آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل روشن شدن مادربورد asus مدل PBH61 با تصال پایه های IO

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
مقدار ولتاژ پایه های کریستال بشکه ای بالای جامپر آبی رنگ تصویر و همچنین SMD های اطراف چیپ رو هم هم اندازه گیری و اعلام بفرمائید .این سری مادربرد بصورت تک چیپ هستند و وظیفه چند قسمت مختلف رو همین چیپ انجام می ده .منتهی با توجه به مقدار پائین 4.7 ولت ذکر شده احتمال معیوب بودن خود I/O یا اون قطعه 4 طرفه بین چیپ و I/O ( احتمالا با مارک iSL ) نیز هست .منتظر اعلام نتیجه

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
دوست خوبم
مقدار ولتاژ پایه های کریستال بشکه ای بالای جامپر آبی رنگ تصویر و همچنین SMD های اطراف چیپ رو هم هم اندازه گیری و اعلام بفرمائید .این سری مادربرد بصورت تک چیپ هستند و وظیفه چند قسمت مختلف رو همین چیپ انجام می ده .منتهی با توجه به مقدار پائین 4.7 ولت ذکر شده احتمال معیوب بودن خود I/O یا اون قطعه 4 طرفه بین چیپ و I/O ( احتمالا با مارک iSL ) نیز هست .منتظر اعلام نتیجه
سلام ممنونم
smd های اطراف چیپ (فقط دو قطعه به رنگ قهوه ای که سطحی بلندتر نسبت به smd های اطراف چیپ داشتند رو اندازه گرفتم) 3.314 ولت دارند.روی چیپ هم خازن هایی وجود دارد که ولتاژهای 1.06 ولت و 3.314 ولت رو دارند
پایه های کریستال لوله ای هم 2. و 7. ولت دارند.
ممنونم

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
با سلام
با این حساب ولتاژها درست هستن و روی I/O باید کار کنی .بایوس رو هم اگه مقدور هست پروگرام کنید .البته قبلش حتما بکاپ بگیرید .

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
20140629_095031.jpg

با سلام خدمت دوستان
در عکس بالا ردیف فت های بالایی یعنی نزدیک به سلف های PWM من یه طرف فت 10.6 ولت دارم و پایه دیگر هیچ ولتاژی ندارم
خازن های SMD مدار PWM ولتاژهای ان رو نوشتم.
روی سلف ها و خازن های بشکه ای مدار PWM 1.135 ولت دارم.
ایامدار PWM مشکلی داره؟اگه اده ها درست هستن پس مدار PWM مشکلی نداره.
در رگولاتور سوئیچ پین من از هر دو طرف پایه سبت به گراند که بدنه USB در نظر گرفتم 5.03 ولت دارم.ایا رگولاتور مشکل داره؟

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام دوست خوبم
با توجه به ولتاژها مدار PWM درست هست .دیاگرام مدار PWM زیر رو مطالعه کنید راحت می تونید فت ها رو تفکیک و ولتاژگیری کنید .در ضمن یه عکس از قسمت پین های F Panel بذارید و ولتاژها رو با توجه به پین ها بنویسید.در پست شماره 20 صفحه 2 همین تاپیک فقط ردیف پائین رو نوشتین .اگه دقت کنید پین سوئیچ پاور ( PWR BTN ) در ردیف بالاست .ممنون از جواب هاتون

پیوست‌ها

• 300.4 کیلوبایت بازدیدها: 141

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام دوست خوبم
ولتاژها درست هستن .با این فایل بایوس امتحان کنید و اعلام نتیجه بفرمائید .در ضمن از سلامت پاور مطمئن هستید؟بلتری بایوس رو تعویض کردید؟

پیوست‌ها

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام دوست خوبم
ولتاژها درست هستن .با این فایل بایوس امتحان کنید و اعلام نتیجه بفرمائید .در ضمن از سلامت پاور مطمئن هستید؟بلتری بایوس رو تعویض کردید؟

با سلام خدمت دوست گرامی جناب SYBERNOVA
من بایوس هم زدم.ولی مشکل هنوز پابرجاست.
مادربورد سوئیچ نمیشه.فکرکنم همه قسمتها به درستی کار میکنند.
راستی تازه فروشنده گفته بود,به طرف گفته بودم رم رو دربیاربه جاش رم 2 گیگ بزن,این یارو همینجور که مادربورد روشن بود رم درمیاره و رم 2گیگ جاش میذاره و این داستان سوئیچ نشدن مادربورد هم شروع شده.:D
با تشکر

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام دوستان گرامی
این مشکل همچنان وجود داره. مادربورد هیچ مشکلی نداره فقط دکمه ی جلوی کیس کار نمیکنه.یا با اتصال پین های سوئیچ مادربورد روشن نمیشه.فقط با اتصال سیم سبز و مشکی 24 پین روشن میشه.
پاور هم سال هست و تمام ولتاژها رو داره.
با تشکر

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
مطمئن باشید تا جایی که امکان داره دوستان راهنمائی می کنند ولی تازه علت بوجود اومدن مشکل مشخص شده .شما تو این مرحله ولتاژهای اسلات رم رو لطفا اعلام کنید .اصولا باید مقادیر 3.3 و 2.5 و مقدار Vram که روی اسلات نوشته شده و Vtt که نصف مقدار Vram هست رو روی اسلات داشته باشید .ولتاژگیری و اعلام نتیجه یفرمائید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ITE-1983
بالا