آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پرسش و پاسخ بخش {مدارات الكترونيك}

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
ممنونم استاد عزيز
استاد من اين مقوله رو به روش ازمون و خطا پيگيري مي كنم .فقط استاد در رابطه با نرم افزار ********** و صافي اگر مشه يه خورده بنده رو راهنمايي كنيد اخه يه خورده واسم مجهوله .نمي دونم بايد از كدوم كاراكتر ها اسفاده كنم .استاد عزيز فركانس من زير 10kh هستش و ميخوام يك صافي و ********** داشته باشم كه يك فركانس خاص مثلا kh5.6 رو عبور بده و مابقي رو اجازه عبور نده .استاد اگه ميشه در اين زمينه كمكم كنيد
بازم از لطفتون ممنونم استاد عزيز
منتظر راهنمايي هاي شما استاد گرامي هستم
موفق باشيد
meysam

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
ممنونم استاد عزيز
استاد من اين مقوله رو به روش ازمون و خطا پيگيري مي كنم .فقط استاد در رابطه با نرم افزار ********** و صافي اگر مشه يه خورده بنده رو راهنمايي كنيد اخه يه خورده واسم مجهوله .نمي دونم بايد از كدوم كاراكتر ها اسفاده كنم .استاد عزيز فركانس من زير 10kh هستش و ميخوام يك صافي و ********** داشته باشم كه يك فركانس خاص مثلا kh5.6 رو عبور بده و مابقي رو اجازه عبور نده .استاد اگه ميشه در اين زمينه كمكم كنيد
بازم از لطفتون ممنونم استاد عزيز
موفق باشيد
meysam
با سلام :
بفرماييد از صافي هاي {همون في لت ر كه اديتور سايت ستاره ميكنه بخاطر ان صافي درج ميكنيم } از نوع مثل چپي شف و بسل و .... اطلاع داريد يا با روش ديگر در خدمت باشم ؟؟
با تشكر .
موفق باشيد .

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
استاد عزيز در زمينه صافي و ف ي ل ت ر اولين تجربه منه .هر كدوم خودتون صلاح مي دونيد كه من از پسش بر ميام و به كارم مياد .فقط دوست دارم با همون مشخصاتي باشه كه خدمتتون عرض كردم محدوديت عبور ساير فركانسها
با تشكر استاد عزيز
meysam

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
استاد عزيز در زمينه صافي و ف ي ل ت ر اولين تجربه منه .هر كدوم خودتون صلاح مي دونيد كه من از پسش بر ميام و به كارم مياد .فقط دوست دارم با همون مشخصاتي باشه كه خدمتتون عرض كردم محدوديت عبور ساير فركانسها
با تشكر استاد عزيز
meysam
با سلام :
دوست عزيز نرم افزار را باز كنيد .
در باكس passband خط قرمز مشخص كردم نوع عمليات را انتخاب كنيد {پايين گذر -بالاگذر - ميان گذر -....}
در باكس q با خط ابي مشخص كردم اين همون فاكتور مشهور {كيو } يا انتخاب ضريب كيفيت صافي است با توجه به فركانس و مدار مقدار ديفالت ان خوبست ولي براي داشتن كيفيت بالاتر ميتوانيد اين مقدار را تا 10 در صد تغيير دهيد با كمتر شدن نتيجه بهتر ولي از قطعات مرغوب و دقيق طبق طرح بايد استفاده شود وگرنه شديدا بازده خود را از دست خواهد داد .
در باكس senter ferqe با خط ابي مشخص كردم فركانس خود را به هرتز وارد كنيد {از ضرايب ميتونيد استفاده كنيد f - k - m } مثل 6.8 كيلو يا دلخواه .
در باكس sursor feeq تيزي سيگنال {ان قسمت از فركانس پهناي باند كه بايد عبور كند وارد كنيد {به اصطلاح مركز فركانس عبوري } هر چه كمتر تيزي بيشتر اگر از حد مجاز خلاف كنيد نرم افزار براتون اخطار ميدهپس دقت كنيد .
به بقيه باكس ها فعلا كاري نداشته باشيد كه ديفالت خودش انتخاب ميكنه {براي اطلاع از استفاده بقيه پارامترها بايد از انواع و كارايي هاي صافي هاي نوع بسل = چپيشف = ناچ و بتون و.... كه در باكس راهنمايي اشاره ميكنه مطلع باشيد } .
با كليك در فضاي خالي روي صفحه شماتيك مدار و مقدار عددي قطعات و .... براتون ترسيم ميكنه شما بايد اين مدار را مونتاژ و استفاده كنيد شماتيك هاي ارايه شده در اين نرم افزار با پروتيوس و ايگل و... قابل شبيه سازي ميباشند .در عكس زير مقدار 6.8 كيلوهرتز با كيفيت 1 كيلو {تيزي فركانس } و با 3 دسيبل در هر اوكتاو و با اختلاف فاز 180 درجه در سه طبقه .... اماده مونتاژ ميباشد .
ببخشيد كه دير وقت هست و الان بيشتراز اين نميتونم در خدمت باشم شب بخير
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 22.2 کیلوبایت بازدیدها: 408
آخرین ویرایش:

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
استاد عزيز ممنونم
استاد در توضيحات شما يك نكته برايم سوال بود در باكس center freqe بايد فركانس دلخواه رو وارد كنم؟؟؟؟؟؟هر فركانسي كه خواستم؟؟؟؟
استاد در تنظيمات نرم افزار ان را براي دريافت تنها فركانس 5.6 kh تنظيم كردم و ساير فركانسها اجازه عبور ندارن.شما هم ببينيد كه كاراكتر ها را درست انتخاب كردم و مشكلي ندارد؟؟؟؟؟
1259184727.jpg

با تشكر
meysam

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

abbasmha

کاربر
2009-08-12
12
13
سلام درمورد راه اندازی هایولتاژ مانیتور کسی نیست منو راهنمای کنه با تشکر از همکاران

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
استاد عزيز ممنونم
استاد در توضيحات شما يك نكته برايم سوال بود در باكس center freqe بايد فركانس دلخواه رو وارد كنم؟؟؟؟؟؟هر فركانسي كه خواستم؟؟؟؟
استاد در تنظيمات نرم افزار ان را براي دريافت تنها فركانس 5.6 kh تنظيم كردم و ساير فركانسها اجازه عبور ندارن.شما هم ببينيد كه كاراكتر ها را درست انتخاب كردم و مشكلي ندارد؟؟؟؟؟
با تشكر
meysam
با سلام :
در منوي هلپ تمام موارد را مرحله به مرحله كامل توضيح داده است .
در اين باكس شما بايد فركانسي كه قصد عبور ان از صافي را داريد تايپ كنيد و منظور از دلخواه همون فركانسي هست كه شما انتخاب و روي ان طراحي و كار ميكنيد . و{به مفهوم فركانس مركزي } ميباشد يعني اگر قصد داريد كه يك فركانس 5/6 كيلويي را از اين صافي رد كنيد شكل موج ان در صافي به صورت قيفي كه راس يا نوك ان {تيزي 5.6 كيلو } و قاعده قيف پهناي انسدادي صافي خواهد بود .مانند عبور دادن فركانس 5.6 از بين امواج تا 10 كيلوهرتز .
در باكس seed با توجه به اينكه شما ابتدا بايد يك مدار پري براي ميكروفون طرح كنيد و اين مدار را بين پري و امپلي قدرت قرار دهيد لذا امپدانس خروجي مدار پري با امپدانس ورودي اين مدار بايد مچينگ باشد حالا با دانستن امپدانس خروجي مدار پري انرا در اين باكس قرار دهيد {اگر اطلاعات كافي نداريد عدد 10 كيلواهم را براي اين باكس استاندارد و ديفالت انتخاب كنيد } .
براي اطمينان از طرح فقط منحني سبز رنگ را در نظر بگيريد الان مشخص هست بيشترين دامنه را شما در فركانس عبوري 10 كيلوهرتز {تيزترين نقطه نوك راس} داريد با پهناي حدود 5 كيلو هرتز {قسمت تحتاني قيف شكل سبز رنگ .
براي اصلاح طرح نهايي بايد روي شكل منحني ها يك بار كليك كرده و منحني ابي رنگ را با ماوس روي تيز ترين نقطه منحني سبز رنگ بياريد سپس با دوبل كليك روي همون صفحه طرح را نهايي كنيد
بعد از اتمام طراحي از منو فايل سيو از چارت را انتخاب و در محل دلخواه سيستم خود ذخيره كنيد براي استفاده از اين فايل ذخيره شده بايد كار با نرم افزار ايكسل افيس را بلد باشيد .
از همون منو فايل خود را ذخيره نماييد { سيو از تارگت }
شماتيك را مونتاژ و استفاده كنيد .
براي راحتي شما مدارتان را طراحي و اماده اش را ميزارم {براي 5.6 كيلوهرتز با ورودي 10 كيلو اهم و در سه مرحله و 3دي بي در هر التاو وووو}
بقيه باكس ها براي استفاده از سري قطعات توليدي كارخانجات با استانداردي كه شما كار ميكنيد مي باشند مثل مقاومت و خازن هاي سري {din} e12} .,,..}
دانلود كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
سلام درمورد راه اندازی هایولتاژ مانیتور کسی نیست منو راهنمای کنه با تشکر از همکاران
سؤال خود را در بخش مانيتور مطرح نماييد . {قوانين سايت را مطالعه كنيد }
به درخواست هاي بلا محل پاسخ داده نميشه و پست فوق حذف ميگردد .
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:
  • Like

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
استاد عزيز سلام و بي نهايت تشكر
استاد در قسمت companens براي هر دو گزينه مقاومت مقدار e12 رو انتخاب كردم و اعداد مقاومتها 8.20 و خازنها 3.30 شد.استاد 8.20 يعني همون 8.2 كيلو و 3.30 يعني 3.3نانو؟؟؟؟؟يعني روتين هستن؟؟؟؟؟
استاد عكسي از طرح كلي ميگذارم شما ببينيد كه طرح به همين صورت است و اشكالي ندارد.اگر اين طور بود ممنون مي شم اگه اشكالم رو بهم بگيد
1259202391.jpg

با تشكر
meysam

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
استاد عزيز سلام و بي نهايت تشكر
استاد در قسمت companens براي هر دو گزينه مقاومت مقدار e12 رو انتخاب كردم و اعداد مقاومتها 8.20 و خازنها 3.30 شد.استاد 8.20 يعني همون 8.2 كيلو و 3.30 يعني 3.3نانو؟؟؟؟؟يعني روتين هستن؟؟؟؟؟
استاد عكسي از طرح كلي ميگذارم شما ببينيد كه طرح به همين صورت است و اشكالي ندارد.اگر اين طور بود ممنون مي شم اگه اشكالم رو بهم بگيد
با تشكر
meysam
با سلام :
{ اشكال } محل صافي را در پست قبلي توضيح داده بودم اينجااشتباه گذاشتين .
مدار صافي بايد بين پري و امپلي باشد .يعني ابتدا پري = صافي = امپلي
اگر مقابل اعداد فوق هيچ حرفي نوشته نشده معيار بر حسب اهم خالي هست در صورت نوشتن k ,m به معني كيلو و مگاهم و همچنين خازن ها نيز با ضريب نانو و ميكرو يا پيكو نمايش داده ميشه اگر حرف موجود نبود پيكوفاراد ميباشد .
با تشكر.
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meysamm
بالا