‌پیوست 113315

درود

ضمن تشکر از استاد عزیزم استاد رضا گرامی

تصور کردم پست 10 را خطاب بمن تنظیم فرمودی.
نگفته بودی که فقط میخوای المنت روشن بشه .
اصرار نداشتم مقاومت سالمه عرض کردم اگه بگم سالمه چه دلیلی برای سوختن آن داری ؟

اگر مقاومت سوخته با A1 یا A2 سری است دراینصورت باید کمتر از 1 اهم باشه و 5/ اهم و 2/ اهم و غیره اهمیتی نداره فقط زیر 1 اهم باشه .
اگه با تعویض مقاومت ، المنت روشن نشد دراینصورت A1 , A2 را یک لحظه شورت کن ببین روشن میشه ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام دوست عزيز
بنظر مياد بعضي از دوستان مهندس بيشتر بجاي اينکه نظر به حل مشکل داشته باشند ، دنبال اشکال تراشي ميباشند.
دوست عزيز دقت کنيد لدفا
براي روشن و خاموش شدن المنت مدار شما که بنظر مي ايد وات ان بيشتر از هزار نيست، بايستي يک عدد تراياک bt استفاده کني (البته اگر مقاومت سوخته به پايه يک يا سه تراياک وصل شده باشد)و از اونجا که بردت براي درايو تراياک از اپتو استفاده کرده بايستي از يک مقاومت نسبتا پايين با وات بالا استفاده کني
براي اين مقاومت من 470 اهم رو پيشنهاد ميکنم با اندازه نيم وات
چک کن فک کنم مشکلت حل بشه[emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35]
بازم مس بقيه گير بدم بهت يا کافيه؟

درود

عزیز ارجمند : ایشون طی پیام خصوصی خواستار اعلام نظر من شد و من با روش خودم میتونم نظر بدم و متاسفانه روش شما را بلد نیستم و اطلاعات و تجربیات من خیلی ضعیف تر از توانایی شماست و نمیتونم نظر مشکوک را مطرح کنم که منجر به خسارت بشه .

من تابحال این مدل و برد آنرا ندیدم ولی بنظر میرسه شما در این خصوص تجربه و اطلاعات ذیقیمتی داری که کاش زودتر بذل عنایت میکردی تا نیاز به اطلاع از عملکرد دستگاه نباشه و لذا هر کسی روشی داره و با روش خودش نیاز به اطلاعاتی داره تا نظر بده و لذا اگر شما مسلط بروش من و یا استاد رضا باشی دراینصورت قادر به قضاوت صحیح بودی که اشکال تراشی میشه یا نه ولی اگه از روش من و استاد رضا اطلاعی نداری چطور تشخیص دادی که سوالات مطروحه الکی و برای اشکال تراشی مطرح شده ؟ ! !

اگه مقاومتی که سوخته متصل به a1 و یا a2 باشه و بجای آن از مقاومت 470 اهم استفاده بشه فورا دود میشه .

البته با توجه به اینکه بدون اشکال تراشی و بدون نیاز به اطلاعات و عملکرد دستگاه مقاومت 470 اهم را پیشنهاد فرمودی متوجه شدم تجربه و اطلاعات شما خیلی بالاتره ولی علیرغم ضعف فاحش خودم تردیدی نسبت به دود شدن 470 اهمی با شرایط مذکور ندارم ( مگر سری با A1 , A2 نباشه و یا ایرادات دیگری مانع فعال شدن ترایاک بشه یعنی فقط درصورتیکه مقاومت موصوف سری با A1 , A2 نباشه و یا به هر دلیلی ترایاک روشن نشه موجب دود شدن 470 اهم نمیشه که دراینصورت المنت هم روشن نمیشه )

و اگر مقاومت مذکور بصورت دیگری متصل باشه باید نحوه ارتباط با ترایاک مشخص بشه تا قادر به اعلام نظر باشم و بهمین دلیل نقشه چند قطعه مربوطه را تقاضا کردم که تابحال ارسال نشده

سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hojat88

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
باسلام

استاد گرامی غزال صحیح میفرمایند مداری که عملکرد آن معلوم نیست چطوری تحلیل شود حداقل دوست عزیز از زیر و روی برد مدارچاپی آن عکسهای با کیفیت و با قطعات خوانا قرار بده تا راحت تر راهنمایی و ارزیابی گردد

سلام استاد گرامی من خودم تا حالا این دستگاه رو ندیدم فقط یک توضیح مختصبر از دوستی که کارشون پروش مرغ و دام و طیور هست سوال کردم ایشون گفتن که اصل این دستگاه کره ایی هست و دماسنج و رطوبت سنج حساسی داره که برای تست کردن کارکرد دستگاه کافیه یک دما سنج معمولی داخل محفطه دستگاه بزاری و نیم ساعت دستگاه رو روشن کنی و بعد نیم ساعت دمای محفطه با دمای دستگاه باید برابر باشه در غیر این صورت دستگاه معیوب مباشد البته لازمه بگم این دستگاه فقط دمای لازم برای تبدیل تخم به جوجه رو شبیه سازی میکنه به علاوه رطوبت انگار که مرغ مادر یا همون مرغ کرچ به اصطلاح میگن رو حتما باید سه هفته تخم مرغها داخل دستگاه باشه این اطلاعاتی بود که این اقا دوستم بهم داد با تشکر

آخرین ویرایش:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام دوست عزيز
بنظر مياد بعضي از دوستان مهندس بيشتر بجاي اينکه نظر به حل مشکل داشته باشند ، دنبال اشکال تراشي ميباشند.
دوست عزيز دقت کنيد لدفا
براي روشن و خاموش شدن المنت مدار شما که بنظر مي ايد وات ان بيشتر از هزار نيست، بايستي يک عدد تراياک bt استفاده کني (البته اگر مقاومت سوخته به پايه يک يا سه تراياک وصل شده باشد)و از اونجا که بردت براي درايو تراياک از اپتو استفاده کرده بايستي از يک مقاومت نسبتا پايين با وات بالا استفاده کني
براي اين مقاومت من 470 اهم رو پيشنهاد ميکنم با اندازه نيم وات
چک کن فک کنم مشکلت حل بشه[emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35]
بازم مس بقيه گير بدم بهت يا کافيه؟

دوست گرامی من کجا دنبال اشکال تراشی بودم من که از خدام بود زودتر تعمیرش کنم دستمزدم بگیرم اقا اون المنت که میفرمایید توان خیلی کمی داره تستش کردم
با برق مستقیم 220 ولت فقط گرما ملایمی داره اگه 1000 وات توان المنت بود که تخم مرغها سه سوته نیمرو میشدمیرفت باور کنید که تا همین چند ساعت قبل با هزار خواهش رو انداختن به این و اون داشتم این اقا رو پیدا کردم که این اطلاعات رو بهم داده شما میفرمایید که دارم اشکال تراشی میکنم الان که دارم این مطلب رو می نویسم ساعتم 4 صبحه من هنوز نخوابیدم با تشکر

بالا