آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

طرح مشکلات سخت افزاری نوت بوک

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

payafar

کاربر
2011-04-27
1
2
هوالحق روی لبتاپ سونی آب ریخته.سرویس داخلی کامل کردم.دکمه پاور و که میزنم بیوس بالا نمیاد.ولی دکمه های کبس لاک و.... روشن میشن.با فشار دادن دکمه پاور و حتی نگهداشتنش هم لبتاپ خاموش نمیشه.ایراد مادربرده؟ممنون اگه زود جواب بدین.
model name:pCG-7G2L vaio
VGN-FS8900P

آخرین ویرایش:

111aa

کاربر
2011-04-25
1
3
پسورد روی بایوس

با عرض سلام به دوستان جدیدم پسورد روی بایویس لپ تاپ سونی رو چطور میشه برداشت؟ با برداشتن باتری که نمیشه شنیدم با پروگرم کردن بایوس میشه پسورد رو برداشت اما رو مدل سونی نمیشه بخاطر ای سی tpm همینجام خوندم با تعویض io میشه اگه درسته بگید که تعویض کنم با تشکر فراوان

yaqma

کاربر
2009-10-15
52
54
رودسر
1.png

باسلام و خسته نباشيد . يه لپ تاپ DELL XPS M-1210 دستمه كه نه خودش تصوير ميداد و نه از خروجي مانيتور . به چيپ گرافيكش كه nvidia GF-7400 هستش هواي گرم گرفتم مشكلش حل شدو تا حالا بدرستي كار ميكرد.اما حالا بعداز 2 ماه، يه بار كه روشنش كردم ،روشن شد و تصويرم داشت اما ديسك بوت رو پيدا نكرد. ريست كردم و سيستم بدون تصوير بالا اومد و صداي بالا اومدن ويندوز هم اومد. اما بدون تصوير. حالا هم از خروجي VGA تصويردرست و كامل دارم اما lcd لپ تاپ اصلا روشن نميشه. ميخواستم اگه ممكنه راهنماييم كنيد. آيا الان كه تصوير كامل و درست رو روي مانيتور خارجي دارم بازم ميتونه مشكل از چيپ گرافيك باشه؟ اگر نه مشكل از كجا ميتونه باشه؟ بازم ممنونم.​

yaqma

کاربر
2009-10-15
52
54
رودسر
چیپ رو در آوردم که دوباره بذارمش سر جاش. شاید اصلاح بشه اما چیپ خیلی سخت در اومد و باد کرد و باطل شد. میخواستم بپرسم حالا که همچین گندی زدم. میشه یه چیپ بهتر و قویتر جایگزینش کنم ، یا باید همون چیپ باشه. وضمنا چیپ روی کارتهای گرافیک pc با همین مشخصات میتونه روی لپ تاپ بشینه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

dimooss

کاربر
2010-01-07
10
14
با سلام
آقا یه سوال فنی داشتم....مدل لپ تاپ من Acer 5742g هستش. مشخصات شارژر هم ، خروجیش 19v ,4.74 A ,90w ...حالا.....من یه باتری یو پی اس 12v 35Ah دارم،می خواستم بدونم میشه این باتری رو بجای شارژر وصل کنم.(نمیخوام باهاش باتری لپ تاپ رو شارژ کنم فقط میخوام به عنوان یه باتری یدکی باشه که از طریق محل اتصال شارژر به لپ تاپ وصل شه....
از لحاظ فنی این امکان رو بررسی کردم....در حالت فول شارژ ولتاژ خوده باتری لپ تاپ حدود 12.4 ولت هستش...در حال دشارژ که دیگه لپ تاپ خاموش میشه ولتاژ حدود 10 ولت میشه...یعنی اگه بشه باتری یو پی اس رو بهش وصل کنم تا وقتی که ولتاژ باتری یو پی اس به 10 ولت برسه واسم باید کار کنه....اما...
از اونجایی که میخوام باتری رو به سوکت ورودی شارژر لپتاپ وصل کنم...نمی دونم آیا افت ولتاژ باتری تاثیری رو سیستم شارژ لپ تاپ میزاره یا نه...و حالت های دیگه.....که ممکنه اتفاق بیوفته.

بنظر اساتیدی که در این مورد اطلاعات یا تجربه ای دارن...آیا این روش عملی هستش.
ممنون از توجهتون.

arya-sh

کاربر
2009-01-29
7
11
بوشهر
باسلام خدمت اساتيد ودوستان محترم من دو لپ تاپ براى تعمير دارم هردو ايسوس هستند يكى مدل K50I وx83v كه هردوى آنها باباترى روشن ميشوند اما با آداپتور(شارژر) روشن نمى شوند و زمانى هم كه باترى روى لپ تاپ است هم باباترى روشن شده اما شارژ نمى گيرد شارژرها 100 درصد سالم هستند وباترى ها هم 100 درصد سالمند من از يكى از دوستان شنيدم كه احتمال خرابى از آسى MAX آنهااست وخواستم من رو راهنمايى گنيد ضمنا فيوز ورودى پشت برد هم سالم هست
متشكرم ومنتظر جواب شما هستم

• Like

acorn123

کاربر
2011-06-27
11
9
سلام به شما دوست عزیز
لپ تاپ بنده چند روزیه مشکل پیدا کرده روشنش که می کنم فقط صفحه مشکی هست ولی فنش کار می کنه و چراغ Power هم روشنه
من صفحه مانیتور رو چک کردم مشکل نداشت و وقتی رم ها رو در اوردم و روشنش کردم هیچ صدای بوقی نیامد.
من در انگلستان زندگی می کنم و هزینه تعمیر اینجا بالاست لطفا مرا راهنمایی کنید
خیلی ممنون

• Like

yaqma

کاربر
2009-10-15
52
54
رودسر
سلام به اساتید محترم و دوستان عزیز. یه لپ تاپ dell latitude d630 پیشمه که وقتی کلید پاور رو میزنم یه لحظه روشن میشه و بعد خاموش میشه. ولتاژ cpu داره. اما فرصت نمیده چیزی رو چک کنم و زود خاموش میشه. لطفا راهنمایی کنید.

• Like

yaqma

کاربر
2009-10-15
52
54
رودسر
باسلام خدمت اساتيد ودوستان محترم من دو لپ تاپ براى تعمير دارم هردو ايسوس هستند يكى مدل K50I وx83v كه هردوى آنها باباترى روشن ميشوند اما با آداپتور(شارژر) روشن نمى شوند و زمانى هم كه باترى روى لپ تاپ است هم باباترى روشن شده اما شارژ نمى گيرد شارژرها 100 درصد سالم هستند وباترى ها هم 100 درصد سالمند من از يكى از دوستان شنيدم كه احتمال خرابى از آسى MAX آنهااست وخواستم من رو راهنمايى گنيد ضمنا فيوز ورودى پشت برد هم سالم هست
متشكرم ومنتظر جواب شما هستم
آی سی lm393 رو که یه آی سی مقایسه ای هست رو ، روی مادر برد شون پیدا کن و عوضشون کن . ضمن تشکر دوباره از دوستمون (mmm3)

yaqma

کاربر
2009-10-15
52
54
رودسر
سلام به شما دوست عزیز
لپ تاپ بنده چند روزیه مشکل پیدا کرده روشنش که می کنم فقط صفحه مشکی هست ولی فنش کار می کنه و چراغ Power هم روشنه
من صفحه مانیتور رو چک کردم مشکل نداشت و وقتی رم ها رو در اوردم و روشنش کردم هیچ صدای بوقی نیامد.
من در انگلستان زندگی می کنم و هزینه تعمیر اینجا بالاست لطفا مرا راهنمایی کنید
خیلی ممنون
سلام دوست عزیز.
لپ تاپت رو از خروجی vga به مانیتور دیگه ای وصل کن ببین تصویر داری؟ ضمنا مارک و مدل لپ تاپ رو هم بگو.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا