آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مدار فرمان بالابر 6طبقه بدون برد الکترونیکی فقط با 15عددرله 24ولتی 11پایه

ahnor

کاربر
2008-11-30
36
87
ما تو ساختمونمون یه آسانسور برای 3 طبقه داریم
مدتی پیش رو طبقه همکف که برای بالا رفتم دکمه رو میزدیم یکم با تاخیر انجام میشد و حی در باز میشد و چند بار باید دکه طبقه 2 یا 3 را میزدیم تا بره بالا

ولی حالا کلا نمیره بالا
تا دکمه طبقه 2 یا 3 را میزنیم در قفل میشه ولی دوباره باز میشه؟؟
مشکل چیه؟؟
سلام
من به شما توصیه می کنم در صورتی که به آسانسور آشنایی ندارید به یک سرویس کار مراجعه کنید شما باید تابلوی به کار رفته در آسانسور رو میگفتید ولی مشکل به احتمال زیاد از مدار سری استپ باید باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,427
5,471
سلام
شما نگفتید دقیقا مشکل از کجا هست آیا خود تابلو مشکل داره منظورم قطعات داخلی و سیم کشی اون هست که در این صورت نمیشه به این صورت زیاد کمک کرد یا اینکه مشکل از سیم کشی منظورم از خروجی ترمینال ها به بعد
با سلا وتشکر
قبل از این که این بالابر زیر دست من بیاد یکی دیگه روش کار کرد چون یکدفعه بالابر از کار افتاده بود!!! اون بنده خدا وچند بنده خدا دیگه هرکدوم اومدن با سلیقه خودشون تابلو رو شخم زدن دیگه خودتون تا آخرش برید دیگه!!!!

ahnor

کاربر
2008-11-30
36
87
نه آشنایی ندارم به اسانسور
ولی فقط طبقه اول مشکل داره؟؟

تابلو رو چیشو باید بنویسم
منظورم اسم تابلو سازنده ی اون
شما پارکینگ هم دارید منظورم آسانسور شما چند توقفه؟
برای حرکت آسانسور یک سری شروطی لازمه که به این شرط ها می گن سری استپ از اسمش معلومه که هر کدام از این شرط ها برقرار نباشه آسانسور حرکت نمی کنه اگه ساختمان سه طبقه ی شما شامل پارکینگ هم باشه پس آسانسور شما 4 توقفه و و قتی طبقه اول مشکل داره به احتمال زیاد باید از درب طبقه اول شما باشه و قطعات مربوط به آن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

ahnor

کاربر
2008-11-30
36
87
با سلا وتشکر
قبل از این که این بالابر زیر دست من بیاد یکی دیگه روش کار کرد چون یکدفعه بالابر از کار افتاده بود!!! اون بنده خدا وچند بنده خدا دیگه هرکدوم اومدن با سلیقه خودشون تابلو رو شخم زدن دیگه خودتون تا آخرش برید دیگه!!!!
پس کار شما زیاده اگه شما با مدار های فرمان و کلا آسانسور و بالابر و پله برقی آشنایی دارید می تونید خودتون یه تابلو بسازید یا اینکه یه تابلو آماده بخرید و سویچ ها و شستی ها رو و ...سیم کشی کنید در ضمن آقای رجبی هم راهنمایی های خوبی کردند من مدار رو ندیدم چون پروتیوس ندارم شما می تونید مدار رو بررسی کنید

آخرین ویرایش:

mehran1221

کاربر
2013-03-20
82
208
اصفهان-نصف جهان
منظورم اسم تابلو سازنده ی اون
شما پارکینگ هم دارید منظورم آسانسور شما چند توقفه؟
برای حرکت آسانسور یک سری شروطی لازمه که به این شرط ها می گن سری استپ از اسمش معلومه که هر کدام از این شرط ها برقرار نباشه آسانسور حرکت نمی کنه اگه ساختمان سه طبقه ی شما شامل پارکینگ هم باشه پس آسانسور شما 4 توقفه و و قتی طبقه اول مشکل داره به احتمال زیاد باید از درب طبقه اول شما باشه و قطعات مربوط به آن.

ساختمان ما 3 طبقه هست و پارکینگ نداره؟؟

م فکر کنم مال در باشه؟
میشه بگین برای در مرحله به مرحله چیارو باید چک کنم؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ahnor

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,831
با سلام
استاد عزیز جناب آقای رجبی
من قصد دارم برای یک آسانسور که در یک حسینیه 2 طبقه نصب شده یک مداری بسازم که همزمان با بالا رفتن و پایین آمدن آسانسور در هر دوطبقه یک الارم صوتی به همراه یک لامپ که خاموش و روشن میشود( شبیه فلاشر ) نصب کنم آیا می توانید مرا راهنمایی کنید با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ahnor

ahnor

کاربر
2008-11-30
36
87
ساختمان ما 3 طبقه هست و پارکینگ نداره؟؟

م فکر کنم مال در باشه؟
میشه بگین برای در مرحله به مرحله چیارو باید چک کنم؟؟
قطعاتی که مربوط به درب آسانسور هستند دو شاخه و ققل هست. و به احتمال زیاد در از حالت ریگلاژ خارج شده است. ولی من باز هم به شما توصیه می کنم که به یک سرویسکار مراجعه کنید.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام
استاد عزیز جناب آقای رجبی
من قصد دارم برای یک آسانسور که در یک حسینیه 2 طبقه نصب شده یک مداری بسازم که همزمان با بالا رفتن و پایین آمدن آسانسور در هر دوطبقه یک الارم صوتی به همراه یک لامپ که خاموش و روشن میشود( شبیه فلاشر ) نصب کنم آیا می توانید مرا راهنمایی کنید با تشکر
با سلام :
ساده ترین راه به نظر بنده استفاده مسیر برق رسانی به الکتروموتور میباشد {استفاده از برق موتور توسط یم نینی ترانس یا هر قطعه ممکنه } که چه در موقع بالا رفتن و هنگام پایین اومدن { راست گرد و چپ گرد } میتونه مدار مورد نظر شما را بکار اندازد اما هنگام توقف مدار شما غیر فعال خواهد شد .
چنانکه طرح مدارات فوق مد نظر تون هست درخواست بدهید در خدمتون هستم .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام :
دوستان و علاقمندان به طرح و ساخت ساز مدارات کنترلی برای اسانسورها ؟؟؟
asansor4floor.jpg
در تاپیک زیر یک مدار جالب و کامل برای اسانسور 4 طبقه ای اپلود شد میتونید مراجعه و دانلود کنید .

روژه ساخت کنترل اسانسور 4 طبقه ای با میکرو کنترل pic16f877

پسورد فایل یادتون نره .
موفق باشید .

بالا