آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل صدای سوت پاور۴۳۰ واتیه GREEN GP430A

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

shahin_fan

کاربر
2012-04-09
14
61
با عرض سلام

عزیزم علت سوت کشیدن شل شدن هسته فریت میتواند باشد ویا خرابی بخش اسیلاتور که در بشتر مواقع خازن مربوط به این بخش است که در عکس مشخص کرده ام
جهت مشخص شدن محل سوت میتوانید با استفاده از یک پیچ گوشتی که نوع آن را بر روی فریت ها قرار داده و گوش خود را به دسته پیچ گوشتی بچسبانید تا متوجه شود که کدام یک از هسته ها موجب تولید سوت میشود
با عرض سلام و تشکر بابت وقتی که گذاشتین.بله صدا دقیقاً از بخشی هست که شما مشخص کردین.ولی با روشی که شما فرمودین نتونستم بفهمم صدا از ترانس هاست یا از خازن ها.آیا روش دیگه ای هم برای تشخیص وجود داره؟

shahin_fan

کاربر
2012-04-09
14
61
با عرض سلام و تشکر بابت وقتی که گذاشتین.
بله دقیقاً صدا از بخشی که شما فرمودین میاد.ولی بنده نتونستم با روشی که شما فرمودین تشخیص بدم که صدا از ترانس هاست یا از خازن ها.
آیا روش دیگه ای برای این کار وجود داره؟

shahin_fan

کاربر
2012-04-09
14
61
بله دقیقاً صدا از بخشی که شما فرمودین میاد.ولی بنده نتونستم با روشی که شما فرمودین تشخیص بدم که صدا از ترانس هاست یا از خازن ها.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,032
اصفهان
با عرض سلام
عزیز دلم ، خازن صدا ندارد !!!!!!!!:111:

شما با یک پیچ گوشتی که نوک آن را از بین سوراخ های رادیاتور بر روی سطح بالایی فریت بچسبانید و گوشتان را به ته دسته پیچ گوشتی بچسبانید ، بطور وضوح صدا را خواهید شنید

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,032
اصفهان
با عرض سلام مجدد
بالاخره موفق شدم فریتی که صدا میده رو پیدا کنم .از کجا میتونم تهیه کنم این فریت رو؟ مشخصاتش هم اینا هستن
ST EEL-16B
0650 WHE
با عرض سلام
عزیزم من نگفتم فریت خراب شده بلکه عرض کردم این بخش از مدار که شامل ترانزیستور و چند مقاومت و خازن میباشد خراب شده ، احتمال اول شل شدن هسته فریت است که با چسب قطره ای این را برطرف کرد، احتمال دوم خرابی خازن در این بخش که باعث تغییر فرکانس کار اسیلاتور شده که این موجب ایجاد سوت در ترانس شده ، خازن معیوب را تعویض کنید .
اگر ابهامی در عرایضم بود ، اعلام تا مجددا راهنمایی تان کنم

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,032
اصفهان
با سلام و تشکر
بله یکی از ترانس ها سوت مکشه.ولی چطوری باد تشخیص بدم که مشکل از شل شدن هسته فریت است یا خازن ها؟
خیلی ممنون بابت راهنماییتون
عزیزم کافیست کمی چسب بین محل اتصال دو هسته فریت ترانس بزنید اگر صدا قطع شد ، اشکال همین بود ولی احتمال بسیار زیاد این سوت ناشی از خرابی خازن مدار این بخش میباشد

shahin_fan

کاربر
2012-04-09
14
61
عزیزم کافیست کمی چسب بین محل اتصال دو هسته فریت ترانس بزنید اگر صدا قطع شد ، اشکال همین بود ولی احتمال بسیار زیاد این سوت ناشی از خرابی خازن مدار این بخش میباشد
دوست عزیز یک دنیا ممنون بابت اینکه اطلاعاتتونو در اختیار ما قرار میدین.
بنده چسب رو هم به محل اتصال دو فریت زدم و لی هنوز مشکل پا برجاست.میشه راهنمایی کنید خازن این بخش کدوم هست که بنده تعویضش کنم؟

shahin_fan

کاربر
2012-04-09
14
61
اگه امکانش هست روی عکس بفرمایین کدوم خازن باید تعویض بشه.ممنون میشم
12032012401.jpg

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا