آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

پرسش و پاسخ بخش {مدارات الكترونيك}

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
استاد عزيز چشامون به را ه موند تشريف نياورديد؟؟؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
استاد عزيز سلام
من مدار ولتمتر ديجيتال كه در پس قبلي لينك اون رو گذاشتم رو بستم.
استا 3ه عدد سون سگمنت كاتد به خروجي وصل كردم با مشخصات ديتا اي سي و ديتا سون سگمنت ها.امامتاسفانه بعد از روشن كردن اون اعدا نيمه نيمه مي ايند و سگمنتها تيكه تيكه روشن مي شود و بعد از چند ثانيه چشمك زدن همه سگمنتها به حالت 8 روشن مي شوند.
استاد به نظر شما مشكل از چه مي باشد؟؟؟؟از ديتاي پايه هاي اي سي در نقشه نميباشد؟؟؟؟؟
منتظر راهنمايي شما استاد عزيز هستم.
با تشكر
meysam
با سلام :
دوست عزیز با شبیه سازی که مدار را تست کردم مشکلی مشاهده نشد {از نظر دیاگرامی } مواردی که میتونه موجب چشمک زدن {سو سو } سون سگمنت ها باشه خارج از فرکانس طراحی شده مدار توسط مقاومت و خازن پین های 38و39و40
مخصوصا خازن 100 پیکو فارادی .
در حال بار {روشن بودن سون سگمنتها } تست کنید که ولتاز اعمالی متقارن کمتر از 10 ولت نباشد .
احتمال این میرود که ای سی که تهیه کرده اید با مشخصات ای سی شماتیک منطبق نباشد {این ایسی در نوع و شکل های متعددی عرضه شده است } در این صورت با در نظر گرفتن پیشوند و پسوند های کامل ای سی را بررسی کنید {در صورت نیاز درج کنید تا بیشتر بررسی کنم .
ولتاز مدار را تا میتونید از باتری و یا رگوله شده کامل استفاده کنید .{مدار تا حدودی ریپل پذیر میباشد } .
از شماتیک زیر برای بستن پین های سون .. و ای سی .. بررسی کنید .
با تشکر .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 50.1 کیلوبایت بازدیدها: 195
آخرین ویرایش:

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام خدمت شما استاد گرامي وتشكر
استاد سگمنت ها سو سو نمي زنند اعداد رو نيمه وغير قابل تفهيم روشن مي كنند.
راجع به آي سي هم كاملا مطمنم چون ديتا شيت اون رو چند بار مطابقت دادم.راجع به روش وصل سگمنت ها همان طور كه شما فرموديد عمل كردم اما همه به صورت 8 روشن مي شوند
تنها چيزي كه هستش اينه كه شماتيكي كه شما شبيه اون مدار رو شبيه سازي كرديد با شماتيكي كه در تاپيك آپلود شده اندكي تفاوت داره .شماتيكي كه شما شبيه سازي كرديد فكر مي كنم هموني باشه كه توي ديتا شيت آي سي موجود ولي اوني كه توي تاپيك مبتديان آپلود شده اندكي متفاوت است
شماتيك آپلود شده در تاپيك
اين امر ميتواند باعث ايجاد اين مشكل شده باشد استاد عزيز؟؟؟؟؟
با تشكر از شما
منتظر راهنمايي هاي ارزشمن شما استاد عزيز هستم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
با سلام خدمت شما استاد گرامي وتشكر
استاد سگمنت ها سو سو نمي زنند اعداد رو نيمه وغير قابل تفهيم روشن مي كنند.
راجع به آي سي هم كاملا مطمنم چون ديتا شيت اون رو چند بار مطابقت دادم.راجع به روش وصل سگمنت ها همان طور كه شما فرموديد عمل كردم اما همه به صورت 8 روشن مي شوند
تنها چيزي كه هستش اينه كه شماتيكي كه شما شبيه اون مدار رو شبيه سازي كرديد با شماتيكي كه در تاپيك آپلود شده اندكي تفاوت داره .شماتيكي كه شما شبيه سازي كرديد فكر مي كنم هموني باشه كه توي ديتا شيت آي سي موجود ولي اوني كه توي تاپيك مبتديان آپلود شده اندكي متفاوت است
شماتيك آپلود شده در تاپيك
اين امر ميتواند باعث ايجاد اين مشكل شده باشد استاد عزيز؟؟؟؟؟
با تشكر از شما
منتظر راهنمايي هاي ارزشمن شما استاد عزيز هستم
با سلام :
دوست عزیز این شماتیک را صرفا برای اشناییو بازبینی با پایه های سون سگمنت و خروجی ای سی گذاشتم که تست کنید این مدار یک تمپراتور هست و با شماتیک فرکانسمتر فرق دارد در ضمن همون شماتیک در لینک را شبیه ... کردم .
بازم در فرصت مناسب بررسی بیشتری میکنم
با تشکر .
موفق باشید .

IKCO.DIAG

کاربر
2008-11-24
11
62
باسلام
دوست عزیز در صورت امکان اطلاعات کامل و جامع جدول علامت اختصاری در مورد پایه های ایسی بدهید مثلا vc یا q و....
یعنی چه ؟
با شکر

IKCO.DIAG

کاربر
2008-11-24
11
62
در ضمن دوست عزیز ایا مبدل 64 پایه وجود دارد که در هر طرف ان 16 پایه وجود دارد
با تشکر مجدد

IKCO.DIAG

کاربر
2008-11-24
11
62
اگه بنا باشه این قدر منتظر جواب باشیم پس ...................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
اگه بنا باشه این قدر منتظر جواب باشیم پس ...................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
با سلام :
دوست عزيز بهتر است ابتدا تاپيك اختصارات و ابرويشن در كلمات كاربردي در الكترونيك را در همين بخش مطالعه كنيد .
براي درك مفهوم عبارات در كنار پايه هاي هر ايسي بايد به ديتا شيت ان مراجعه و با شرح و تفصيلي كه در ديتا شيت موجود هست به عبارات فوق پي ببريد .
بعضي از عبارات در كاربرد قطعه معني و مفهوم خاص ان كاربرد را دارد كه باز لازم است از ديتا شيت ان استفاده كنيد {منظور عبارات هميشه و براي هر قطعه استاندارد بين المللي نيست } .
معمولا vc پايه .لتاژ تغذيه مثبت و vd ولتاژ تغذيه منفي و inlo همون ورودي پايين {كمترين مقدار } inhi ورودي بالاتر {بيشترين مقدار } و.... ميباشد به قسمتي از شكل اپلود شده از ديتا شيت توجه كنيد .
ديتا شيت ايسي فوق را بنا به نوع مورد لزوم خود در شكل فيزيكي و تعداد پايه از لينك زير دانلود و مطالعه كنيد .
تبديل و مبدل خاص و استانداردي براي اين ايسي سراغ ندارم ولي با مهارت شخصي و با استفاده از سوكت و شناخت پايه ها ميتوان ابتكار به خرج داد و مبدل ساخت .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 59.5 کیلوبایت بازدیدها: 180
بالا