آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لب تاب DELL 620 بعد از 3ثانیه خاموش میشود

sjsa

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
156
381
سلام
لپ تاپ اب خورده معمولا در مدار ار تی سی دچار مشکل میشود
اول بایوس و ای سی بزنید (همزمان)
ببینید اطراف چیپ جنوبی سولفاته نداشته باشد اگر دچار سولفاته بود صد در صد چیپ باید عوض شود
اگر چیپ جنوبی سولفاته نداشت و با زدن بایوس مشکل حل نشد باید ای او تعویض کنید
تمامی مراحل بالا در صورتی است که از,سلامت مدار تغذیه ۳.۳و۵ ولت و همچنین مدار شارژ اطمینان کامل داشته باشید در غیر این صورت اول باید این مدارات را تعمیر کنید

فرستاده شده از HUAWEI G610-U20

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
با تشکر از راهنمایی شما
منظورتون از ار تی سی چیه ؟
درضمن سولفاته فقط در قسمت کانکتور هارد داشته
3.3 و 5 و مدار شارژ درست است
باز هم مشکل بر میگرده به io ؟

مدار rtc یا real time clock تشکیل شده از بایوس و io و چیپ جنوبی است وظایف این مدار مفصل است با سرچ در انجمن و گوگل به این مهم دسترسی پیدا خواهید کرد

sjsa

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
156
381
با تشکر از راهنمایی شما
البته وظایف این سه قطعه و ارتبلطشون باهم رو میدونم  فقط واژه rtc  رو نمیدونستم که با راهنمایی شما متوجه شدم 
پس با این حساب باز هم باید بریم سراغ io و قطعات مرتبط

• Like

hoseyn1258

مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
با تشکر از راهنمایی شما
البته وظایف این سه قطعه و ارتبلطشون باهم رو میدونم فقط واژه rtc رو نمیدونستم که با راهنمایی شما متوجه شدم
پس با این حساب باز هم باید بریم سراغ io و قطعات مرتبط

سلام

در وحله اول از سلامت بایوس و ec خصوصا ec و ای سی های مربوطه اطمینان کامل بدست اورید

معمولا اگر ای سی بایوس و ای سی ec سالم باشند و با فایل درست پروگرم شوند دستگاه جواب خواهد داد اگر از این عناصر اطمینان ندارید به سراغ io نرویئد

sjsa

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
156
381
بایوس رو پروگرام کردم
ولی آیسی دیگه ای پیدا نکردم که پرو گرام کنم
اگر ممکنه آیسی ec را روی مدار نشان بدید و اگر ممکنه فایلش رو دارید آپلود کنید یا شماره آیسی رو بدید
ممنون

• Like

sjsa

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
156
381
فایل بایوس و ec با هم فرق میکنه ؟

hoseyn1258

مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
بایوس رو پروگرام کردم
ولی آیسی دیگه ای پیدا نکردم که پرو گرام کنم
اگر ممکنه آیسی ec را روی مدار نشان بدید و اگر ممکنه فایلش رو دارید آپلود کنید یا شماره آیسی رو بدید
ممنون

طبق دیتا شیتی که بنده دارم دو عدد ای سی است که عکس ان ضمیمه خواهد شد اما در انجمن فایل ec را پیدا نکردم

دیتاشیت را میتوانید از این لینک http://www.irantk.ir/irantk25097-10/#post450788 دریافت کنید و با دستگاه خود تطبیق دهید اگر یکی بود دنبال ec بگردید اگر نه مشخصات دقیق دستگاه را عنوان کنید تا دیتا شیت دیگری پیدا کنم

موفق باشید

Untitled.jpg

sjsa

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
156
381
طبق دیتا شیتی که بنده دارم دو عدد ای سی است که عکس ان ضمیمه خواهد شد اما در انجمن فایل ec را پیدا نکردم

دیتاشیت را میتوانید از این لینک http://www.irantk.ir/irantk25097-10/#post450788 دریافت کنید و با دستگاه خود تطبیق دهید اگر یکی بود دنبال ec بگردید اگر نه مشخصات دقیق دستگاه را عنوان کنید تا دیتا شیت دیگری پیدا کنم

موفق باشید

مشاهده فایل‌پیوست 129169
دیتا شیت شما درسته من هم همین رو دارم که با بورد من مطابقت میکنه ولی فایل ec  رو از کجا میشه جور کرد من که گشتم فقط بایوس در سایت بودبازم از لطف شما متشکرم واقعآ زحمت کشیدید

بالا