آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مونتاژ منبع تغذیه

kazavezeh

کاربر
2014-08-27
82
165
با سلام خدمت همه دوستان و استادان عزیز
چند سال پیش به عنوان هدیه ، یه منبع تغذیه به من دادن که باید خودم مونتاژش میکردم تا در انتها یه منبع تغذیه قابل استفاده باشه. بعد از گذشت اینهمه مدت ، به تازگی از روی مشخصات قطعات که روی خود بورد درج شده ، اونارو جایگذاری کردم ولی از اونجایی که من الکترونیک رو با خوندن کتابای مختلف و استفاده از تجربیات استادان و کاربران این سایت ، بصورت تجربی یاد گرفتم ، الان برای تکمیل این منبع تغذیه به کمکتون احتیاج دارم.
روی بورد چندین نقطس که باید به قسمتهایی از دستگاه متصل بشه که با حروف انگلیسی نوشته شده. لطفا از روی عکسا ، راهنماییم کنید که نقاط : S-F-P و M-N-G و X-Y باید به کجا متصل بشه. ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

kazavezeh

کاربر
2014-08-27
82
165
77.jpg

• Like

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

حتما کتابچه راهنمای مونتاژ داشته، باید از روی آن مونتاژ کنی

اولیه ترانست دو خروجی و ثانویه 4 خروجی دارد کارهای زیر را انجام بده:

[hide]
ابتدا با اهم متر اولیه ترانس را پیدا کن اهم دو پایه چند اهم است
اهم 4 خروجی را هم بگیر ممکن است دوبه دو باهم اهمی را نشان دهند و هر چهار خروجی بهم وصل باشند آنها را مشخص کن و روی عکس علامتگذاری کرده و در متن مقدار اهمشان را با توضیح قید کن تا بعد ادامه دهیم
[/hide]

kazavezeh

کاربر
2014-08-27
82
165
با سلام مجدد. مرسی از راهنمایی و توجهتون.
قبلا این مراحل رو انجام دادم و مشکلی توی اولیه و ثانویه پایه های ترانس ندارم.
اولیه ترانس ، دارای چهار پایه است و اونهم بدلیل وجود سلکتور تنظیم ولتاژهای ۱۱۰ ، ۲۲۰ و ۲۵۰ است. ثانویه ترانس هم قاعدتا می بایست به قسمتی از بورد که با علامت ~ مشخص گردیده متصل شود.
در ضمن در خصوص اینکه دستگاه نقشه مونتاژ داشته ، با شما کاملا موافقم. ولی یا گم شده یا توی جعبش نبوده. همونطور که عرض کردم این دستگاه از چندین ساله که بلا استفاده مونده بود

• Like

kazavezeh

کاربر
2014-08-27
82
165
کسی نیست منو راهنمایی کنه ؟؟؟

بالا