آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل دوربین Poe - Noame

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
اجازه بدید روش کار POE رو بطور مختصر تشریح کنم. به نقشه زیر نگاه کنید.
LAN ورودی به دوربین بعد از گذشت از ۲ تا پل دیود وارد یه آیسی میشه که بهش میگیم آیسی POE.
و بعد از یکسری مراحل و عبور از ترانسفرمر، ولتاژ تغذیه دوربین ساخته میشه.
شما باید روی پایه‌های ۱- مثبت و منفی پل دیودها یه ولتاژ داشته باشید و ۲- روی پایه های خازن بعد از ترانسفرمر یه ولتاژ داشته باشید.
این ولتاژ رو دارید و اگر بله هر کدوم چقدر هست؟

مشاهده فایل‌پیوست 198247

این رو هم بگم که تامین تغذیه دوربین از طریق ۱۲ ولت، مسیری مجزا داره و هیچ ارتباطی با POE نداره.
ممنون از راهنمایی خیلی خوبتون،من فقط ولتاژهای روی پل دیود گرفتم که 50 ولت بود و خازن بعد از ترانسفرمر هم 12 ولت داشت همچنین ولتاژ خروجی برد Poe و جالب اینکه کابل ورودی 12 ولت دوربین در حالتی که سوکت شبکه به سوئیچ poe وصل هست،12 ولت داره.
بعدازظهر میرم دفتر کامل چک میکنم و همینجا اطلاع میدم.

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
درحال حاضر همین دوتا عکس داخل گوشیم داشتم

پیوست‌ها

• 228.5 کیلوبایت بازدیدها: 39
  • 198.5 کیلوبایت بازدیدها: 41

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
اجازه بدید روش کار POE رو بطور مختصر تشریح کنم. به نقشه زیر نگاه کنید.
LAN ورودی به دوربین بعد از گذشت از ۲ تا پل دیود وارد یه آیسی میشه که بهش میگیم آیسی POE.
و بعد از یکسری مراحل و عبور از ترانسفرمر، ولتاژ تغذیه دوربین ساخته میشه.
شما باید روی پایه‌های ۱- مثبت و منفی پل دیودها یه ولتاژ داشته باشید و ۲- روی پایه های خازن بعد از ترانسفرمر هم یه ولتاژ داشته باشید. (منظورم خازن ۳۰۰ میکروی تو عکس هست)
این ولتاژ رو دارید و اگر بله هر کدوم چقدر هست؟

مشاهده فایل‌پیوست 198247

این رو هم بگم که تامین تغذیه دوربین از طریق ۱۲ ولت، مسیری مجزا داره و هیچ ارتباطی با POE نداره.

وقتی هم با POE کار می‌کنید نباید تغذیه ۱۲ ولت به دوربین وصل باشه.

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
ارره همزمان وصل نکردم
اون دیود شاتکی از هر دوسمت راه میداد که از روی برد برداشتم

پیوست‌ها

• 199.3 کیلوبایت بازدیدها: 37

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
821
1,383
اون دیود شاتکی از هر دوسمت راه میداد که از روی برد برداشتم
شماره آیسی SD4952B هست و طبق شماتیک پیشنهادی در دیتاشیت، می بایست دو تا دیود بعد از ترانسفرمر کار شده باشه. اما به نظرم اینجا 1 دیود کار شده.
به تصویر ذیل نگاه کنید و بفرمایید دیودی که راه میداد و از مدار خارج کردید D1 هست یا D3 ؟
چون نمی تونم تِرک ها رو ببینم.
اگر D3 باشه، حتما می بایست جایگزین کنید تا ولتاژ خروجی رو روی خازن بعد از ترانسفرمر داشته باشید.

ضمن اینکه روی عکس ارسالی شما یه مقاومت صفر اهم بعد از ترانسفرمر هست؛ تست کنید ببینید سالمه؟

SD4952B.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mr-ha

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
سلام مجدد
تست گرفتم و اون دیود که مشکل داشت جایگزین کردم،در حال حاضر وقتی به سوئیچ poe وصل هست،یکی از پل دیودها ورودی 51 ولت داره و ورودی پل دیود دومی اصلا ولتاژ نداره ولی هر دوتا پل دیود خروجی 50 ولت دارن
ولتاژ خازن 330میکرو هم 12.2 ولت هست
اون دیودی هم که مضکل داشت،دیودD1 بود
ولتاژ تغذیه ای سی poe هم 13 ولت داشت.
مقاومت 0 هم درسته

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
821
1,383
ولتاژ خازن 330میکرو هم 12.2 ولت هست
سلام.
۱- ولتاژ ۱۲ که فرمودید زیر بار هست؟
۲- دوربین سالم دارید ولتاژ دو سر این خازن رو مقایسه کنید؟
۳- وقتی با آداپتور ۱۲ ولت دوربین رو راه اندازی می‌کنید؛ ولتاژ این خازن چقدر هست؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mr-ha

