آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل صدای سوت پاور۴۳۰ واتیه GREEN GP430A

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,032
اصفهان

saeedghasemi

کاربر
2013-08-21
108
261
سلام
دوست من خازن هایی رو که مشخص کردم عوض کن احتمال زیاد مشکلت حل میشه.چند مورد تا حالا داشتم.
با تشکر
عکس اپ نشد.3 تا خازن کوچیک سمت چپ عکست هست .کنار ترانس.50 ولت هست 12032012401.jpg

ali_gholami2

کاربر
2013-12-04
4
15
سلام دادش من نمیدونم کسایی که تجربه و اطلاعات ندارن چرا اطلاعات غلط میدن و بچه های مردمو گمراه میکنن کسی که تعمیر کار حرفه ای باشه دقیقا میره سر اصل ماجرا و اینقدر نمیپیچون قضیه رو دادش عیب دقیقا اینی که میگم 3 تا قطعه رو میگم برو عوض کن صدای سوته پاورت قط میشه (دوتا خازن یک میکرو فارادپنجاه ولت ریز تو مدار اسیلاتور کنار اون سه تا ترانس هست بعلاوه یه خازن 4.7 میکرو پنجاه ولت)این سه تا قطعه رو عوض کن بدون استثنا مشکل سوت پاورت حل میشه بعدشم یه دعایی این بنده حقیرو بکن.مرسی برو حالشو ببر دادشی

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
با تشکر از همه همکاران.مشکل پاورهای گرین که سوت میکشند معمولا از ترانس نیست.یا از خازن های بزرگ ورودی است یا از قطعاتی که قبل از ترانس قرار گرفته اند.معمولا وقتی ولتاژی که به ترانس میرود مشکل داشته باشد ایجاد صدای صوت میکند.

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
سلام . دوست عزیز ؛ جناب shahin-fan . بالاخره پاورتونو تونستید تعمیر کنید ؟ فکر میکنم وقتی مطلب رو اینقد واضح بیان میکنید ، لازمه نتیجه رو هم ثبت کنید تا کاربر دیگه هم بتونه از تجربه شما استفاده کنه . متاسفانه تاپیکهای بی نتیجه ، کاربرو دلسرد میکنه .

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
دوستان عزیز سلام
محض اطلاع خدمتتون عرض کنم تا بحال شاید بیش از 200 پاور تعمیر کردم
تنها 3 مورد خرابی در ترانسها داشتم
در یکی سیم یک از پایه ها قطع شده بود.(شاید از دست طرف افتاده بود در اثر وزن ترانس سیم کشیده شده بود)بهر حال با لحیم سیم به پایه مشکل حل شد.
در یکی دیگه که اونم گرین بود یکی از سیمها سوخته بود
در یک پاور HP که مربوط به یک ورک استیشن میشد اونهم سوختگی در ترانس داشتم.اما نکته مهم اینکه سعی نکنید ترانسها را باز کنید.به دو دلیل مهم
1-باز کردن فریتها که با اون چسب بهم چسبیده شده خودش یک معضله و معمولا فریت میشکنه و ترانس هیچ میشه
2-بقدری سیم پیچی ترانسها محکم و ایزوله صورت گرفته که فکر نمیکنم امکان داشته باشه دوباره بهم صورت اون رو بشه پیچید.توجه کنید فرکانس خیلی بالایی در سیمها جریان داره و تقریبا ایزوله کردن طبقات از هم کار هرکسی نیست
ترانس اچ پی بیچاره من به دیار باقی شتافت:blushsmi:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا