آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مهندسین عزیز این قطعه چیه ؟

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
674
600
سلام
۱- وقتی سلف از جای خودش کنده میشه؛ یعنی جریان کشی مدار به حدی بوده که تونسته قلع پایه‌های سلف رو ذوب کنه. همانطور که قبلا هم اشاره شد؛ شما باید مسیر سلف رو دنبال کنید و قطعاتی که از این سلف تغذیه میشه رو پیدا و نهایتا با تفکیک؛ قطعه معیوب رو شناسایی بفرمایید.
۲- تصویری که از اینترنت تهیه کردید؛ فاقد کیفیت هست و اساسا نمیشه روی اون زوم و مسیر ترک‌ها رو تشخیص داد. خودتون چند تصویر واضح از پشت روی برد تهیه و قرار بدید.
۳- حداقل مدل دقیق تلویزیون رو بفرمایید؛ شاید بشه شماتیکی از اون پیدا و راهنمایی کرد.
۴- یک سر پراب اهمتر رو روی یکی از پایه‌های سلفی که جدا شده قرار بدید و پراب دیگه رو با تست بیزر روی پایه‌های مختلف آیسی‌هایی که روی برد هست بذارید و ببینید کدوم یکی از آیسی‌ها از مسیر این سلف تغذیه میشه.
سلام
چشم حتمن خودم یه تصویر واضح از برد میزارم
اینم مدل اصلی تلویزیون :

پیوست‌ها

• 227.2 کیلوبایت بازدیدها: 22

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
674
600

پیوست‌ها

• 359.8 کیلوبایت بازدیدها: 16
  • 377 کیلوبایت بازدیدها: 23

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
803
1,347
سلام مجدد خدمت دوستان اینم چندتصویر از روی برد :

سلام
متاسفانه نتونستم شماتیک و یا سرویس‌منوالی پیدا کنم.
از تصاویر هم چیزی دستگیرم نشد.
بهترین روش برای پیدا کردن مشکل، بند ۴ پست ۱۰ هست. لذا ارتباط آیسی‌هایی که علامت زدم رو با سلف مورد نظر پیدا کنید و ببینید با چندتا از این آیسی‌ها ارتباط داره و در ادامه ببینید مشکل در کدوم یکی از این آیسی ها هست.

2 (1).jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fatim

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,271
13,149
Hamedan
باید معلوم بشه این سلف به چه قسمتی از تلویزیون مربوط میشود و برق مصرفی کدام قسمت از این سلف عبور میکرده
تا نقشه (شماتیک دیاگرام) نباشه اظهار نظر مشکل هست
ولی تا آنجایی که میتوان گفت در مدار مربوطه یک بار اضافه (اورلود) اتفاق افتاده
همانطور که همکاران عنوان کردند باید نقشه tv را پیدا و ببینید به چه مدار و قسمتی مربوط میشود-موفق باشید

آخرین ویرایش:

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
803
1,347
سلام مجدد
دنبال سرویس منوال تلویزیون بودم که به یه سایت برخورد کردم. این سایت دقیقا ایراد تلویزیون شما رو با تصویر ارایه داده و همانند یکی از همکاران در ابتدای تاپیک، مشکل رو از بک‌لایت عنوان کرده.
به جهت اینکه گذاشتن لینک برخلاف مقررات هست؛ لذا فارغ از صحت سنجی، متن مطالب سایت رو بدون دخل و تصرف کپی می‌کنم:

Screenshot_۲۰۲۴۰۴۱۰-۰۱۰۸۱۴_Chrome.jpg

راهنمای تعمیر تلویزیون LED سونی مدل KDL-48W650D مشکل نداشتن تصویر​

سعی ما بر این است تا با رسم لوکیشن بر روی تصویر راهنمایی کنیم.

راهنمای تعمیر: همانطور که در تصویر مشاهده میکنید قطعه مورد نظر با نام؟؟؟؟در تصویر برد خراب وجود ندارد.

(قطعه مورد نظر داخل دستگاه افتاده است) که در اثر گرمای زیاد قطعه باز شده و افتاده است،

مورد نظر در مسیر خط بک لایت قرار دارد که با نصب مجدد؟؟؟؟، مشکل نداشتن تصویر تلویزیون برطرف شده

و تصویر تلویزیون خواهد آمد.

رفع اساسی این مشکل​

اما مشکل حرارت شدید همچنان پابرجاست که برای رفع اساسی ایراد در ادامه توضیح داده ایم.

شدت گرمای به حدی زیاد میباشد که نمی توان دست را روی آن گذاشت. پس لطفا تاکید می شود

که حتما بک لایت تلویزیون LED سونی تعویض شود که مجددا مشکل فوق تکرار نشود.

تعمیر تلویزیون LED سونی مدل KDL-48W650D

(علت گرمای شدید: بک لایت خراب می باشد و جریان زیادی می کشد)

لطفا از نصب فن اضافی، هیت سینک اضافی، زدن اصلاحیه و همچنین به تازگی از ntc استفاده میشود که 100% کار اشتباهی می باشد پرهیز کنید.

پس از تعویض کامل بک لایت گرما به شدت کاهش می‌یابد.

و در حد نرمال قرار می گیرد که کاملا طبیعی می‌باشد.

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,887
10,591
سلام
سلف ۲۲ میکروهانری مربوط به مدار بکلایت به علت جریان کشی بیش از حد بکلایت داغ میشه و می افته.علاوه بر تعویض بکلایت سلف را هم با نمونه مشابه ۳۳ میکر هانری با نوشته ۳۳۰ از بردهای اوراقی ال جی آداپتوری تعویض کنید

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
674
600
سلام
سلف ۲۲ میکروهانری مربوط به مدار بکلایت به علت جریان کشی بیش از حد بکلایت داغ میشه و می افته.علاوه بر تعویض بکلایت سلف را هم با نمونه مشابه ۳۳ میکر هانری با نوشته ۳۳۰ از بردهای اوراقی ال جی آداپتوری تعویض کنید
سلام و سپاس

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
674
600
سلام مجدد
دنبال سرویس منوال تلویزیون بودم که به یه سایت برخورد کردم. این سایت دقیقا ایراد تلویزیون شما رو با تصویر ارایه داده و همانند یکی از همکاران در ابتدای تاپیک، مشکل رو از بک‌لایت عنوان کرده.
به جهت اینکه گذاشتن لینک برخلاف مقررات هست؛ لذا فارغ از صحت سنجی، متن مطالب سایت رو بدون دخل و تصرف کپی می‌کنم:

مشاهده فایل‌پیوست 214055

راهنمای تعمیر تلویزیون LED سونی مدل KDL-48W650D مشکل نداشتن تصویر​

سعی ما بر این است تا با رسم لوکیشن بر روی تصویر راهنمایی کنیم.

راهنمای تعمیر: همانطور که در تصویر مشاهده میکنید قطعه مورد نظر با نام؟؟؟؟در تصویر برد خراب وجود ندارد.

(قطعه مورد نظر داخل دستگاه افتاده است) که در اثر گرمای زیاد قطعه باز شده و افتاده است،

مورد نظر در مسیر خط بک لایت قرار دارد که با نصب مجدد؟؟؟؟، مشکل نداشتن تصویر تلویزیون برطرف شده

و تصویر تلویزیون خواهد آمد.

رفع اساسی این مشکل​

اما مشکل حرارت شدید همچنان پابرجاست که برای رفع اساسی ایراد در ادامه توضیح داده ایم.

شدت گرمای به حدی زیاد میباشد که نمی توان دست را روی آن گذاشت. پس لطفا تاکید می شود

که حتما بک لایت تلویزیون LED سونی تعویض شود که مجددا مشکل فوق تکرار نشود.

تعمیر تلویزیون LED سونی مدل KDL-48W650D

(علت گرمای شدید: بک لایت خراب می باشد و جریان زیادی می کشد)

لطفا از نصب فن اضافی، هیت سینک اضافی، زدن اصلاحیه و همچنین به تازگی از ntc استفاده میشود که 100% کار اشتباهی می باشد پرهیز کنید.

پس از تعویض کامل بک لایت گرما به شدت کاهش می‌یابد.

و در حد نرمال قرار می گیرد که کاملا طبیعی می‌باشد.
سلام جناب مهندس
اتفاقن خودم هم این سایت رو دیدم و بک لایت را کامل تعویض کردم تو تاپیک قبلی هم این مطلب رو گفتم ولی بازم سلف داغ میکنه و کنده میشه

سلام
متاسفانه نتونستم شماتیک و یا سرویس‌منوالی پیدا کنم.
از تصاویر هم چیزی دستگیرم نشد.
بهترین روش برای پیدا کردن مشکل، بند ۴ پست ۱۰ هست. لذا ارتباط آیسی‌هایی که علامت زدم رو با سلف مورد نظر پیدا کنید و ببینید با چندتا از این آیسی‌ها ارتباط داره و در ادامه ببینید مشکل در کدوم یکی از این آیسی ها هست.

مشاهده فایل‌پیوست 214049

بالا