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
سلام.
۱- ولتاژ ۱۲ که فرمودید زیر بار هست؟
۲- دوربین سالم دارید ولتاژ دو سر این خازن رو مقایسه کنید؟
۳- وقتی با آداپتور ۱۲ ولت دوربین رو راه اندازی می‌کنید؛ ولتاژ این خازن چقدر هست؟
1- نه زیر بار نیست
2-نه متاسفانه ندارم
3-وقتی اداپتور وصل میکنم و زیربار هست،ولتاژ میشه 11.4
زیربار هم ولتاژ 12.1 میشه

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
821
1,383
زیربار هست،ولتاژ میشه 11.4
زیربار هم ولتاژ 12.1 میشه
سلام
دوبار فرمودید زیر بار، منظورتون اینه که ولتاژ ۱۲.۱ بدون بار هست؟

در حال حاضر وقتی به سوئیچ poe وصل هست،یکی از پل دیودها ورودی 51 ولت داره و ورودی پل دیود دومی اصلا ولتاژ نداره
تصور می‌کنم POE و مدار اون مشکل نداشته باشه و ایراد جای دیگه ای هست.

می‌تونید بهم بگید پل دیودی که ولتاژ ورودی داره؛ به کدوم یکی از زوج‌های کانکتور RG45 وصل میشه؟
اینجور توضیح بدم که پینهای ۱ و ۲ همچنین ۳ و ۶ باید دیتا باشه (نارنجی سفید و سبز سفید) و پین‌های ۴ و ۵ همچنین ۷ و ۸ باید ولتاژ روی اونها فرستاده بشه (آبی سفید و قهوه‌ای سفید)
اطلاعاتی که پشت برد خورده برای من کمی گیج کننده هست. سه تا کانکتور وجود داره که روی کانکتور ۸ پین و ۴ پینِ کناری اون، که با رنگ قرمز مشخص کردم؛ باید دیتا ارسال بشه. و روی ۲ تا از پینهای کانکتور آخر که با زرد مشخص کردم باید ولتاژ POE بیاد.
مشخص بفرمایید:
۱- آیا پینهای هر دو کانکتور که دیتا روی اونها رد میشه؛ (قرمز رنگ) به هم راه میده؟
۲- آیا روی پینهای زرد رنگ (۴/۵ و ۷/۸) ولتاژ ۵۰ ولت رو دارید؟
۳- آیا این ۳ کانکتور با ترتیب رنگ و پین‌ها که بالا عرض کردم، به کانکتور RG45 وصل هست؟

پیوست‌ها

• 252.2 کیلوبایت بازدیدها: 29

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
سلام
دوبار فرمودید زیر بار، منظورتون اینه که ولتاژ ۱۲.۱ بدون بار هست؟

تصور می‌کنم POE و مدار اون مشکل نداشته باشه و ایراد جای دیگه ای هست.

می‌تونید بهم بگید پل دیودی که ولتاژ ورودی داره؛ به کدوم یکی از زوج‌های کانکتور RG45 وصل میشه؟
اینجور توضیح بدم که پینهای ۱ و ۲ همچنین ۳ و ۶ باید دیتا باشه (نارنجی سفید و سبز سفید) و پین‌های ۴ و ۵ همچنین ۷ و ۸ باید ولتاژ روی اونها فرستاده بشه (آبی سفید و قهوه‌ای سفید)
اطلاعاتی که پشت برد خورده برای من کمی گیج کننده هست. سه تا کانکتور وجود داره که روی کانکتور ۸ پین و ۴ پینِ کناری اون، که با رنگ قرمز مشخص کردم؛ باید دیتا ارسال بشه. و روی ۲ تا از پینهای کانکتور آخر که با زرد مشخص کردم باید ولتاژ POE بیاد.
مشخص بفرمایید:
۱- آیا پینهای هر دو کانکتور که دیتا روی اونها رد میشه؛ (قرمز رنگ) به هم راه میده؟
۲- آیا روی پینهای زرد رنگ (۴/۵ و ۷/۸) ولتاژ ۵۰ ولت رو دارید؟
۳- آیا این ۳ کانکتور با ترتیب رنگ و پین‌ها که بالا عرض کردم، به کانکتور RG45 وصل هست؟
ممنون از پیگیری
ارره بد نوشتم،اون ولتاژ اخری که نوشتم منظورم با سوئیچ poe هست.
اخه اگه مشکل از برد دوربین باشه،ورودی برق برد دوربین چه با اداپتور و چه با سوئیچ poe یکی هست.
اون دوتا کانکتوری که زدهrg45 ، یکی از سمت کابل دوربین میاد و یکی میره به برد دوربین
ارره ترتیب و رنگ درسته
نهه روی پینهایی که با زرد مشخص کردید،ولتاژ ۱۲ ولت هست

بالا