آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن تصویر در لپ تاپ Compaq مدل Presario F500

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل

دوست عزیز عکس رو یه بار دیگه آپلود کنید لطفا، نیومد.
فایل بایوس رو هم نتونستم تو انجمن پیدا کنم، میشه راهنمایی کنین؟
بعد اینکه چیپ بایوس این لپ تاپ همینیه که تو مشخص کردم؟
ما بقی فرمایشاتتون رو هم چک میکنم و اطلاع میدم.
DSC_0456vvv.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
بله بایوس همینه . در لپتاپ های قدیمی ناند فلاشه . باید از کفی نند برای پروگرام استفاده کنید. عکس رو هم به چشم دوباره آپلود میکنم . نمیدونم چرا امروز سایت انجوری شده!؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ارزش نوشته ها و راهنمائی های شما خیلی بیشتر از یه دکمه تشکر می ارزه .مطمئن باشید هستن کسایی که بدون اجبار هم تشکر می کنن .تو این بخش سوال می پرسن هر کی بلد بود یا راهی به نظرش رسید بی منت راهنمائی می کنه .

آخرین ویرایش:

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
دوست خوبم
ارزش نوشته ها و راهنمائی های شما خیلی بیشتر از یه دکمه تشکر می ارزه .مطمئن باشید هستن کسایی که بدون اجبار هم تشکر می کنن .تو این بخش سوال می پرسن هر کی بلد بود یا راهی به نظرش رسید بی منت راهنمائی می کنه .

با سلام

به چشم اطاعت میشه

آخرین ویرایش:

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل

1- 1.8 ولت
2- ولتاژ نداره
3- 5.16 ولت
4- 1.2 ولت
اطراف I/O ولتاژ های 3.3 و 5.1 موجود است.
روی دو پایه ی کریستال که علامت زدم ولتاژ موجود است.
بایوس ندارم که رایت کنم.
هیچ صدایی از قطعات نمیاد، ولتاژ آداپتور هم ثابت هست و تغییرش در حد دهم ولت در هر 10 ثانیه است.
تمام فیوز SMD ها رو چک کردم هیچ کدوم مشکلی نداشت، همینطور مقاومت فیوزی و ساف های SMD .
خازن های پشت CPU و 2 تا دیود هم همونطور که فرمودید ولتاژ 1 - 1.8 دارند، فقط 2 تا خازن SMD خیلی ریز اون کنار هست که یه پایشون ولتاژ 2.5 ولت دارند که تو عکس مشخص کردم.
وقتی داشتم ولتاژ پایه های IC POWER GPU رو اندازه میگرفتم یه هو LCD شروع کرد به خاموش روشن شدن، در واقع نور بک لایت میومد و میرفت ولی تصویری ندیدم، البته لازم به ذکره که دستگاه هارد نداره! روی پایخ های این IC هم ولتاژ های 1.2 و 2 و 4.6 و 5.1 و 6 و 17 موجود هست و اطراف IC هم ولتاژ 1.2 و 3.3 رو دارم و بقیه رو میترسیدم اندازه بگیرم چون جا دست نداشتم میترسم اتصال بدم، اگه ضروری هست بگید اندازه بگیرم.
بله به محض زدن پاور برد روشن میشه و با نگه داشتن پاور هم برد خاموش میشه.
روی چیپ جنوبی و I/O فشار دادم ولی تغییری حاصل نشد.
متاسفانه بایوس رو ندارم...
عکسی که گذاشتم هم ممکنه اعداد توش واضح نباشه، اگه لطف کنید رو سیستمتون ذخیره اش کنید میتونین راحت ارقام رو بخونید.
5 ولت USB رو دارم و روی سوکت شارژ از سوت چپ پایه های دوم و سوم 3.3 رو داره.
باز هم ممنونم ازتون که اینقدر با حوصله و متانت دارید راهنماییم میکنین دوست خوبم، امیدوارم بتونم یه جوری جبران کنم و پاسخ این همه لطفتون رو بدم استاد عزیز.

DSC.jpg

Wide Screen COMPAQ
Product:presario F500
s/n:CNF715189M
p/n:GF799EA#ABV
sevice tag:F504ea

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw
بالا