آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مطرح كردن سوالات و مشكلات مادر برد ( قسمت 2 )

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

IR7000

کاربر vip
کاربر
2012-01-01
163
580
سلام
یه مادربرد فوکس کانن برام اوردن که خازنهای 3300 میکروش خراب شده بود و خود مشتری تعویضشون کرده !
رفته سوراخهای مادر برد رو با مته خیلی ریز بزرگ کرده تا خازنهای جدیدی که گذاشته راحت جا بخوره و 2 طرف برد رو هم تراشیده و لحیم کرده !
حالا دستگاه روشن نمیشه و یا اگه از هر 10 باری که میزنی روشن میشه تصویر نداره
مشتری میگه قبل از اینکه خازنها رو عوض کنه درست بوده و فقط گاهی وقتها هنگ میکرده
راستش منم کارم تعمیر مادر برد نیست و تا حالا تعمیر نکردم . اینم از طریق یکی از دوستان اومده که مجبور شدم قبول کنم
میخواستم ببینم الان باید این خازنها رو چجوری روی برد لحیم کنم و به کجا؟
عکس ازش گرفتم تا منظورم رو بهتر متوجه بشید
بازم اگه نیاز به توضیح داشت بگید اعلام کنید
با تشکر

پیوست‌ها

• 66.6 کیلوبایت بازدیدها: 334
  • 102.9 کیلوبایت بازدیدها: 329
  • 61.9 کیلوبایت بازدیدها: 336

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت دوست عزیزم
عجب کاری کرد اگر بنده جای شما بودم به این مین دست نمیزدم خیلی وضعش داغونه
اگر میخواهید ردیفش کنی تنها راه مدار کشی است . یعنی مداری را که ایشون قطع کردند مدارش را پیدا کنید و روی آن مدار را بتراشد تا لحیم بگیرد و از آنجا سیم بکشید به خازن .
با سپاس

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام .
خدمت دوستانه عزیز.
من یک مین دستم هستش مدل giga ga-ep41-ud3l که روشن که میکنی بالا نمیاد با دیباگر تست کردم ffffمیزنه یعنی سی پی یو رو نمی خونه فن رو برداشتم باز روشن کردم دیدم داغ نمیکنه سی پی یو عوض کردم بازم همین بود الان نمیدونم چیکار کنم بایوس کنم یا نه بعدش دوستان که میدونن این مین dualbios هستش چطور بایوس کنم اگر مشکل از بایوس هستش ؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
دوست عزیز لازم میبینم که در رابطه با bios دوگانه توضیح مختصری بدم این تکنولوژی انحصارا در اختیار شرکت giga است و یکی از بایوس ها backup است یعنی در صورت خرابی بایوس اصلی اون بایوس بکاپ میاد ترمیم میکنه پس نتیجه میگیریم احتمال خرابی بایوس در مین های دارای تکنولوژی بایوس دوگانه بسیار کم است ولی زمانی اگر خواستید پروگرم کنید بهتر است هر دو را پروگرم کنید
اما در مورد مشکل شما
شما روی چیپ شمالی و جنوبی دست بزن ببین آیا بیش از اندازه گرم میکند
ببین خازن باد کرده ندارد
ریگلاتورهای مین را تست کن و نتیجه را اعلام کن
با سپاس

آخرین ویرایش:

pc_repaire

کاربر
2012-04-23
4
17
سلام
آقا بخدا شرمنده من اینجا اینو میپرسم آقا من بچه تهران نیستم الان دیباگر خوب و پروگرامر خوب چیه هم مدلشو بهم بگی هم اگه قیمتشو داشته باشی ممنونت میشم راستی شنیدم پروگرامر ها همه ی این آسی ها و چیپ ها رو ساپورت نمیکنن میخواستم یه لطفی به من بکنی مدل بهترین دیباگر و بهترین پروگرامرو برام بزاری چون هفته ی دیگخ میخوام بیام تهران واسه خریدشون راستی اگه جایی هم بلدی بهم پیشنهاد کنی واقعا ممنونت میشم
واقعا شرمنده عزیز اینجا سوال کردم بنده تازه کارم به بزرگی خودت مارو ببخشش
واقعا شرمنده
با تشکر از همه دوستان با معرفت این سایت بخصوص مدیران گرامی آفا واقعا خسته نباشید کارتون خیلی 20 خیلی چیز از کنارتون یاد گرفتم من فقط تعمیرات موبایل بلد بودم تازه اومدم تو خظ تعمیرات پی سی
بازم ممنون

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
سلام
آقا بخدا شرمنده من اینجا اینو میپرسم آقا من بچه تهران نیستم الان دیباگر خوب و پروگرامر خوب چیه هم مدلشو بهم بگی هم اگه قیمتشو داشته باشی ممنونت میشم راستی شنیدم پروگرامر ها همه ی این آسی ها و چیپ ها رو ساپورت نمیکنن میخواستم یه لطفی به من بکنی مدل بهترین دیباگر و بهترین پروگرامرو برام بزاری چون هفته ی دیگخ میخوام بیام تهران واسه خریدشون راستی اگه جایی هم بلدی بهم پیشنهاد کنی واقعا ممنونت میشم
واقعا شرمنده عزیز اینجا سوال کردم بنده تازه کارم به بزرگی خودت مارو ببخشش
واقعا شرمنده
با تشکر از همه دوستان با معرفت این سایت بخصوص مدیران گرامی آفا واقعا خسته نباشید کارتون خیلی 20 خیلی چیز از کنارتون یاد گرفتم من فقط تعمیرات موبایل بلد بودم تازه اومدم تو خظ تعمیرات پی سی
بازم ممنون

سلام دوست عزیز در انجمن برو قسمت فروشگاه آقای زارع یا همون فروشگاه امیر آیسی مدلها و قیمتشونو کامل توضیح داده اند

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا