آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مشکل در صفحه کلید لبتاب ایسوز R542U

Farhad1723

کاربر
2019-07-19
2
0
گرگان
سلام وقت بخیر دوستان
چندی قبل متاسفانه نوشابه ریخت روی صفحه کلید لبتابم که مدل R542U ایسوز هست ؛ اقدامات لازمه جهت خشک کردن و خالی کردن ننوشابه از لبتاب رو انجام دادم ولی بدلیل داشتن قند ؛ حالت چسبناکی گرفته بود اکثر دکمه های کیبورد برا همین طبق تصویر تک تک دکمه هارو از کیبورد دراوردم و کاملا با الکل تمیز کردم و کل برد رو هم تاجای ممکن تمیز کردم ولی چندین مشکل بوجود امد که تا الان حل نشده است.
اول : فلت صفحه کلید قسمتی که به برد اصلی وصل میشه و حالت قفل داره که فلت درنیاد اون افتاده و نیست ایا این قطعه رو میشه تهیه کرد؟ در عکس مشخصه ؟ ضمنا صفحه کلید کار نمیکنه حتی فلت رو جا گزاشتم چسب زدم اما جواب نمیده فقط تاچ موس کار می کنه حتی کلید های چپ و راست تاچ هم کار نمیکنه.

دوم : فلت دوم که از برد به تاچ موس وصل میشه در قسمت پشت صفحه کلید اونم قفلش نیست

سوم : بعد از این اتفاق لبتاب رو به برق وصل می کنم روشن میشه خودبخود و در بایوس یا در خود ویندوز باطری رو شناخته و فول نشان میده ولی اصلا کارایی نداره سوکت برق رو درمیارم خاموش میشه و بدون برق روشن نمیشه در واقع یجورایی میشه گفت فول شارژ بودن کاذب هست ، راهنمایی می کنید ؛ لبتاب بسیار کم کارکرد هست و قبل از این اتفاق باطری کاملا کارایی داشت و سلامت باطری ۱۰۰ بود.

چهارم : در رابطه با قاب لبتاب بعصی از خارها شکسته و قتی می بندی ؛ یه بخش هایی باز می مونه ؛ ترفندی داره که هزینه قاب ندم و اینکه زیر دی وی دی رامش قسمتی هست که ال سی دی لبتاب به شاسی اصلی پیچ میشه اونم متاسفانه جای پیچ هاش که به شاسی پیچ میشه شکسته وقتی لبتاب رو باز و بسته میکنی باعث میشه قاب صفحه کلید بالا بیاد ؛ ترفندی داره؟

عکس تمام موارد ارسال شده ؛ ممنون میشم راهنمایی کنید و حدودا چقد هزینه بردار هست؟
ظاهرا فعلا نمیتونم پیوست داشته باشم.

بالا