آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مهندسین عزیز این قطعه چیه ؟

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
674
600
سلام
تلویزیون سونی برای تعمیر داشتم این قطعه 👇 کنده شده بود و من دوباره لحیم کردم سر جای خودش الان tv روشن میشه ولی این قطعه به شدت داغ میکنه ، چیه و چرا اینقدر داغ میکنه ؟

پیوست‌ها

• 565.6 کیلوبایت بازدیدها: 82

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
674
600
سلام. این قطعه سِلف هست. و دلیل داغ شدنش هم جریان کشی زیاد در پایین دستش هست که چون عکس کیفیت نداره مشخص نیست چند ولته. ولی یا تو مدار شورتی داری یا جریان کشی
سلام و ارادت
یکی از دوستان میگفت داغ کردنش به خاطر بک لایتشه باید عوض بشه شما نظری دارید ؟

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
447
اراک
تعویض این قطعه بی فایده هست و باید مشکلی که باعث جریان کشی میشه را برطرف کنی

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
803
1,347
سلام و ارادت
یکی از دوستان میگفت داغ کردنش به خاطر بک لایتشه باید عوض بشه شما نظری دارید ؟

سلام
مسیر خروجی سلف رو دنبال کنید و ببینید چه قطعاتی از این سلف تغذیه میشه. تو همون قطعات دنبال ایراد بگردید.

mostafa.sol

کاربر vip
vip
کاربر
2024-02-15
17
15
یاسوج
سلام و عرض ادب
بله بررسی میکنم سپاس
خیلی لطف کردید
این قطعه سلف هست و معمولا توی مسیر فیدبک آی سی تغذیه هم هست و اگر داغ بشه بدلیل جریان کشی بیش از حد مجازش هست و باید ببینی چه مداراتی تغذیه میکنه و مشکل پیدا میکنی و خود سلف بعضی اوقات در اثر اتصال شدید یا مدار باز میشه یا شیلد روی سیم پیچ ذوب میشه و خاصیت القایی از دست میده که فقط از ظاهر سیم پیچ میشه تشخیص داد

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
674
600
این قطعه سلف هست و معمولا توی مسیر فیدبک آی سی تغذیه هم هست و اگر داغ بشه بدلیل جریان کشی بیش از حد مجازش هست و باید ببینی چه مداراتی تغذیه میکنه و مشکل پیدا میکنی و خود سلف بعضی اوقات در اثر اتصال شدید یا مدار باز میشه یا شیلد روی سیم پیچ ذوب میشه و خاصیت القایی از دست میده که فقط از ظاهر سیم پیچ میشه تشخیص داد
سلام و عرض ادب
سلف بر اثر حرارت شدید کنده شده بود و من دو باره سر جاش گذاشتم و یکی از دوستان گفت بک لایت رو عوض کن درست میشه بک لایت رو عوض کردم ولی بعد از حدود 5 دقیقه tv خاموش شد وقتی باز کردم متوجه شدم دوباره سلف کنده شده و اشکال از بک لایت نبوده
میشه لطف کنید از روی تصویر واضح تر بگید من باید چه قطعه ای رو تعویض کنم
48w650..png

آخرین ویرایش:

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
803
1,347
سلام و عرض ادب
سلف بر اثر حرارت شدید کنده شده بود و من دو باره سر جاش گذاشتم و یکی از دوستان گفت بک لایت رو عوض کن درست میشه بک لایت رو عوض کردم ولی بعد از حدود 5 دقیقه tv خاموش شد وقتی باز کردم متوجه شدم دوباره سلف کنده شده و اشکال از بک لایت نبوده
میشه لطف کنید از روی تصویر واضح تر بگید من باید چه قطعه ای رو تعویض کنم مشاهده فایل‌پیوست 213973

سلام
۱- وقتی سلف از جای خودش کنده میشه؛ یعنی جریان کشی مدار به حدی بوده که تونسته قلع پایه‌های سلف رو ذوب کنه. همانطور که قبلا هم اشاره شد؛ شما باید مسیر سلف رو دنبال کنید و قطعاتی که از این سلف تغذیه میشه رو پیدا و نهایتا با تفکیک؛ قطعه معیوب رو شناسایی بفرمایید.
۲- تصویری که از اینترنت تهیه کردید؛ فاقد کیفیت هست و اساسا نمیشه روی اون زوم و مسیر ترک‌ها رو تشخیص داد. خودتون چند تصویر واضح از پشت روی برد تهیه و قرار بدید.
۳- حداقل مدل دقیق تلویزیون رو بفرمایید؛ شاید بشه شماتیکی از اون پیدا و راهنمایی کرد.
۴- یک سر پراب اهمتر رو روی یکی از پایه‌های سلفی که جدا شده قرار بدید و پراب دیگه رو با تست بیزر روی پایه‌های مختلف آیسی‌هایی که روی برد هست بذارید و ببینید کدوم یکی از آیسی‌ها از مسیر این سلف تغذیه میشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86
بالا