آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن مکرر ای سی تغذیه ایفون تصویری الکتروپیک مدلCV-1088

صالح 123

کاربر
2015-08-25
113
110
سلام استاد عزیز با راهنمایی شما و سایر دوستان مشکل پاور ایفون درست شد والان مثل روز اول کار میکنه انشاا... همیشه موفق باشید??????????????????

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Parsa2309

صالح 123

کاربر
2015-08-25
113
110
سلام استاد عزیز با راهنمایی شما و سایر دوستان مشکل پاور ایفون درست شد والان مثل روز اول کار میکنه انشاا... همیشه موفق باشید

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
سلام استاد عزیز با راهنمایی شما و سایر دوستان مشکل پاور ایفون درست شد والان مثل روز اول کار میکنه انشاا... همیشه موفق باشید

لطف بفرمائید که چه کارهایی انجام دادید که به نتیجه رسیدید تا دوستان هم در جریان باشند .
شما هم موفق و پایدار باشید.
سپاس

صالح 123

کاربر
2015-08-25
113
110
باسلام اول خود ای سی که سوخته بود تعویض کردم که متاسفانه دوباره ای سی سوخت وبعد با کمک دوستان واساتید محترم بخصوص دوست واستاد عزیز *parsa2309*با تعویض اپتوکوپلر-خازن صافی-ومقاومت220 کیلواهم وخازن 47 میکرو پاور ایفون برگشت باز دوباره از همه دوستان واساتید محترم که راهنمایی کردند کمال تشکر رو دارم

jamal yass

کاربر
2015-03-21
16
4
کرمانشاه
سلام استاد عزیز،
تغذیه آیفون تصویری الکتروپیک خراب بود خازن ۴۷ میکرو خراب بود ۴۷ /۵۰ولت انداختم ابتوکوپلر را خال زده بود عوض کردم وآی سی راهم عوض کردم، ولتاژ کم با نوسان تند تند میزنه چکارش کنم ممنونم.

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
814
1,018
سلام استاد عزیز،
تغذیه آیفون تصویری الکتروپیک خراب بود خازن ۴۷ میکرو خراب بود ۴۷ /۵۰ولت انداختم ابتوکوپلر را خال زده بود عوض کردم وآی سی راهم عوض کردم، ولتاژ کم با نوسان تند تند میزنه چکارش کنم ممنونم.
خازنهای خروجی پاور رو عوض کنید خازن کناره ایسی پاور اگر خوب نشد چوک ایراد داره

jamal yass

کاربر
2015-03-21
16
4
کرمانشاه
خازنهای خروجی پاور رو عوض کنید خازن کناره ایسی پاور اگر خوب نشد چوک ایراد داره
ممنونم خازن های ۴۷۰ / ۲۵ هردو را عوض کردم وخانه کنار آی سی عوض کردم،

آیا اگه آی سی باز خراب بشه ممکنه همین کار بکنه؟
اگه tl 621 خراب باشه چه علائمی داره ؟
اگه چوک خراب باشه قطعه اش ندارم.ممنونم از راهنماییتون.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
814
1,018
دیود های قبل چاپر و بعد چاپر رو نیز بررسی کنید اگر مشکوک بودید عوض کنید

jamal yass

کاربر
2015-03-21
16
4
کرمانشاه
دیود های قبل چاپر و بعد چاپر رو نیز بررسی کنید اگر مشکوک بودید عوض کنید
سلام ودرود تست کردم تمام دیود ها سالم بودن .
ترانزیستور کنار آی سی tl چک کردم فقط دو پایه آن کارکرد بیس وکلکتور عمل می‌کرد و پایه دیگر آزاد یود.شماره آن mcr 100_6 که ندارم و نمی‌دانم چه شماره ای جایگزین کنم.
ممنونم از راهنماییتون.

jamal yass

کاربر
2015-03-21
16
4
کرمانشاه
سلام ودرود تست کردم تمام دیود ها سالم بودن .
ترانزیستور کنار آی سی tl چک کردم فقط دو پایه آن کارکرد بیس وکلکتور عمل می‌کرد و پایه دیگر آزاد یود.شماره آن mcr 100_6 که ندارم و نمی‌دانم چه شماره ای جایگزین کنم.
ممنونم از راهنماییتون.
سلام مجدد این شماره اول فکر کردم ترانزیستورها
۶_۱۰۰ فکر کنم ترایاک ،تریستور باشه .فکرکنم جایگزینش LM317 که در برد رسیورهای قدیمی آیکلاس واستارست کنار تیونر هست .سپاسمندم.

بالا