آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم نمایش تصویر روی ال سی دی لپ تاپ لنوو G50-80

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
سلام به همگی
دیروز وقتی رفتم سر پروژه،لپ تاپ باز کردم روی صفحه چندتا خط عمودی اومد(خیلی کمرنگ که تو یه زاویه خاصی قابل مشاهده بود)و فقط بکلایت روشن میشه،فکر کردم مشکل از کابل فلت باشه چون لوللای ال سی دی شکسته،کابل فلت تعویض کردم ولی همچنان مشکل پابرجاست،ولی هم با فلت قبلی و هم با فلت جدید پورت VGA تصویر میده،لطفا از دوستان اگه امکانش هست بنده رو راهنمایی کنه ممنون میشم
مدل مینبرد:
ACLU1/ACLU2 UMA NM-A272
REV : 1.0
2013-12-05
MADE IN CHINA

ممنون

hamedesmayly

کاربر
2022-08-06
148
135
24
اصفهان
کسی راه حلی واسه این موضوع نداره!!؟؟
سلام یه تصویر از LCD می گذاشتید که ببینیم به چه صورت هست؟

خروجی تصویر رو هم چک کنید ببینید اگه با کابل Vga یا HDMI خروجی تصویرتون مشکلی نداره به احتمال زیاد پنل LCD سوخته و باید تعویض بشه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
سلام مجدد
فایل بایوس دوباره زدم ولی بازم روی ال سی دی تصویر نمیده،ولی روی مانیتور تصویر داره
الان دوباره چک کردم فن سی پی یو هم روشن نمیشه!امکان داره مشکل از i/oباشه؟؟

آخرین ویرایش:
  • Like

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
سلام از چیپ گرافیک یه عکس واضح بزارید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mr-ha

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80

پیوست‌ها

• Like

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
جالبه که قبلا هم این اتفاق افتاده بود و یارو کلا مین تعویض کرده ولی چندتا قطعه از روی برد باز کرده

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
ممنون از ارسال عکس ها
دوست عزیز تا حالا 2بار توی این سری از مدل ها البته چیپ گرافیک هم داشتند به این مشکل خوردم هر دوبار هم همچی اکی فقط تصویر از صفحه نمایش نداشتم
ایراد هردو هم تقریبا یجور بود
یکی از مین ها اطراف چیپ گرافیک دوتا از خازن های smd ریز کنده شده بود که بصورت شانسی دیدمشون
و در مین دیگر لحیم سردی خازن های اطراف چیپ بود
یک تا دوساعت فقط بزار با لوپ یا یا اگه نداشتید باذربین قوی مین رو مخصوصا سمت چیپ ها و سوکت lvds رو یه نگاه بندازید مطمئنا جواب میگیرید چون خودم شخصا قبلا از تعمیر حتما وقت میزارم روی نگاه کردن قطعات
اگه به نتیجه نرسیدی
ایراد میتونه از بایاس خوده صفحه و مدارات مربوطه
یه عکس کامل و با کیفیت هم از مین سمتی که سی پی یو هست بزارید البته بدون هیت سینک
یه نگاه بندازید ببینید به نتیجه ای میرسید یا نه تا مرحله بعدی رو انجام بدیم

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
ممنون از ارسال عکس ها
دوست عزیز تا حالا 2بار توی این سری از مدل ها البته چیپ گرافیک هم داشتند به این مشکل خوردم هر دوبار هم همچی اکی فقط تصویر از صفحه نمایش نداشتم
ایراد هردو هم تقریبا یجور بود
یکی از مین ها اطراف چیپ گرافیک دوتا از خازن های smd ریز کنده شده بود که بصورت شانسی دیدمشون
و در مین دیگر لحیم سردی خازن های اطراف چیپ بود
یک تا دوساعت فقط بزار با لوپ یا یا اگه نداشتید باذربین قوی مین رو مخصوصا سمت چیپ ها و سوکت lvds رو یه نگاه بندازید مطمئنا جواب میگیرید چون خودم شخصا قبلا از تعمیر حتما وقت میزارم روی نگاه کردن قطعات
اگه به نتیجه نرسیدی
ایراد میتونه از بایاس خوده صفحه و مدارات مربوطه
یه عکس کامل و با کیفیت هم از مین سمتی که سی پی یو هست بزارید البته بدون هیت سینک
یه نگاه بندازید ببینید به نتیجه ای میرسید یا نه تا مرحله بعدی رو انجام بدیم
بازم ممنون
لوپ دارم،امروز چک‌میکنم
بایوس از سایت افق دانلود کردم و نمیدونم سالمه یا نه
هیت سینک باز کردم
یعنی امکان نداره از i/o باشه!؟
این مین برد،بردویو نداره!!؟ نتونستم پیدا کنم

بالا