آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل پاور کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

amirooo

کاربر
2009-11-05
18
31
سلام
حالا مشکل اینه وقتی خازن 12vخروجی رو بر می دارم ولتاز تثبیت میشه فکر کنم یه خازن طرف خروجی نشتی داره

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
خاموش نشدن پاور

--------------------------------------------------------------------------------

سلام به همه دوستان عزیز نماز و روزه های همه قبول باشه

من 3 تا پاور دارم که 2 تا از اونها کار نمیکنن و یکی هم کار میکنه و یک مشکل کوچیک داره.

1 = پاوری که کار میکنه از نظر ولتاژ مشکلی نداره وقتی تو ویندوز هستم و فرمان shudown رو میزنم بجای اینکه خاموش بشه سیستم ریستارت میشه . روی چند تا سیستم هم امتحان کردم با همه همین مشکل رو داشته
اسم پاور Golden 500W هستش و ترانزیستورهای قسمت اولیه 2 تا MJE 13007 و یکی همBU3150 و از 2 آی سی LM339 و TL494 استفاده شده.

تو قسمت خروجی هم از 3 تا دیود شاتکی استفاده شده است.

از دوستان با تجربه میخام که منو راهنمایی کنن.

این برام خیلی عجله ای هستش

پاورهای دیگر رو هم میگم

ممنون میشم راهنماییم کنید.

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
دوست من مهدی.شما اولین اخطارو در بدو ورود دریافت کردین.مبارک باشه.ولی مشکلتون
1: هیت خروجی رو چک کن.اگر نبود
2: دو تا آیسی 20 پا توخروجی داری ک اصولا 7500 ویا ....Tl هستش.اونهارو عوض کن . اگر نشد
3: تو خروجی بگرد دنبال دیود و یا مقاومت سوخته.پس همه اینها 95% برمیگرده به خروجی.
برکت خداوند باشما باد

SAEED_J

کاربر
2009-05-16
3
4
سلام
ممنونم از جوابی که داده شد در مورد پاوری که خاموش نمیشه
اما 2 پاور دیگه
پاور اول = مدل access 300w هستش که تو قسمت هیت اولیه چند قطعه سوخته بود عوض کردم یکی از این قطعات یک دیود زنر بود( ZD2) که خیلی واضح نبود شمارش اما تا جایی که تو نستم بخونم نوشته بود 7c2 من هم زنر 6.2 و هم7.2 گذاشتم اما مدار کار نمیکنه
ترانزیستورهای هیت اول 2 تا c4977 و یکی هم c5027 که همه سالم هستند در هیت خروجی هم 2تا دیود شاتکی که سالم هستند و یک رگولاتور 7805 که اونم سالم هستش و 2 تا دیود که سر به سر شده اند که اونها هم سالمند
در این پاور از 2 آی سی KA7500 و LM 393 استفاده شده که این 2 تا آی سی رو با پاورهای دیگه چک کردم سالم بوده
ترنزیستورهای c945 , 2sa733 همه رو چک کردم سالم هستند
من بیشتر قطعات رو با مولتی متر چک کردم (بیرون مدار) اما این پاور راه نیوفتاده
من برای تست از یک لامپ سری تو راه برق اصلی استفاده میکنم تا اگر مشکل داشته باشه و جریان بکشه معلوم بشه که لامپ چیزی رو نشمون نمیده.

پاور دوم = مدل این پاور load man model: Lp-6100 250 W هستش که این پاور در هیت ورودی
یک ترانزیستور فت به شماره SS2N80 و یک فت دیگه هم به شماره P1N60E هستش
در هیت خروجی هم دیود های شاتکی که همه سالم هستند و 2 تا آی سی KA3842 و LM339 وجود داره
ای سی LM 339 را با پاور های دیگه چک کردم سالم هستش
تمام ترانزیستور های مدار رو چک کردم سالم هستند
وقتی لامپ رو در مدار سری قرار میدم لامپ رو شن میمونه و تا جایی که متوجه شدم وربوط به قسمت هیت اول هستش
همه این جریان کشی ها بخاطرترانزیستور فت به شماره P1N60 هستش ولی اون سالم هستش بیرون مدار چک کردم اما وقتی از مدار خارج میشه
دیگه مدار جریان نمیکشه

ممنون میشم راهنمایی کنید
امیدوارم با راهنمایی های شما دوستان بتونم این 2تا پاور رو درست کنم

سپاسگزارم و منتظر جوابتون هستم

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
دوست من سعید سلام
برای تعمیر پاور
1: پاور را حتی اگر روشن نمیشود با سبز و مشکی سوئیچ کن و ولتاژ سیم بنفش را بگیر واعلام کن.
2: اگر بنفش بود یعنی 98% سالم بودم تمام قطعات تا بعد از هیت اول
3:اگر بنفش نداد برو سر هیت دوم
4:روش اینه لقمرو دور سرت نتابون
برکت خداوند با شما باد

amirooo

کاربر
2009-11-05
18
31
یه پاور گرين دارم که همه ولتازها سالمند فقط سفيد منفي2.8 وآبي منفي8 ولت داره ممنون ميشم اگه راهنمايي کنيد

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
دوست من برای تشکر کردن اون دگمه پائین ک چشمک قرمز میزنه رو دیدی؟همون ک نوشته تشکر.دیدیش؟حالا فشارش بده.دیدی؟آفرین این نحوه تشکر کردنه.اینکارو بکن و تا بعد دوستان بتونن با کمال میل و دوستانه جواب سوالهاتو بدن.آره عزیزم
برکت خداوند با شما باد

SAEED_J

کاربر
2009-05-16
3
4
سلام امید جان خوبی
توضیحاتی که من بهت دادم همه بعد از اتصال سیم سبز و مشکی بود و منظورم از اینکه گفتم پاور روشن نمیشه بعد اتصال بود.

پاور اول
1=من سیم بنفش را امتحان کردم هیچ ولتاژی نداشت
2=هیت دوم را هم چک کردم قطعات سالم هستند
3= نه خازنها خراب هستند نه آی سی ها . قطعه خرابی نتونستم پیدا کنم
--------------------
میشه در مورد دیود زنر که گفتم بهم اطلاعات بدی؟منظورم ولتاژ اون دیود زنر هستش که چقدر باید باشه؟

پاور دوم

چون جریان میکشه نمیتونم کاری کنم و ولتاژ سیم بنفش رو بگیرم
-----------------------------------------
لطفا بیشتر راهنماییم کن

ممنون میشم توضیحات کاملتر بهم بدی

با تشکر از شما دوست عزیز

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
دوست من سعید سلام
برای تعمیر پاور
1: پاور را حتی اگر روشن نمیشود با سبز و مشکی سوئیچ کن و ولتاژ سیم بنفش را بگیر واعلام کن.
2: اگر بنفش بود یعنی 98% سالم بودم تمام قطعات تا بعد از هیت اول
3:اگر بنفش نداد برو سر هیت دوم
4:روش اینه لقمرو دور سرت نتابون
برکت خداوند با شما باد
دوستان اگر تو تمام تایپیکها قانون سایت را ،ادب و نزاکت رو رعایت کنن مطمئن باشن جواب میگیرن.البته من قصد توهین ندارم.خدارا شکر بخاطر وجود کاربرهای سایت.تشکر شما هم موجب دلگرمی ما میشه.پس دوست من دیگه نگم.تشکر اون پائینه.دیدیش؟آفرین گل پسر
برکت خداوند با شما باد

SAEED_J

کاربر
2009-05-16
3
4
سلام امید جان
من تشکر کردم باز هم میکنم

منظورم تست دیود نبود.اون زنر سوخته و من به سختی ولتاژ اونو خوندم
ازت خاستم برای زنر جایگزین راهنمایی کنی

بازم ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا