آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در بوت NVR

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
804
1,349
سلام بر همکاران بزرگوار
یه NVR هایک ویژن مدل DS-7616NI-K2 با شماره مین برد DS-80241 REV1.1 که به علت اتصال اشتباهی تغذیه 24 ولت بجای 12 ولت، به مشکل خورده بود برام آوردن. ظاهرا از لحاظ سخت افزاری تنها مشکلی که وجود داشت، ورود 24 ولت به هارد بود. هارد رو جدا کردم؛ سیستم ران شد.
خروجی LAN هیچ مشکلی نداشت. اما خروجی VGA و HTMI از وسط به پایین سیاه بود. سخت افزار رو بررسی کردم. مشکلی ندیدم. لذا تقاضا کردم یه نمونه سالم هم برام آوردن. از آیسی Bios به شماره winbond 25Q16JVSIQ و همینطور آیسی NAND به شماره 29F2G08ABAEA کپی گرفتم. (از هر دو تا NVR) و کپی فایلهای سالم رو منتقل کردم روی آیسی دستگاه معیوب. اما متاسفانه دستگاه اصلا بالا نیومد!
آیسی های دستگاه سالم رو بدون هیچ دخلی و تصرفی مجدد روی دستگاه سالم جاگذاری کردم؛ اما در کمال تعجب اون دستگاه هم بالا نیومد. در حالی که هیچ اقدام اضافی انجام ندادم.
الان هیچ کدوم از دستگاهها بوت نمیشه (نه بوق بیزر رو دارم؛ نه خروجی LAN و VGA و HTMI . ضمنا هیچ IP روی خروجی LAN مشاهد نمیشه.)
یکی از همکاران گفت احتمال جابجایی یا جدا شدن قطعات بر اثر فشار هوای گرم رو چک کنم. با اینکه فشار باد کم بود؛ ولی چک کردم. همه ی قطعات در جای خودشون هست. حتی از اینترنت تصاویر مین برد رو گرفتم و تطبیق دادم؛ همه ی قطعات سر جای خودشون هست.
لطفا همکاران محترم راهنمایی بفرمایید علت چی هست؟

پیوست‌ها

• 92.7 کیلوبایت بازدیدها: 105
  • 107.8 کیلوبایت بازدیدها: 109
  • 100.1 کیلوبایت بازدیدها: 113
  • 185.9 کیلوبایت بازدیدها: 118
  • 245.2 کیلوبایت بازدیدها: 118
  • 107.2 کیلوبایت بازدیدها: 107
  • 137.9 کیلوبایت بازدیدها: 114
آخرین ویرایش:

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
986
همدان کوی ولیعصر
با سلام به دوست عزیز
ایا تمامی ولتاژهای برد مد نظر درست می باشند ولتاژ های 1.2/1.5/3.3/5 اگر اشتباه نکنم طبق گفته های خودتان شما از طریق LAN هیچ مشکلی ندارید وبااتصال از طریق LANمی توان از دستگاه پینگ گرفت واز طریق ای پی دستگاه وارد ان شد در یکی از پایه های جک HDMI یک ولتاژ 5 ولت وجود دارد ان ولتاژ را برسی کنید ارتباط VGA و HDMIمستقیم با سی پی یو بوده فقط در بعضی برد ها قطعات حفاظتی سر مسیر ان قرار می دهند از سلامت این مسیر مطمعا شوید

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,978
1-ای سی فلش سلام را که پاک نکردید دوباره پروگرام کنید ؟
2-فایل ای سی سالم را روی فلش دستگاه معیوب پروگرام کردید ایا وری فای (مقایسه) کردید که درست پروگرام شده باشد .امکان دارد بد بلوک داشته باشد

در کل نباید اصلا به این مدل فلش های ناند حرارت بخورد چون ایجاد بد بلوک میکند و امکان خاموش شدن دستگاه هم خیلی زیاد است .فلش را که با حرارت برمیدارید بد بلوکها زیاد میشود و کپی هم درست انجام نمیشود باید با فایل اپدیت دستگاه را اپدیت میکردید

در همین شرایط که دستگاه بوت نمیشود فایل اپدیت ان را از نت دانلود کنید و با برد تبدیل uart to usb به برد وصل شوید و کابل شبکه هم وصل کنید اگر قسمت بوت لودر سالم باشد و بد بلوکها زیاد نشده باشد خود دستگاه بد بولکها را تشخیص میدهد و درست پروگرام میکند
اگر قسمت بوت لودر هم بد بلوک شده باشد دیگر امکان درست شدن با این فلش نیست باید یک فلش نو بخرید و فقط بوت لودر سالم روی ان فلش کنید و با هویه نه هیتر لحیم کنید و بعد با فایل اپدیت درست کنید .

من فایل سالم را دارم ولی حجمش زیاد است
هیچ موقع به فلشهای ناند dvr ها بخصوص nvr ها دست نزنید

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
804
1,349
سلام و ممنون که لطف کردید.
ایا تمامی ولتاژهای برد مد نظر درست می باشند ولتاژ های 1.2/1.5/3.3/5
رو سلف L5 = 5V و L6 = 3.3V و L2 = 1V و L3 = 1.5V دارم. همچنین اون طرف برد که خروجی فن قرار داره؛ روی سلف L1 = 0.9V و سلف LN1 = 1V دارم (تو هر دو برد یکسان هست که البته هیچکدوم هم خروجی نداره)
در حال حاضر مین برد بدون اتصال هارد 370mA جریان میکشه.

اگر اشتباه نکنم طبق گفته های خودتان شما از طریق LAN هیچ مشکلی ندارید وبااتصال از طریق LANمی توان از دستگاه پینگ گرفت واز طریق ای پی دستگاه وارد ان شد
همونطور که توی توضیحات عرض کردم. ارتباط از طریق LAN مربوط به قبل از پروگرام آیسی بایوس و ناند بود. بعد از پروگرام هیچ ارتباطی با LAN ندارم و هیچ پینگی نمی تونم انجام بدم.

در یکی از پایه های جک HDMI یک ولتاژ 5 ولت وجود دارد ان ولتاژ را برسی کنید ارتباط VGA و HDMIمستقیم با سی پی یو بوده فقط در بعضی برد ها قطعات حفاظتی سر مسیر ان قرار می دهند از سلامت این مسیر مطمعا شوید
مجموعا روی 3 تا از پایه های جک HTMI ولتاژ 5 رو دارم که همگی از آیسی UHD3 منشعب میشه

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
956
سلام شرمنده که میپرم وسط تاپیک
در این صورت برای اون dvr هایی که رمز فراموش شده و با نرم افزار هم رمز پیدا نمیشه چه باید کرد؟

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
804
1,349
سلام استاد. ممنون از محبتتون
1-ای سی فلش را که پاک نکردید دوباره پروگرام کنید ؟
بله پاک کردم و بلنک بودن اونو چک کردم. سپس فایل جدید روش ریختم.

2-فایل ای سی سالم را روی فلش دستگاه معیوب پروگرام کردید ایا وری فای (مقایسه) کردید که درست پروگرام شده باشد .امکان دارد بد بلوک داشته باشد
دقت کردم بد بلوک نداره. وری فای هم کردم. کاملا بر هم منطبق هست

در کل نباید اصلا به این مدل فلش های ناند حرارت بخورد چون ایجاد بد بلوک میکند و امکان خاموش شدن دستگاه هم خیلی زیاد است .فلش را که با حرارت برمیدارید بد بلوکها زیاد میشود و کپی هم درست انجام نمیشود
هرچند حرارت دام. اما ظاهرا بد بلوک نداره. حداقل پروگرام 5000 که اینجوری نشون میده.

باید با فایل اپدیت دستگاه را اپدیت میکردید
درست میفرمایید. متاسفانه روی این موضوع دقت کافی نکردم.

در همین شرایط که دستگاه بوت نمیشود فایل اپدیت ان را از نت دانلود کنید و با برد تبدیل uart to usb به برد وصل شوید
اگر محبت کنید و طریقه اتصال صحیح uart به این برد رو بفرمایید ممنون میشم.

حتما در مراحل بعد دقت میکنم.

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,978
سلام شرمنده که میپرم وسط تاپیک
در این صورت برای اون dvr هایی که رمز فراموش شده و با نرم افزار هم رمز پیدا نمیشه چه باید کرد؟
باید با کد باز کنید بعضی از فلشهای ناند بد بلوک نمیشوند اگر با حرارت 220 درجه بردارید .در کل همه فلش های ناند بالای 1 یا 2 گیگ بد بلوک دارند حتی اگر نو بخرید خود دستگاه بد بلوک را تشخیص میدهد و مشخص میکند که کجا بد بلوک دارند تصیحیح میکند
ای سی های spi ناند که هشت پایه هستند هم داریم که حجمشان بالای 1 گیگ هست و انها هم بد بلوک دارند و کپی از ان خطا دارد

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,978

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
804
1,349
ای سی فلش سالم منظورم بود پاک کردید ان را یا فقط خواندید
فقط خواندم و البته فایل خوانده شده رو هم وری فای کردم که منطبق باشه.
چون احتمال خطا تو آیسی های ناند موقع خوندن و نوشتن هست؛ برای اطمینان 3 تا کپی از فایل اصلی و حتی فایل خراب تهیه کردم.

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,978
فقط خواندم و البته فایل خوانده شده رو هم وری فای کردم که منطبق باشه.

بسیار عالی یک پله جلو هستیم
ای سی فلش سالم را که لحیم کردید را با تینر تمیز کنید و بررسی کنید که پایه ها خوب لحیم شده باشند

الان که دقت کردم فایل بوت لودر روی ان ای سی فلش بالایی به شماره 25Q16JVS است که حجمش 2 مگ است ان را درست لحیم کردید؟
این کانکتور سفید را که مشخص کردم وصل کنید به UART که یادم نیست چون بردش را ندارم یکی زمین است یکی RX و دیگری TX و یکی 5 ولت یا 3 ولت که نیاز نیست
RX را به TX برد UART وصل میکنید و TX را به RX برد UART
با نرم افزار putty پورت برد UART را انتحاب میکند سرعت برد کام را 115200 انتخاب میکنید و دستگاه را روشن میکنید تا اطلاعات روی PUTTY را ببینید اگر چیزی نیود جای RX و TX را عوض کنید
این مراحل را انجام دهید تا فایل اپدیت را بدهم
میخوام بدانم ایا دستگاه بوت لودرش کار میکند یا نه

پیوست‌ها

بالا