آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: نظر سنجی از تعمیر کاران و فروشندگان وسایل دست دوم و نو در زمینه کامپیوتر

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوستان این سایت چت روم هم داشته باشه برای ÷اسخ سریعتر به همکاران بدک نیست یا اینکه هم مثل فیس بوک
پیفامی مبنی بر مشاهده موضوع دیده بشه از طرف ..... تا همون لحظه متوجه مشاده موضوع بشه مثلا یه من خودم تقریبا میشه گفت 24ساعته انلاینم ولی بعد از چند وقت متوجه میشم

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوستان این تایپیک نظر خواهی نه دید و بازدید لطفا نظرات خودتون رو مطرح کنید راهکاری یا حداقل مخالفتی بکنید تا بدونیم که چیکار
کنیم راش بندازیم یا نه البته با اجازه مدیران عزیز هر مسولیتی هم در این باره باشه با من حتی میتونم برم با پست صحبت کنم
که در ارسال بسته ها چطور میتونند همکاری کنند البته این کار رو خواهم کرد یا شاید یک لیست
درست کردم برای ساعات حرکت اتوبوس ها از شهر های مختلف البته اینو هرکی باید از شهر
خودش تهیه کنه و تو سایت بگذاره تا همه استفاده کنند اصلا میشه یک بخش این تایپیک رو به این مسئله ارتباط داد
اگر میخواهید پیشرفتی داشته باشیم باید ایده نو داشته باشیم وگرنه درجا خواهیم زد
تازه این اولین طرح بعد این من یک طرح برای انجمنمون دارم برپایی سمینار سالانه در یکی از شهرها البته متغیر
که در اون هرسال یک جا جمع بشیم و عضو برتر سال رو همینطور نفرات دوم و سوم رو انتخاب کنیم اونوقت ببینید چقدر پیشرفت میکنیم
همه با علاقه کار میکنند یه بهانه جور میشه واسه زیاد کردن مشتری تو شهر خودمون یک ذره فکرشو بکنین چی میگم
فقط اعتماد میتونه زندگی رو سر سبز کنه پس دوستان لطفا شعر سهراب یادتون نره

چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید یعنی طوری رفتار کنیم که روز به روز بیشتر به هم اعتماد داشته باشیم

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
با سلام خدمت دوستان و اساتید
من با نظر آقای محبی ( smaill ) موافقم .همه ما بنوعی با مشکل تهیه ابزار درگیر هستیم و بقول استاد عزیز شاید یکی یه وسیله ای داشته باشه که اصلا ازش استفاده نمی کنه و یکی دیگه نیاز به اون وسیله داره .بنده خودم موقع فروش وسایل دوست دارم به کسی بفروشم که واقعا به دردش بخوره و گرهی از کارش وا کنه ،نه به مغازه دار که هم منت بذاره ،هم بزنه تو سر جنس و با قیمت پائین بخره هم یه چیزی بذاره روش و همونو با قیمت بالاتر بفروشه به کسی که شاید همکارم تو همین سایت هست و از هم بی اطلاعیم .در مورد قضیه اعتماد دو طرفه هم دوستمون یه پیشنهاد دادن در مورد واریز وجه به حساب مثلا یکی از مدیران سایت و انتقال اون بعد از تحویل جنس .بهرحال برای مدیران مسئولیت داره ولی اگه قبول زحمت بکنند هم مشکل خیلی از همکارا حل می شه و هم یه کمک حالی می شه برای پیشرفت سایت .بقیه مطلبمو تو پست بعد می ذارم تا طولانی نشه ....

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
برای همکاران شهرستانی بعضی وقتا هزینه حمل یه قطعه خیلی بیشتر از خود قطعه درمیاد .برای پایتخت نشینان تنها هزینه اضافی کرایه رفت و آمد به جمهوری هست و بس ولی برای بنده پیش اومده که برای دو تا قطعه 9 تومن پول پیک گرفتن تا برسونن ترمینال و 13 تومن هم پس کرایه بابت اتوبوس دادم که می شه 22 تومن پول تا قطعه زودتر برسه دستم .در مورد قطعات الکترونیکی مورد نیاز برای صوتی تصویری فروشگاههای سایت و آقای زارع می شه گفت بازده 90% به بالا رو دارن ولی در مورد قطعات مورد نیاز برای تعمیر کامپیوتر ،مرجع کاملی وجود نداره .حالا از اساتید و مدیران محترم سایت هم اگه یکی بیاد بعنوان مثلا سرمایه گذار یا تهیه کننده قطعه متولی این امر بشه بعنوان پیشنهاد می تونه چندین شعبه داشته باشه و از هر قسمت از ایران دوستانی که می تونن فعال باشن و مسئولیت این کار رو قبول کنند،زیر نظر فروشگاه اصلی ،مناطق اطراف رو ساپورت کنند .امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم .دوستانی هم که با همچی مشکلاتی درگیر هستند برای رسیدن به یه راه حل لطفا نظر بدن .

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
بــــعععـــله ........
دست رو دلم نزار که خونه!
این معزل نبود قطعه پوست ما رو کنده !
بخدا من حاضرم برای یه آی سی شارژ تبلت asus که 5 تومن هم نمیشه 50 هزار تومن پول بدم . حتی به داغی هم راضیم . ولی گیر نمیاد . مشتری ام هم راضی هست بخدا
قطعات لپتاپ هم تعریفی نداره و امروز در به در یه چیپ بودم
دنبال مادربورد استوک (دست دوم ) لپ تاپ هم میگردم . ولی اگر دیدی سلامش رو برسون

آقا این کاری که شما میخواین انجام بدین خیلی کار قشنگیه ولی ....
اول اعتماد هست که این روزا هیچ حسابی روش نیست
یعنی اینکه یکی یه بورد یا قطعه داره و به عنوان سالم به شما میده . ولی خراب از آب در میاد! من شرکت میشناسم تو تهران که اینطوریه ! چه برسه به افراد ! مادربورد مشکل دار به ما اینداخت 800 تومن . به عنوان نو و سالم . زیر بار هم نمیرفت !

از کجا معلوم که مثلا من بورد شما رو گرفتم و پولش رو هم هنوز ندادم و قطعه ی مورد نیاز رو از روی بورد شما بر میدارم و میگم که آقا این بورد خرابه !
اعتماد واژه ی غریبی است متاسفانه !

این طرحی که شما دارید خیلی خوبه ولی مشکلات جدی ای خواهد داشت .
البته اگر یه مدیر قوی داشته باشه میشه یه همچین کاری کرد . و از فروش همین قطعات بلا استفاده بین تعمیرکاران میشه حق الزحمه ی مدیر مربوطه که وقت و دردسر زیادی رو متحمل میشه هم داد .

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوستان حرفهای شما منطقی و درسته ،اساتید ،آقای نصوحی و shayan به نکته مهمی اشاره فرمودید ولی بالاخره باید به یه نتیجه رسید .منظور ما هم همینه که سریعترین و کاملترین و مطمئن ترین راه برای دسترسی به قطعات و ابزار رو داشته باشیم .مثلا فعلا این امکان فقط مختص اعضای VIP سایت یا اعضائی که مدیریت بنوعی صلاحیتشونو تائید می کنه باشه ( البته حرف بنده از روی خودخواهی یا تنگ نظری نیست و منظورم افراد شناخته شده برای سایت و دیگر اعضا هست تا در آینده بشه این قضیه رو گسترش داد ) بهرحال برای هر مشکلی یه راه حلی هست .از مدیران محترم خواهش دارم رو این مسئله التفات داشته باشند چرا که صحبت انتفاع و آماده کردن زمینه برای سود کردن شخص خاصی نیست ،چه شاید اشخاص یا شرکت هایی باشند که تمکن مالی هم داشته باشند و چنین طرحی رو پیاده کنند و من و امثال من مجبور به خرید شده و این هزینه ها رو یا از جیب خودمون بدیم یا به طریقی از مشتری بگیریم که مطمئنا نارضایتی مشتری رو به همراه خواهد داشت ولی با کمک همکاران و ارتباط تنگاتنگ بین اعضا و حمایت مدیران سایت خیلی از هزینه های اضافی حذف خواهند شد .اصلا چه اشکالی داره این سایت تبدیل به یه سایت یا شرکت آموزشی تجاری با شعبه های محلی بشه و در همه جای ایران ریشه داشته باشه ؟
دوستان نظرات هر کدوم از شما می تونه راه حل مفیدی برای این مسئله باشه .

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,979
اصفهان
ببینید دوستان من الان بعد از حدود 8 سال که داخل سایت هستم چیزهایی با چشمم دیدم که ممکنه شما عزیزان به دلیل صادق بودنتون تا بحال باهاش برخورد نکرده باشید چند نمونه فقط براتون مطرح میکنم طرف از تشابه اعداد استفاده میکنه مثلا 10000 ریال واریز میکنه و خودشو به خنگی میزنه میگه من 100000 ریال ریختم شماره فیش و غیره همه چیز درسته فقط یه صفر ناقابل همخوانی نداره گزینه بعد یه فیش ثیت میکنه با فاصله زمانی مناسب چند بار با کاربری مختلف میخواد فیش رو ثبت کنه جالبه پرین حسابشو ارسال میکنه با مشخصات و واریز و کسر مبلغ تاریخ ساعت و همه چیزش درسته ولی به حساب کی ریخته خدا میدونه یا فیش رو فکس میکنه با فتوشاپ انگولکش کرده و .......توی دنیای مجازی یکم اعتماد متقابل کردن سخته مگه با واسطه باشه و بی طرف ضمنا خوب این واسط باید این وسط مجانی کار نکنه و از اون طرف هم خریدار و فروشنده راضی باشن و نکته های دیگه اگه جنس توی مسیر پست آسیب دید داستان چی میشه اگه اظهارات فروشنده با اصل جنس مغایرت داشت چی اگه توی یه مدت محدود یکی از طرف معامله منصرف شدند و یا به رحمت خدا رفتن چی باید یه انبار داشته باشی واسه این مسائل و هزینه های جانبی پس بدونید بی گدار نمیشه به اب زد گاها ممکنه نیاز به فضای بزرگ پیدا کنیم برای عکسهای متفاوت از جنس مورد نظر و یا کارکردن 24 ساعته با کالای مذکور خوب این وسط اگه فروشنده آذر بایجان باشه واسط اصفهان باشه و خریدار سیستان تست این وسط با این مرودات پستی فوق دقیق ما چی میشه اگه اشکال داشت و خواست برگش بخوره هزینه با کی هست و کلی چیزه دیگه پس فکراتون رو هم بریزید و همه جوانب رو مد نظر داشته باشید

razavi

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2014-05-18
262
2,049
دوستان به دید منم این ایده خوبی هستش میشه برای تضمین کار کسی که قست فروش جنسی را داشت یه چیز تضمینی برای اعتماد سازی نزد عزیزان ومدیران سایت قرار دهد و کسی که میخواد در تایپنک فروش حضور داشته باشد یه مبلغی از فروش جنس به حساب انجمن واریز شه منم با چندین سایت به همین صورت دارم قطعه خرید و فروش میکنم یه مبلغی از فروشم به حساب اون سایت واریز میشه منم خیلی راضی هستم با تشکر

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوستان خیلی خیلی ممنون هستم که این تایپیک رو جدی گرفتید
ببینید من و یکی از همکاران منظورم اقای آبکه( cybernova) مدتی باهم در ارتباط هستیم ولی این ارتباط صادقانه است جوری که مثال عرض میکنم
اگه من وسیله ای لازم داشته باشم از ایشون درخواست میکنم و تا به حال دوست عزیزم احمد اقا هم هیچ غصوری نکردن و درمقابل من هم اگر کاری داشته باشتند
با کمال میل انجام میدم این یعنی اعتماد 2 طرفه حالا شما اینو مدنظر تون بگیرید این اعتماد 2 طرفه رو مثل یک حوضچه کوچک در نظر بگیرید
و به همه تعمیر کاران ایران عزیز به چشم برادر نگاه کنید چرا که تعمیر کار بودن ما یک ویژگی بین همه ما حساب میشه که همه مارو به هم وصل میکنه
پس با این حساب اینم قبول دارید که هر کدوم حد اقل یکبار کارمون به دیگری افتاده درسته خوب ببنید دوستان این راه حل رد خور نداره چون
میخوام این حوضچه تبدیل به دریا بشه ببنید من گفتم میخوایم کار گروهی بکنیم یعنی انجمنی تشکیل بدیم که در راستای پیشرفت
به دنبال این با شه که سالانه در یکی از شهرها سمینار برگزار کنه خوب دوستان ببینید یکی از مدیران ارشد یک حساب به اسم سایت باز میکنه
و همه به غیر از حق عضویت سایت یک حق عضویت هم در ان حساب میریزند درسته این حساب میشه حساب رابط خریدار پول رو میریزه به این حساب
فروشنده بعد از چک کردن در تایپیکئ مورد نظر جنس رو ارسال میکنه جنس که به دست خریدار رسید 24 ساعت حق تست داره
همونی که یکی از دوستان در تایپیکشون اعلام کردن فروشنده بعد این مدت زمانی میتونه پول رو برداره این تا به اینجا

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
ولی در این میان مشکلی هست و اون اینه که اگر خریدار فیشی که برای واریز میاره اگه کمتر از پولی باشه که فروشنده گفته این خیلی بد هست

چرا که دو نفر در این میان ضرر خواهند کر د هم فروشنده هم خریدار های بعدی چرا که فروشنده در مرحل اول ضرر کرده است پس دیگر به خریدار های بعدی دیگر اعتماد
نخواهد کرد این هم راه حل این مشکل ببنید دوستان ما میخواهیم یک کار بزرگ انجام دهیم که شاید تا به حال کسی در ایران انجام نداده یک انجمنی تشکیل بدیم که هیچکس داخلش به هم خیانت نخواهد کرد چون ابزار امنیتی بالایی خواهیم داشت این هم اولین قانون

1- خریدار باید پرداخت اینترنتی انجام دهد و در صورت تخلف دو برابر هزینه باید پرداخت شود

ببنید امروز مسافرت خیلی راحت شده پس قانون دوم هم اینه البته اگر کسی از مدیران بپذیره که این کار رو در تهران بزرگ یا شهرهای دیگه انجام بده

2- برای ثبت نام شخص به صورت حضوری در دفتر مرکزی حاضر شده و به صورت حضوری ثبت نام نماید یا اصلا میشه گفت میتونیم در هر شهر یکی از اعضا
در مغازه خودش البته اعضا مورد اعتماد ثبت نام اون شهر رو انجام بدند و البته افراد باید فتو کپی و اصل شناسنامه یا کارت ملی را دارا باشند اینطور ی میشه سطح امنیتی برای این کار در نظر گرفت تا تایپیک بعدی فعلا

آخرین ویرایش:
بالا